Про ситуацію на фронті, формування резервних бригад та виробництво зброї в Україні, - головне з інтерв'ю Зеленського

інтерв'ю зеленського
інтерв'ю Зеленського для Reuters/скриншот з відео

Сьогодні, 21 травня, український президент Володимир Зеленський дав інтевр'ю британським журналістам з Reuters. Він розповів про делекобійну зброю на фронті, підготовку резервних бригад, готовність України дозволити партнерам допомогати збивати російські ракети та багато іншого.

 ІА Дивись.info розповідає коротко про головне.

Ситуація на фронті контрольована

Зеленський вкотре підтвердив, що ситуація на фронті складна, однак контрольована. Ускладнення на фронті, за його словами, відбувається «зі зрозумілих причин»:

«Під час перетину державного кордону на Харківщині, вони (ред — росіяни) застосували потужні системи РЕБ. Не було зв'язку між українськими бригадами тощо. Були різні виклики. Якщо чесно, били по нас далекобійними засобами... Завдяки такій далекобійності, мали вони (ред — росіяни) просування на Харківському напрямку. Небагато. Найближча точка була десять кілометрів».

Читайте також про розмову голови військової розвідки України генерала Кирила Буданова з іноземними журналістами.

Україна намагається отримати дозвіл атакувати територію РФ

Станом на сьогодні, наголошує глава держави, українські військові не мають такої ж далекобійної зброї, як окупанти. До того ж, українці ніколи не використовували західну допомогу по території РФ, оскільки немає на це акцептування. Тобто спершу необхідно отримати спеціальний дозвіл від партнерів, а вже тоді цілити у стратегічні об'єкти ворожої армії.

«Ми не можемо ризикувати всім об'ємом зброї. Ми не можемо ризикувати санкційною політикою проти Росії, не можемо ризикувати грошима», - додає він, нагадуючи про одну з умов постачання Україні зброї від західних партнерів — зброю можна використовувати виключно як захист.

Президент запевняє, українські дипломати ведуть переговори з партнерами щодо можливості нищити цілі скупчення військової техніки РФ на кордоні та за межами України. Однак поки що позитивних результатів, як він висловився, немає.

Українська армія виснажена

Ця війна є виснажливою, погодився Зеленський із журналістом. Йдеться про фізичну та психологічну втому бійців. Кожного дня вони переживають втрати побратимів.

«Повинні бути ротації. Вони почалися. Незважаючи на те, що є неукомплектовані бригади, через те що пакет (ред — пакет допомоги від США ) поки що не прийшов».

Кілька слів про мобілізацію

Аби щойно мобілізовані військовослужбовці потрапили на фронт, потрібен час. Українські військовозобов'язані спершу мають пройти відповідну підготовку. До того ж, нові люди на полі бою не повинні відразу потрапляти в гарячі точки. Спершу вони мають отримати досвід у місцях, віддалених від запеклих боїв.

Відповідні законопроєкти вже підписані, констатував Володимир Зеленський.

Формування резервних бригад можливе за умови достатньої кількості військової техніки

Українське військове керівництво готує резерв для тих бригад, які станом на сьогодні воюють на першій лінії фронту. Однак формування ротаційних військ залежить не тільки від кількості мобілізованих чи добровольців, але й від постачання техніки. Українська армія має бути забезпечена технікою у такій кількості, щоб тренуватися на ній, а потім її використовувати під час бою.

«Бо якщо в резерві у вас стоять війська, навіть навчені хлопці, а техніка ще не прийшла або прийшла інша, то тут є питання...»

Україна готова дозволити іншим країнам збивати на своїй території російські ракети

Президент України акцентував, що під час руху російських ракет на території України, літаки сусідньої держави Польщі злітають. Він впевнений, що поляки можуть збивати ці ракети. На його думку, це не вважатиметься наступом чи залученням НАТО до російсько-української війни. Бо фактично таким чином поляки підривають ракету, яка може влучити, до прикладу, в газосховище або домівки цивільних.

Зеленський зауважив, що Ізраїль збиває ракети не зі своєї території та не своєю зброєю. Він не розуміє, чому Україна не може дозволити собі те ж саме.

«Ми готові підписати всі папери, що, якщо буде збита російська ракета на території України, вони (ред — країни-партнери) не будуть нести відповідальність. Якщо ракета впаде, щось підірветься тощо».

Це лише питання бажання, підсумував глава держави. Він вкотре повернувся до того, що західні партнери захищають цивільних в Ізраїлі належним чином. Українці, на його думку, заслуговують на аналогічну допомогу.

Про виготовлення зброї в Україні

Українські компанії збільшили об'єми військового виробництва. За словами президента, держава почала виготовляти у великій кількості FPV.

«Місяці три-чотири назад ми вийшли на дуже серйозні об'єми. Це нам допомогло, тому що в той час якраз у нас були великі складнощі з артилерією».

В Україні почали виготовляти ще далекобійні дрони. Наразі їх не вистачає через відсутність коштів.

«Ми почали застосовувати те, що наше, по енергетиці Російської Федерації, тому що вони нас залишають без енергетики. Тому я вважаю, що це справедливо. Так, ми були влучні. Якість цих дронів гарна».

Кільки видів РЕБів також виготовляють українські підприємства. Йдеться про тисячі одиниць.

ілюстративне фото/Генштаб ЗСУ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: