В Україні продовжать воєнний стан та мобілізацію: Зеленський вніс законопроєкти у Раду

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський/ ОПУ

Президент України Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду законопроєкти про продовження воєнного стану та мобілізації.

Про це повідомляється на сайті парламенту у понеділок, 6 травня.

В указах, які має затвердити Рада, президент пропонує продовжити воєнний стан і мобілізацію з 14 травня на 90 днів.

Нагадаємо, що це вже одинадцяте продовження терміну воєнного стану та мобілізації з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Що передбачає загальна мобілізація

Загальна мобілізація ‒ це оперативний механізм поповнення лав Збройних сил, який проводиться одночасно на всій території України.

У цей період мобілізації підлягають усі громадяни віком від 18 до 60 років (переважно чоловіки), які можуть виконувати військовий обов’язок.

У першу чергу комплектування бойових військових частин проводиться за рахунок резервістів, колишніх учасників АТО і ООС, з поступовим нарощуванням чисельності підрозділів за рахунок військовослужбовців та військовозобов’язаних, які проходили службу.

Мобілізованих, які не проходили військової служби на першому етапі направляють для здійснення фахової підготовки до навчальних центрів. Після завершення якої, вони вибувають для комплектування підрозділів, що ведуть бойові дії.

11 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію. Парламентарі прибрали із законопроєкту положення про демобілізацію військових через 36 місяців служби без додаткових рішень Ставки верховного головнокомандувача.

Законопроєкт про мобілізацію набуде чинності 18 травня 2024 року.

Згідно із законом, підлягають мобілізації тільки за бажанням:

  • люди з інвалідністю  (на військову службу за контрактом);
  • люди, звільнені з полону;
  • люди віком до 25 років, які пройшли базову загальну військову підготовку або базову військову службу.

Звільнені строковики переходять у мобілізаційний ресурс згідно із загальними правилами (з 25 років). Базова військова служба починається з 1 вересня 2025 року.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, можуть за бажанням створити особистий електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного або резервіста.

Усі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, мають протягом 60 днів із моменту набуття законом чинності уточнити:

  • адресу проживання,
  • номери засобів зв’язку,
  • адресу електронної пошти,
  • інші персональні дані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: