Як актуалізувати персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів у ЦНАПах Львівщини

Безымянный

Оновити свої військово-облікові дані повинні всі чоловіки віком від 18 до 60 років.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної державної адміністрації.

18 травня 2024 року набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (далі – Закон), який встановлює для чоловіків призовного віку (18-60 років) обов'язок оновити військово-облікові  дані у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК та СП) або у центрах надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП) або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

Оновити свої військово-облікові дані повинні всі чоловіки віком від 18 до 60 років — незалежно від того, чи є особа придатною, обмежено придатною, непридатною до військової служби. Тож тепер їм нададуть лише статуси придатний або непридатний до військової служби. Ця інформація буде внесена до єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів і буде використана ТЦК та СП для виконання заходів мобілізації.

Згідно з цим Законом громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані. Ця вимога також стосується чоловіків, які знаходяться за кордоном. Їм також необхідно буде протягом вищезазначеного періоду оновити дані, зв'язавшись з ТЦК та СП  за допомогою телефону, через електронну пошту або зареєструвавшись електронний кабінет. Якщо військовозобов'язаний не виконає цю умову, йому не будуть надаватися консульські послуги.

Законом передбачено три способи уточнення даних. Крім ТЦК та СП це можна зробити через ЦНАП або через мобільний застосунок Резерв+. 

Сьогодні Міноборони запустило застосунок Резерв+ для оновлення даних військовозобов’язаних. Мобільний застосунок Резерв+ стане доступним в App Store та Google Play Store тоді ж, коли набуде чинності новий Закон про мобілізацію — 18 травня. У такий спосіб актуалізувати інформацію можна дистанційно шляхом реєстрації та створення особистого кабінету. Якщо з якихось міркувань військовозобов’язані цього робити не хочуть, тоді доведеться йти до ТЦК та СП чи ЦНАП. 

Для того, щоб оновити свої дані через ЦНАП необхідно прийти особисто. При собі треба мати паспорт та ідентифікаційний код. У заяві треба буде вказати  прізвище, ім’я, по батькові; дату народження; фактичне місце проживання (у разі, якщо не збігається з місцем реєстрації, то вказувати саме ту адресу, де ви проживаєте, а не ту, де прописані); номер телефону; адресу електронної пошти (за наявності). Уточнення персональних даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів у ЦНАП буде здійснюватись шляхом подання заявниками відповідних відомостей та/або документів у паперовій формі адміністратору ЦНАП для формування заяви в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія). Вся процедура займе 10-15 хвилин. 

“550 працівників у 221 місці надання адміністративних послуг у 72 територіальних громадах подали дані для отримання доступу до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія), щоб забезпечити якісний процес оновлення даних. Відповідний доступ до послуги буде наданий працівникам ЦНАПів, коли набуде чинності новий Закон про мобілізацію — 18 травня. Ми нанесли на карту розташування місць надання даної послуги за посиланням https://bit.ly/3UMNUvz. Єдина громада, де не буде надаватись ця послуга - це Івано-Франківська, тому мешканці цієї громади повинні звернутись в сусідні громади, адже послуга екстериторіальна. Відтак, вже завтра, можна звертатись у ЦНАПи міських рад, які працюють згідно графіку у суботу, у всіх інших - з понеділка 20 травня”, - зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку облдержадміністрації Максим Столярчук.

Читайте також: «Чоловіки ховаються від ТЦК, бо не мають уявлення про службу», - розмова з військовим на позивний «Цербер»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: