Львівські лікарі спільно з американським хірургом вирівняли хребет дівчини, який викривився на 90 градусів

447968182_784870757116676_7226816388562779280_n
Фото/ Перше медичне об'єднання Львова

Спеціалісти Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб'єднання Львова спільно з колегою зі США змогли виправити складу деформацію хребта 15-річній дівчині з дитячим церебральним паралічем.

Про це повідомили в Першому медичному об'єднанні Львова.

Там розповіли, що важка форма сколіозу викривила хребет Михайлинки на 90 градусів та завдавала постійного болю. Тому для покращення її стану потрібно було складне операційне втручання.

Операцію проводили львівські лікарі у співпраці з американським колегою Марком Диржкою - провідним спінальним хірургом Пресвітеріанської лікарні Нью-Йорка. Він регулярно відвідує лікарню у Львові з благодійною місією. Медик консультує та оперує найважчих пацієнтів, таких як Михайлинка.

«Спершу ми відділили хребет від мʼяких тканин. Потім - виділили кожен хребець і повводили в них по два спеціальні гвинти, які з’єднали між собою титановими стержнями. Саме вони і вирівняли спину Михайлинки», - розповідає ортопед-травматолог Лікарні Святого Миколая Мар’ян Орач.

Загалом операція тривала протягом шести годин і минула успішно. Медики вирівняли хребет дівчини на 80%. Тепер вона відновлюється після операції.

Передісторія

Дев’ятикласниця Михайлина мешкає на Львівщині. Коли їй було 8 місяців спеціалісти Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб'єднання Львов діагностували в неї ДЦП (дитячий церебральний параліч).

«Це захворювання центральної нервової системи, що виражається передусім у порушеннях координації, рухової та м’язової активності. Так, у Михайлинки мозок надсилає негативні імпульси в м’язи, через що ніжки її зовсім не слухаються. Тож змалечку дівчинка не ходить, а пересувається на кріслі колісному», - зазначають у Першому медичному об'єднанні Львова.

Там додають, що за 8 років дівчинка була на спостережені не лише в неврологів, а й ортопед-травматологів Лікарні Святого Миколая. Медики позбавили дитину контрактур (обмежень рухів у суглобах нижніх кінцівок). Крім того, завдяки цьому пацієнтка змогла рухати ніжками і ставати на них.

Водночас, коли Михайлинці було 12 років, в неї починає розпочав розвиватися сколіоз (викривлення хребта, що часто виникає у пацієнтів з ДЦП). Таке захворювання швидко прогресувало, тому потрібна була операція.


Раніше ми розповідали, що у Львові медики виходили немовля з рідкісним вірусом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: