Що почитати в ProFashion бібліотеці у Львові: добірка книжок про одяг, моду та стиль

ProFashion бібліотека є багатофункціональним простором, який має тематичний напрямок – мода, стиль та кравецька діяльність. Тут є окремий стелаж спеціальних книжок про сферу моди та всесвітні тенденції стилю. Усього фонд бібліотеки налічує близько 19 тисяч примірників.

ІА Дивись.info продовжує проєкт «Що почитати у львівських бібліотеках», який ми розпочали під час «Національного тижня читання» у грудні минулого року. Сьогодні пропонуємо перелік книжок, який підготували разом з командою ProFashion бібліотеки.

«Основний напрямок нашої бібліотеки — це мода та все, що з нею пов’язано. Тому у свою добірку ми запропонували тематичні книжки, які можна переглянути тільки в читальному залі, адже вони є досить коштовними. Це ілюстровані видання з естетичним візуальним оформленням. Тут є і книжка про історію костюма, одяг (починаючи від черевиків і до халату), чоловічий стиль, як підбирають костюми до фільмів та інші. Такі видання дуже цікаво погортати», — зазначила працівниця відділу абонементу ProFashion бібліотеки Мар’яна Клименко.

Книжка «Fashion in film» в ProFashion бібліотеці. Фото/ ІА Дивись.info

«The complete costume history» Огюст Расіне

Видавництво «Taschen»

Огюст Расіне — французький художник та дослідник одягу. Він народився у Парижі у 1825 році. А між 1876 і 1888 роками видав вперше книжку, в якій помістив своє масштабне дослідження світової історії одягу з оригінальними малюнками.

«The complete costume history» («Повна історія костюма») — сучасне унікальне ілюстративне видання, в якому розповідається історія одягу від найдавніших часів до кінця ХІХ століття. У книзі міститься п’ять розділів. У першому можна дізнатися про одяг стародавнього світу. У другому — про одяг за межами Європи. У третьому — про одяг у Європі 400-1800 рр. У четвертому — про традиційний костюм до ХІХ століття. У п’ятому розділі видання помістили шаблони різних типів історичних костюмів.

У книжці можна знайти описи та коментарі, а також малюнки Расіна. Історію костюмів він упорядкував за тематикою та культурними традиціями тої чи іншої країни.

«The complete costume history» Огюст Расіне. Фото/ ІА Дивись.info

«19th-Century. Fashion in Detail» Люсі Джонстон

Видавництво «Thames and Hudson»

Люсі Джонстон — американська бізнес-леді, яка входить до ради директорів LBJ Foundation. Люсі Джонсон працювала в різних громадських радах та займається благодійністю.

У книжці «19th-Century. Fashion in Detail» («19 століття. Мода в деталях») розповідається про особливості одягу в період ХІХ століття. Тут можна прослідкувати як змінювалася мода протягом століття. Зокрема, в книзі детально описано техніки пошиття одягу, особливості текстилю, типи вишивки, комірців, рукавів, ґудзиків, застібок та різноманітних аксесуарів. Видання містить фотографії, малюнки та коментарі провідних експертів про історичний одяг.

«Багато впливів, інновацій, стилістичних змін, які сформували моду дев’ятнадцятого століття, оживають в одязі, яким проілюстрували цю книгу. Він розкриє деякі деталі, які роблять цей період багатим: делікатна вишивка на халатах; елегантне пошиття чоловічих пальто; корсети з «китового вуса» та майстерна конструкція одягу», – зазначено в передмові до видання «19th-Century. Fashion in Detail» Люсі Джонстон (переклад з англ. наш — приміт. ред).

«19th-Century. Fashion in Detail» Люсі Джонстон. Фото/ ІА Дивись.info

«Продавець взуття» Філ Найт

BOOKCHEF

Філ Найт — американський мільярдер, один із співзасновників та власник компанії «Nike».

У книжці «Продавець взуття» Філ Найт розповідає свою історію створення та розвиток компанії «Nike», яка сьогодні є відомою по всьому світі. Автор детально по роках зображує свій нелегкий шлях: від ідеї й до її реалізації, а також — про перші контракти та клієнтів. Крім того, видання містить корисні поради для тих, хто тільки розпочав свій бізнес.

«Світ захлинається від буденності, а щоденна робоча рутина так втомлювала й часто була несправедливою, що єдиною відповіддю було, як я думав, знайти карколомну, неймовірну мрію, – значиму, здатну принести радість і добре вписатися у життєві плани», — цитата з книжки «Продавець взуття» Філ Найт.

«Продавець взуття» Філ Найт. Фото/ ІА Дивись.info.

«Хочу в fashion!» Оленка Мартинюк

Видавництво «ArtHuss»

Оленка Мартинюк — сучасна українська fashion-журналістка, яка викладає власний авторський курс про моду в Києво-Могилянській академії. Вона також є fashion-експерткою в Українському культурному фонду.

Видання «Хочу в fashion!» є своєрідним путівником для тих, хто хоче потрапити до сфери моди. Оленка Мартинюк на основі власного десятирічного досвіду відповідає на найпоширеніші запитання, з якими стикаються новачки: з чого загалом почати?; що робити, якщо бракує досвіду?; як потрапити у сферу моди?; як розвивати свій смак?; як писати про тренди? кого в моді треба знати?; як оформити резюме та свої соцмережі та багато іншого. Крім того, авторка розповідає про плюси та мінуси цієї сфери. Також у книжці є цитати-настанови від різних представників, які працюють у індустрії моди.

«У цій сфері залишаються тільки ті, хто дуже любить моду й не боїться багато працювати, хто має належне виховання та кмітливість. У принципі, це стандартний набір рис, потрібних для будь-якої професії. Але, ясна річ, у моді, як у кожній галузі, є свої нюанси», — зазначає Оленка Мартинюк у вступі до книжки  «Хочу в fashion!».

«Хочу в fashion!» Оленка Мартинюк. Фото/ ІА Дивись.info.

«Одяг та інші важливі речі» Александра Шульман

Видавництво «ArtHuss»

Александра Шульман — британська журналістка, яка перебувала на посаді редакторки «Vogue» протягом 25 років. Також її матеріали можна прочитати у таких виданнях, як: «The Daily», «Telegraph» і «Daily Mail». Александру Шульман вважають одну з найбільш цитованих дописувачок про мовні тренди у Великій Британії. Також вона є віце-президенткою Лондонської бібліотеки та кавелерисою Ордена Британської імперії.

У книжці «Одяг та інші важливі речі» Александра Шульмана на прикладі власного гардеробу детально розповідає про кожну річ: черевики, костюми, жакет, бюстгальтер, маленьку чорну сукню, білу сорочку, бісерну спідницю, тренчі, брошки тощо. Авторка роздумує, що для неї означає одяг з самого дитинства, та яку роль відіграє в житті. Книжка розпочинається історією про те, як одного разу Александра Шульман вирішила перебрати свою шафу та підрахувати речі, які там є.

«Понад 25 років одяг був неодмінною складовою мого професійного життя. Vogue – перш за все журнал про моду. Джерело натхнення та інформації у всесвіті одягу. Мені надзвичайно подобалося працювати з найкращими фотографами, стилістами й авторами. […] Але одяг, що мене оточував, був для роботи – не для душі», — цитата з книжки «Одяг та інші важливі речі» Александра Шульман.

«Одяг та інші важливі речі» Александра Шульман. Фото/ ІА Дивись.info.

«Vogue. The metropolitan museum of art costume institute: parties exhibitions people» Геміш Боулс, Хлоя Малле

АВRAMS

Геміш Боулс довгий час працював головним редактором «Vogue», де також дописував про стиль та сучасну культуру. Хлоя Малле — редакторка та дописувачка «Vogue».

Ця книжка є оновленим виданням, в якому міститься інформація та фотографії з виставок, які відбулися в Інституті костюма музею Метрополітен протягом п’яти років: від 2001 до 2019 р. Ці події були організовані у співпраці з «Vogue». Так, у книзі можна дізнатися про такі відомі виставки, як-от: «Китай: у задзеркаллі» (2015 р.), «Небесні тіла: мода і католицька уява» (2018 р.), «Кемп: записки про моду» (2019 р.) та багато інших.

«Зібрання матеріалів з 2001 по 2019 років в одній книзі показує масштаб і силу цих досягнень. Це також дає можливість поглянути на творчий продукт і поміркувати про важливість моди в нашій культурі. Статті та фотографії з травневого випуску Vogue, зображення наших каталогів виставок, види інсталяцій галереї, виходи на червоній доріжці та рідкісні появи гостей всередині урочистих заходів, декор та вистави — забезпечують повну розповідь про деякі з великих культурних подій цього століття», — зазначив директор Музею мистецтва Метрополітен Макс Голлейн у передмові до видання (переклад з англ. наш — приміт. ред).

«Vogue. The metropolitan museum of art costume institute: parties exhibitions people» Геміш Боулс, Хлоя Малле. Фото/ ІА Дивись.info

«Icons of men's style» Джош Сімс

Видавництво Лоренса Кінга

Джош Сімс — письменник і редактор, який пише для таких видань, як-от: «The Financial Times»», The Independent» і «Wallpaper». Також він є автором книг «Культовий вуличний одяг», «Ікони чоловічого стилю», «100 ідей, які змінили вуличний стиль» та «Ікони жіночого стилю».

У книжці «Icons of men's style» («Ікони чоловічого стилю») можна дізнатися історію елементів одягу, з якого складається чоловічий гардероб. Автор зазначає, що мода жіночого одягу досить мінлива, водночас чоловічий стиль змінюється не так швидко протягом років та навіть століть. У книжці на прикладі так званих іконів стилю розповідаються основні особливості речей, які носять чоловіки: верхній одяг, брюки, взуття, сорочки, светри, аксесуари тощо.

«Незважаючи на вдавану неважливість краватки, вона має військове походження. Римські легіонери в колонії Троя в Римі, які датуються другим століттям нашої ери, зображені в тому, що називають найдавнішим прикладом краватки, схожої на шарф», — з книжки «Icons of men's style» Джош Сімс (переклад з англ. наш – приміт. ред).

«Icons of men`s style» Джош Сімс. Фото/ ІА Дивись.info.

«Fashion in film» Кристофер Лаверті

Видавництво Лоренса Кінга

Кристофер Лаверті — журналіст, fashion-аналітик, дописувач у низці виданнях, як-от: «Vogue», «Forbes», «GQ» та «Empirе». Спочатку він створив сайт Fashion in film, а згодом на його основі видав і книжку.

«Fashion in film» («Мода в кіно») — справжня енциклопедія із стилю у фільмах. Адже автор на прикладі всесвітньовідомих кінострічок розповідає про одяг героїв та які дизайнери його створювали. Тут можна дізнатися про особливості стилю одягу в таких фільмів, як-от: «Сніданок у Тіфанні», «Диявол носить Прада», «Космічна Одіссея», «Вовк з Уолл-стріт», «Готель "Гранд Будапешт"», «Чорний лебідь», «Війна наречених», «Великий Гетсбі» тощо.

«Мода в кіно — чи існує вона взагалі? Хтось може заперечити, що ні, а сама фраза зайва. Зрештою, все, що ми бачимо на екрані, за визначенням, є костюмом. Проте це надто спрощена концепція. Якщо костюм стає модним лише поза екраном, що станеться, коли ми повернемося? Коли ми дивимося на значення та вплив костюма на світ моди разом із його зумисною роллю оживлення персонажів? Потім у нас є шлях — здатність поєднувати моду та костюм як культурну приналежність», — пише Крістофер Ловерті у вступі до книжки «Fashion in film» (переклад з англ. наш — приміт. ред).

«Fashion in film» Кристофер Лаверті. Фото/ ІА Дивись.info.

Українські народні головні убори» Галина Стельмах

Видавництво «Апріорі»

Галина Стельмах — докторка мистецтвознавства, завідувачка кафедри історії та теорії мистецтва Львівського національної академії мистецтв, членкиня Національної спілки художників  України. У своїх наукових працях досліджує народний одяг українців.

У видання «Українські народні головні убори» міститься ґрунтовне дослідження Галини Стельмах про історію розвитку та різноманіття традиційних жіночих та чоловічих головних уборів в Україні. Тут можна дізнатися, які зачіски та головні убори носили українці від періоду княжих часів й до ХІХ століття. Крім того, авторка розповідає про символіку головних уборів у звичаях та обрядах.

«Матеріали про головні убори українців середини ХІХ ст. знаходимо в творах і малюнках Т. Г. Шевченка. Прагнення до вивчення культури і побуту українського народу спонукало його у 1843 р. до мандрівки по селах Київщини, Чернігівщини, Полтавщини, де він робив зарисовки з натури для видання альбому «Живописна Україна»», — зазначає Галина Стельмах в книжці «Українські народні головні убори».

Українські народні головні убори» Галина Стельмах. Фото/ ІА Дивись.info

ProFashion бібліотека у Львові

ProFashion бібліотека — оновлений простір, який відкрили в квітні цього року у Львові. Її тематичний напрямок — мода, стиль та кравецька діяльність. Бібліотека містить книгозбірню, швейний коворкінг, ігрову кімнату для дітей, фотостудію та спеціальні секції для майстер-класів, зустрічей та роботи.

Фонд ProFashion бібліотеки становить близько 19 тисяч примірників. Тут є стелаж з книжками про війну; окрема секція з галузевою літературою різних профілів (історія, філологія, філософія тощо); підліткова література для дітей шкільного віку та спеціальні книжки для менших дітей. Колекція бібліотеки продовжує формуватися, тому кожен охочий може долучитися до її творення та подарувати книжки.


До слова, в межах проєкту «Що почитати у львівських бібліотеках» ми вже підготували добірки книжок разом з Мистецькою Бібліотекою, бібліотекою Px, URBAN бібліотекою, Сенсотекою та Центральна дитячою бібліотекою Львова. Усі добірки можна переглянути тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: