Американські аналітики назвали стратегічну мету окупантів на Харківщині

441295194_790289629950784_1749647172157815891_n

10 травня 2024 року російські війська розпочали наступ на півночі Харківської області, досягнувши певних успіхів. Цей наступ, ймовірно, є початковою фазою ширшої операції, спрямованої на відволікання українських сил з інших ділянок фронту.

Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).

Російські війська атакували на двох напрямках: з півночі від Харкова в бік Липців та з північного сходу біля Вовчанська.

За повідомленнями українських та російських джерел, російські війська захопили населені пункти Стрілеча, Красне, Пильна та Борисівка на північ від Липців. Також є твердження про захоплення Зеленого, Огірцевого та Хатища біля Вовчанська, хоча ці дані потребують підтвердження.

Українське військове джерело повідомило про просування російських сил щонайменше на 1 кілометр біля Вовчанська. ISW не має достатньо даних, щоб точно оцінити загальний масштаб просування.

Тривають бої біля Красного, Мороховця, Олійникового та Хатища.

Очікується, що російські війська найближчими днями активізують наступ на півночі Харківської області. Цей наступ може стати продовженням початкової фази російських зусиль, спрямованих на відтіснення українських сил від кордону з Бєлгородською областю та просування в радіус дії артилерії міста Харків.

Російські війська вже здійснили обмежені наступи на двох напрямках: з півночі від Харкова в бік Липців та з північного сходу біля Вовчанська.

Західні та українські розвідники вважають, що Росія прагне створити 10-кілометрову буферну зону вздовж північного кордону Харківської області. Це дозволить їм витіснити українські сили з зони дії української артилерії та підвести власну артилерію до радіусу обстрілу Харкова.

Очікується, що найближчими днями Росія посилить свої наступальні дії, використовуючи резерви, які були зосереджені в цьому районі.

Російські війська можуть просунутися ближче до Харкова, щоб вести вогонь по місту з артилерії. Проте, ймовірно, вони не будуть намагатися захопити місто в цій фазі наступу.

Можливо, що наступ на Вовчанськ використовується як відволікаючий маневр, щоб приховати справжні плани Росії та відтягнути українські сили з інших ділянок фронту.

Читайте також: ЗСУ б'ють по російських нафтових об'єктах у відповідь на удари по підстанціях України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: