Куди піти у Львові з 8 по 15 червня: добірка культурних подій

ІА Дивись.іnfo кожної п'ятниці складає добірку цікавих подій, які можна відвідати у Львові. Цього разу пропонуємо культурні заходи, що відбудуться з 8 по 15 червня на різних локація міста.

Вечір пам'яті Олега Клюфаса

8 червня відбудеться на вечір пам'яті львівського поета, перекладача, філософа, захисника Олега Клюфаса. Саме 9 червня він мав би святкувати свій 44-й День народження, але віддав життя, боронячи Україну, 13 червня 2023 року.

«По собі Олег залишив цілі пласти унікальних авторських поезій і раків літеральних (паліндромів), блискучих перекладів рок-пісень британських, американських, латиноамериканських музикантів. Наразі можемо бачити лише верхівку величезного айсбергу Олегової творчої спадщини,
і, щоб постать цього талановитого митця сяяла новими гранями і не розчинялася у каламуті безжального часу, його вірші і переклади мають звучати і бути почутими
», — зазначають організатори вечора.

Вхід на подію вільний. У межах заходу відбуватиметься збір на майбутнє видання поезій Олега Клюфаса.

Коли та де: 8 червня о 19: 00 год у «Дзизі».

Читанка для дітей з Олександром Шатохіним

8 червня у книгарні-кав'ярні Старого Лева відбудеться подія для маленьких читачів – читанка з Олександром Шатохіним. Нещодавно у «Видавництві Старого Лева» вийшла найновіша його книга – «Фоґі». У ній розповідається історія про маленьке деревце, яке понад усе на світі мріяло вирости великим.

«Понад усе маленьке дерево Фоґі мріє вирости і стати найвищим у світі, а може, і у Всесвіті. Що тільки Фоґі не робить для цього, однак марне. І тоді Фоґі просто починає спостерігати за плином часу. І відтак розуміє: для здійснення мрій потрібен час. Та чи здійсниться велика мрія маленького дерева?» — про це можна дізнатися у добрій і мудрій книжці-картинці відомого українського ілюстратора Олександра Шатохіна.

Про Олександра Шатохіна:

У«Видавництві Старого Лева» нагадують, що Олександр Шатохін — український дитячий письменник та ілюстратор. Його сайлентбук «Жовтий метелик» увійшов до списку 100 найкращих книжок-картинок у світі. Книга також потрапила в короткий список щорічного конкурсу ілюстрації World Illustration Awards 2023 та перемогла у категорії «Дитяча книга» за найкращий книжковий дизайн на міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» у 2022 році. Ще один сайлентбук ілюстратора — «Останній листочок» — увійшов у короткий список щорічного міжнародного конкурсу тихих книжок Silent Book Contest (Італія) та вийшов у видавництві Carthusia edizioni під назвою «Il valzer delle foglie». Ця ж книжка була у короткому списку Bolonga Childrens Book Fair 2022 року. 

Подія призначена для дітей 3-6 років.

Коли та де: 8 червня 14:00 год у книгарні-кав’ярні Старого Лева на вул. Стрийській, 200А.

Екскурсія виставкою «Станом на зараз — тихо»

У Домі Звуку 9 червня відбудеться кураторська екскурсія виставкою «Станом на зараз — тихо», відкриття якої мине 8 червня. Екскурсію проведе Валерія Наседкіна — одна з кураторок та кураторів виставки, культурна менеджерка, співзасновниця кочової бібліотеки «Книжковий курінь», наукова співробітниця Одеського національного художнього музею.

Виставка є результатом масштабування проєкту «Наживо», який відбувся у 2022 році в рамках лабораторії «Земля повернення, земля турботи». Крім того, вона є частиною проєту «Звукові досвіди війни». За словами організаторів, основна мета виставки та проєкту — дослідити як змінилися звукові ландшафти України після повномасштабного вторгнення, а також як змінилось наше сприйняття звуків та реакція на них.

«Експозиція, створена спільно з ГО «Слушні речі», складається зі стрімів звукових ландшафтів міст різних куточків світу та України, які митці та мисткині транслюють за допомогою спеціальних пристроїв — стрімбоксів. Так, ми почуємо включення з різних міст України й не тільки, у режимі реального часу. Під час екскурсії Валерія проведе нас екпозицією та поділиться власною візією виставки», — зазначають організатори.

Куратори та кураторки виставки:

  • Андрій Лінік — художник, куратор, викладач, керівник ЛКП «Львівське радіо».
  • Наталка Ревко — кураторка, художниця, дослідниця сучасного мистецтва, голова ГО Слушні речі;
  • Валерія Наседкіна — кураторка, культурна менеджерка, співзасновниця незалежної кочової бібліотеки «Книжковий курінь», наукова співробітниця Одеського національного художнього музею.
  • Художнє оформлення виставки — Даша Чечушкова — українська художниця.

Вхід на екскурсію вільний. Для цього потрібно зареєструватися за посиланням тут.

Коли та де: 9 червня о 16:00 год в Домі Звуку (вул. Князя Романа, 6).

Концерт електронної музики від NFNR (Олесі Оникієнко)

9 травня в Jam Factory Art Center відбудеться концерт електронної музики від NFNR.

NFNR – сценічне ім’я української музикантки електронної музики, театральної та кінокомпозиторки, співзасновниці проєкту Womens Sound Олесі Оникієнко. Олеся закінчила Львівське музичне училище ім. Людкевича як хорова диригентка, а зараз трансформує досвід хорової музики в електронну композицію на синтезаторі в різних жанрах. Її музика про тугу за світлом, пошук рятівних соломинок ніжності та краси у жорсткій реальності, крихкість та незламність.

«На одній зі сторінок NFNR можна знайти техно з елементами індастріалу. Усе це звучить різкувато, сміливо та новаторськи для української сцени. На другій – дрон і ембієнт, які переносять вас ще далі в експериментальні звукові пейзажі», пишуть про неї в JagerVibes UA.

За декілька днів до заходу вартість квитків – 350 грн, а у день події – 400 грн.

Коли та де: о 19:00 год (open door з 18:20) 9 червня в am Factory Art Center (Jam Factory Art Center).

Гала-концерт Фестивалю української естрадної пісні «Червона рута»

9 червня у Львівському Палаці Мистецтв відбудеться Гала-концерт Фестивалю української естрадної пісні «Червона рута».

З квітня по травень у громадах Львівщини відбувся регіональний Фестиваль української естрадної пісні «Червона рута» присвячений 75-ій річниці від дня народження Володимира Івасюка. Там взяли участь шість шкіл мистецтв з п’яти територіальних громад Львівщини: Пустомитівської, Зимноводівської, Давидівської, Щирецької та Оброшинської.

«Ми вирішили організувати такий фестиваль у колаборації з сусідніми територіальними громадами, аби не лише познайомити учнів місцевих мистецьких шкіл з творчістю Івасюка, а й познайомити між собою дітей-учасників. Згуртувати наших юних митців та їх викладачів, стимулювати їх реалізувати свій творчий потенціал, а також встановити творчі зав’язки між школами мистецтв», – розповідає про ідею Фестивалю співорганізаторка, керівниця відділу культури, молоді та спорту Пустомитівської міської ради Оксана Биць.

За словами організаторів, кожна мистецька школа підготувала свою програму заходу за репертуаром Володимира Івасюка та провела один концерт у своїй громаді та один – обмінний, у громаді-учасниці фестивалю. Згодом оргкомітет відібрав по три кращих музичних твори мистецьких шкіл, які не повторюються, для виступу на гала-концерті.

Фестиваль реалізовується за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігії ЛОДА відділами культури Пустомитівської міської ради, Зимноводівської сільської ради, Давидівської сільської ради, Щирецької селищної ради, Оброшинської сільської ради.

Коли та де: 9 червня о 15:00 год у Львівському палаці мистецтв.

Фотографічний проєкт «Світлопроникнення: Дніпрорудне Харків, Львів»

Михайло Зубчанінов презентує свій новий фотографічний проєкт «Світлопроникнення: Дніпрорудне Харків, Львів», який досліджує та візуалізує різноманітні типи зв'язків між трьома українськими містами через призму фотографії.

Проєкт є частиною дипломної роботи Михайла Зубчанінова, який він присвятив вивченню взаємодії соціальних, фізичних, психологічних та духовних зв'язків. Зокрема, це дослідження про «тему світла, яка існувала і була поміченою у різних проявах і у різний час». Крім того, у проєкті аналізується, як подорожі впливають на формування власної ідентичності.

«Світло виступає цим зв'язком між містами, воно подорожує, а я фіксую через свої суб'єктивні стани», і додає: «У цьому проекті саме суб'єктивний погляд на ці зв'язки, які супроводжували мене протягом подорожі цими містами, створюють історію. Це необов'язково щось явне, як, наприклад, помічати світло, яке відбивається та відзеркалюється», — розповідає автор проєкту Михайло Зубчанінов.

Як зазначають у Львівському муніципальному центрі, проєкт включає презентацію виставкового онлайн простору, у ньому відображаються культурні та контркультурні елементи трьох міст – Дніпрорудного, Харкова та Львова. Михайло фіксує різні аспекти життя, демонструючи вплив культури та контркультури на людей, їхні стосунки та середовище.

Коли та де: презентація проєкту 10 червня о 16: 00 год у Львівському муніципальному центрі.

Зібрання читацького клубу

10 червня відбудеться перше зібрання читацького клубу. Цього разу для прочитання та обговорення обрали книгу Ілларіона Павлюка «Я бачу, вас цікавить пітьма».

 У бібліотеці зазначають, що це історію про непробивну людську байдужість і пітьму всередині нас. Про чесність із собою й ціну, яку ми готові заплатити за забуття. Про гріхи, що матеріалізуються, і спокуту, дорожчу за спокій.

Коли та де: 10 червня о 18:00 год у бібліотеці на Мулярській 2а.

Пан Ніхто: читацький фанфік за однойменною книгою Ігоря Калинця

«"Пан Ніхто" Ігоря Калинця — це не просто казка, це дивовижна історія, яка вчить нас співпереживати, мислити і звернути увагу на те, якою багатою є наша мова.
Вам зовсім не обов'язково бути фанатом цього твору: лише потрібно трішки виявити фантазію та дати простір уяві, і матимете нагоду стати бета та гамма-рідерами читацького файфіку!
А що з цього вийде? Долучіться до гурту та дізнайтесь під час події
», розповідають організатори події.

Вхід на подію вільний.

Коли та де: 13 червня о 14:30 год у Центральній дитячій бібліотеці (вул. Окуневського, 3).

Юридично-драматична стендап-вистава «Колишні»

«Цивільний шлюб – це шлюб майбутнього? Чи здатен відділ РАЦС-у привити почуття відповідальності, і що робити, якщо він опинився на окупованій території?На ці питання шукатимемо відповіді у юридично-драматичній стендап-виставі "Колишні" у постановці Народного театру сатири "Під мостом"», розповідають про виставу в Палаці імені Гната Хоткевича.

Режисерка - Марта Горохов‘янко. Акторка, авторка сценарію - Віра Градюк. Помічниця режисерки - Емілія Станчак.

Ціна квитка на виставу 150 грн. Його можна придбати за посиланням тут.

Коли та де: 15 червня о 16:00 год в Палаці Хоткевича.


До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах, їх можна переглянути на нашому сайті в розділі «культура».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: