UI/UX спеціаліст: що це та як розвиватися в цьому напрямку

ілюстративне фото/bairesdev

Для залучення людей та спрощення користування сайтом/інтернет-магазином створюються зрозумілі зручні інтерфейси. Досягти цього допомагає UX/UI-дизайн, що забезпечує функціональність та естетичний візуал.

Про роботу UI/UX спеціалістів у сфері IT на ІT Future Conf 2024 розповідав Lead UI/UX Desiner Павло Савченко.

Хто такі UI/UX спеціалісти

Спеціалісти UI/UX відіграють ключову роль у створенні інтуїтивних та ефективних цифрових продуктів, таких як вебсайти, мобільні додатки, програмне забезпечення тощо. Вони зосереджуються на двох основних аспектах: користувацькому інтерфейсі (UI) та користувацькому досвіді (UX).

«Коли ви прокидаєтеся, заходите в месенджери, снадаєте, переглядаючи ютуб, замовляєте таксі, користуєтеся соціальними мережами - маєте розумієте, що всі ці сервіси розробляють UI/UX спеціалісти. Ці люди займаються усім: від функцій кнопок до кольорів фону», - пояснив Павло.

Що означають ці обревіатури — UI/UX?

UI (User Interface) — Користувацький інтерфейс

Спеціалісти з UI зосереджуються на візуальних та інтерактивних аспектах дизайну. Вони слідкують, щоб інтерфейс був естетично привабливим та зручним для використання. Їхня робота включає:

 1. Візуальний дизайн:
  • створення візуальної мови продукту, включаючи колірні схеми, типографіку, іконки, кнопки та інші елементи інтерфейсу.
 2. Дизайн макетів:
  • розробка макетів сторінок (wireframes) і фінальних макетів (mockups) для демонстрації розташування елементів на сторінці.
 3. Інтерактивний дизайн:
  • проектування інтерактивних елементів, таких як кнопки, меню, форми, анімації тощо.
 4. Стандартизація:
  • створення та підтримка дизайн-систем, які забезпечують єдиний стиль та поведінку елементів інтерфейсу по всьому продукту.
 5. Співпраця з розробниками:
  • тісна співпраця з інженерами, щоб гарантувати правильну реалізацію дизайну в кінцевому продукті.

UX (User Experience) — Користувацький досвід

Спеціалісти з UX займаються створенням позитивного та ефективного досвіду користувачів при взаємодії з продуктом. Їхня робота включає:

 1. Дослідження користувачів:
  • проведення опитувань, інтерв'ю та фокус-груп для розуміння потреб та очікувань користувачів.
  • аналіз поведінки користувачів за допомогою аналітичних інструментів.
 2. Створення персони:
  • розробка фіктивних персонажів, які представляють різні типи користувачів. Це допомагає краще розуміти та орієнтуватися на їхні потреби під час створення дизайну.
 3. Інформаційна архітектура:
  • Структурування інформації в продукті для забезпечення логічної та зручної навігації.
 4. Побудова користувацьких шляхів:
  • мапування сценаріїв використання продукту, щоб виявити ключові точки взаємодії користувачів з продуктом.
 5. Прототипування:
  • Створення низькокваліфікованих (low-fidelity) або висококваліфікованих (high-fidelity) прототипів для тестування концепцій дизайну з користувачами.
 6. Тестування з користувачами:
  • проведення юзабіліті-тестувань для оцінки зручності використання та виявлення проблем у дизайні.

«Фактично, це є дві фази проєктування інтерфейсу. Інтерфейс — це зручний доступ управління технологією. За рахунок інтерфейсу ми можемо зручно користуватися будь-чим. Це ще можна назвати комунікацєю з технологією».

Що потрібно для того, щоб стати UI/UX-дизайнером

Щоб стати UI/UX-дизайнером, необхідно знати теорію кольору, принципи юзабіліті, основи маркетингу та психології, мати базові знання у програмуванні, навички верстки, розбиратися в друкарні, вміти працювати з композицією та у графічних редакторах.

Фахівець у цій сфері повинен мати такі якості, як логічне мислення, акуратність, увага до деталей, аналітичні та комунікативні здібності, креативність.

Як освоїти професію :

 1. Вибрати напрямок – UI, UX або поєднувати обидва.
 2. Вивчити програми для роботи (Sketch, Figma, Adobe Photoshop та Illustrator, Adobe XD, Invision App, Balsamiq, RedPen, Notion, Framer).
 3. Періодично переглядати вакансії по UI/UX-дизайну, щоб побачити вимоги різних компаній до фахівця.
 4. Дивитися роботи інших дизайнерів для натхнення та аналізу.
 5. Спостерігати за профі. Багато UI, UX-дизайнери ведуть блоги, відеоканали та сторінки в соціальних мережах, де діляться своїм досвідом та кейсами.
 6. Навчатися та розвиватися. Можна здобути вищу освіту в цьому напрямку або закінчити курси. А для саморозвитку та вивчення нового рекомендується дивитися різні вебінари, відеоролики та читати книги на тему.
ілюстративне фото/Getty Images

UI/UX-дизайнеру важливо знати тонкощі проектування інтерфейсів та мови програмування, розуміти причини поведінки користувачів, мати добрий смак. Оскільки сфера стрімко розвивається, фахівець має стежити за трендами, новинками, оновлювати свої знання, практикуватися та отримувати нові навички.

Раніше ІА Дивись.info розповідала про Стан IT-ринку в Україні та найпопулярніші напрямки, а також про розповсюджені міфи в роботі IT.


Матеріали у рубриці «Погляди» є відображенням виключно точки зору автора, яка може бути як об'єктивною, так і суб'єктивною. Редакція може не поділяти думок і поглядів, викладених тут та не несе відповідальності за достовірність й тлумачення викладеної інформації, натомість виступає виключно платформою для розміщення матеріалу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: