ProFashion бібліотека у Львові: багатофункціональний простір із швейним коворкінгом та фотостудією

image (4)
ProFashion бібліотека у Львові. Фото/ ІА Дивись.іnfo

Нещодавно у Львові відкрили оновлену ProFashion бібліотеку. Тематичний напрямок простору – мода, стиль та кравецька діяльність. Бібліотека містить книгозбірню, швейний коворкінг, ігрову кімнату для дітей, фотостудію та атмосферні секції для майстер-класів, зустрічей та роботи.

ІА Дивись.іnfo розповідає детальніше про цей простір.

«Після оновлення ProFashion бібліотека трансформувалася в багатофункціональний простір, який відповідає багатьом запитам і потребам нашої громади. Тепер відвідувачі мають можливість тут не тільки поринути в книжковий світ, але й провести цікаво дозвілля. У нас відкрилися такі додаткові функції як фотозона та швейний коворкінг», – зазначає завідувачка ProFashion бібліотеки Руслана Галущак.

Вона розповідає, що ремонт у бібліотеці зробили спільними зусиллями зі «Західноукраїнським кластером індустрії моди» та співфінансуванням Міністерством закордонних справ Республіки Польща в межах програми «Польська допомога» та підтримки Фундація Ягеллонська.

ProFashion бібліотека у Львові. Фото/ ІА Дивись.іnfo
Стелаж з книжками про моду в ProFashion бібліотеці у Львові. Фото/ ІА Дивись.іnfo

Про колекцію книжок: тут є стелаж із унікальними виданнями про моду

«Коли ви заходите в бібліотеку, то одразу потрапляєте до відділу абонементу. Тут книжки, які можна взяти додому на три тижні. У нас є сучасна література (як українська, так і зарубіжна). Також є нонфікшин література, яка зараз користується особливою популярністю і, звичайно, маємо класику», – каже працівниця відділу абонементу Мар’яна Клименко.

Вона розповідає, що тут є окремий стелаж книжок про моду та стиль. За словами бібліотекарки, такі видання є досить коштовними, адже містять багато ілюстрацій, глянцеві сторінки та естетичне візуальне оформлення. Таку літературу може бути важко знайти деінде, а особливо – іноземні видання англійською мовою. Наприклад, тут є книжки про історію костюмів, відомі бренди одягу, Vogue, чоловічий стиль, кравецтво, моду в кіно тощо.

Стелаж з книжками про моду в ProFashion бібліотеці у Львові. Фото/ ІА Дивись.іnfo
Колекція книжок у ProFashion бібліотеці у Львові. Фото/ ІА Дивись.іnfo

Крім того, в ProFashion бібліотеці є стелаж з книжками про війну та тими, які написані військовими, окрема секція з галузевою літературою різних профілів (історія, філологія, філософія тощо). Також тут є підліткова література для дітей шкільного віку. Крім того, в бібліотеці облаштували ігрову кімнату, де є спеціальна зона з книжками для менших дітей.

«Колись наша бібліотека більше приділяла уваги дорослим відвідувачам, так як ми відносилися до мережі бібліотек системи для дорослих. Однак біля нас розташовані різні дитячі освітні заклади, тому дітей є чимало серед відвідувачів, відповідно є й запит на дитячі книжки. Так, ми вирішили збільшити цей простір. Громада долучилася до творення цієї колекції. Зокрема, більше тисячі книг було подаровано бібліотеці», – зазначає Руслана Галущак.

Загалом фонд ProFashion бібліотеки становить близько 19 тисяч примірників. Сьогодні він продовжує поповнюватися новими надходженнями. Кожен охочий може долучитися до його творення та подарувати книжки.

Ігрова кімната для дітей в ProFashion бібліотеці у Львові. Фото/ ІА Дивись.іnfo
ProFashion бібліотека у Львові. Фото/ ІА Дивись.іnfo

Про простір бібліотеки: тут можна пошити одяг та влаштувати фотосесію

У оновленому просторі ProFashion бібліотеки створили спеціальний швейний коворкінг, де проходять курси кравецької майстерності. Завідувачка каже, що скоро відбуватиметься новий набір на заняття, після яких учасники зможуть знайти місце роботи, адже бібліотека співпрацює спільно з ГС «Західноукраїнський кластер індустрії моди».

Швейний коворкінг у ProFashion бібліотеці у Львові. Фото/ ІА Дивись.іnfo
Фотостудія в ProFashion бібліотеці у Львові. Фото/ ІА Дивись.іnfo

Крім того, в бібліотеці обладнали студію, де можна зробити професійну фотосесію. Зокрема, тут є лампи для освітлення, різні фони (чорний, білий та зелений) та фотоапарат. Таким чином, фотостудію можна орендувати безкоштовно за символічний донат. Для цього потрібно тільки домовитися про час та дату з працівниками бібліотеки.

Також простір доступний для маломобільних груп населення. Тут є спеціальний туалет для людей з інвалідністю, а при вході триває облаштування пандуса за відповідними стандартами.

Руслана Галущак зазначає, що зараз в бібліотеці діє жіночий клуб, проводять різні майстер-класи та кінопокази, зокрема тут своє місце знайшла Мальтійська служба. Надалі, за словами завідувачки, планують організувати книжковий клуб, низку заходів, пов’язаних з модою, зустрічі з дизайнерами та письменниками. Крім того, в бібліотеці хочуть провести цикл інформаційних лекцій на тему назв вулиць, які розташовані на Сихові.

«Сьогодні бібліотеки перестали бути тільки складом книг, тому ми прагнемо стати кращими для людей. У нашому просторі можна усамітнитися, почитати чи попрацювати, провести дозвілля та познайомитися з цікавими людьми. Так, ми прагнемо бути простором творчої ідеї, спонукати до саморозвитку, неперервної освіти, кваліфікованого та духовного збагачення шляхом читання й діалогу довкола книги», – підсумовує завідувачка ProFashion бібліотеки.

ProFashion бібліотеці у Львові. Фото/ ІА Дивись.іnfo
Простір для лекцій та зустрічей в ProFashion бібліотеці у Львові. Фото/ ІА Дивись.іnfo

Крім того, ІА Дивись.info має проєкт «Що почитати у львівських бібліотеках», де разом з бібліотеками міста готуємо добірки книжок, які там можна прочитати. Нещодавно ми розповіли про книжки, які спонукають до читання, від Центральної дитячої бібліотеки Львова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: