У Львові триває виставка «Індонезія крізь призму об'єктива»: які відносини між країнами

В Італійському дворику Львівського історичного музею відкрили мистецьку експозицію про 32-річні дипломатичні зв‘язки між Україною та Індонезією, а також про культурне та історичне багатство Азійської країни. Напередодні Львівщина та Індонезія домовилися про співпрацю в енергетичній галузі.
Про це повідомляє ІА Дивись.info.
Про виставку «Індонезія крізь призму об'єктива»
Виставку про дипломатичні зв’язки відкрили з нагоди приїзду до Львова Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індонезія в Україні Аріфа Мухаммеда Басалами. Між країнами є плідна торгівля. Торік обсяг торгівлі між Україною та Індонезію досяг 326,7 млн доларів США.

Під час відкриття виставки виступали колективи з Індонезії, які виконували народні композиції. А кухарі приготували автентичні індонезійські страви.

За словами почесного консула Республіки Індонезія у Львові та Львівській області Андрія Іонова, на виставці — 29 банерних світлин розміром метр на півтори про різні аспекти життя Індонезії — політичного, культурного, а також історія, архітектура, відпочинок, природа. Експозиція в Італійському дворику буде все літо.


Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні Аріф Мухаммед Басалама сказав під час відкриття виставки: «Захід буде сприяти розвитку культурних зв‘язків між обома країнами. Ми багатонаціональна країна, зберігаємо нашу єдність завдяки багатоманітності».

Співпраця Львівщини та Індонезії
Важливо, що Індонезія підтримує територіальну цілісність України.
«Індонезія планує продовжувати надавати гуманітарну підтримку українцям та в майбутньому співпрацювати в контексті відновлення України», – зазначив Аріф Мухаммед Басалама.
Напередоні, 10 червня, відбулася зустріч в. о. голови Львівської обласної ради Юрія Холода та першого заступника начальника Львівської ОВА Андрія Годика з Надзвичайним та Повноважним Послом Індонезії в Україні Аріфом Мухаммедом Басаламою. Метою зустрічі було обговорення співпраці в енергетичній галузі між Львівщиною та Індонезією, реалізації спільних економічних ініціатив, освітянські обміни студентами та представлення найкращих зразків культури двох держав.
Юрій Холод подякував Індонезії за співпрацю в галузі сільського господарства, зокрема щодо експорту зерна з України:
«Це одна з складових української економіки, отримані кошти з експорту зерна скеровуються й на закупівлю всього необхідного для нашої армії. Першочерговим також є для нас питання енергетики, готові розвивати її гуманітарний і бізнес-напрямки. Для нас важливим є розвиток економіки й підтримка бізнесу, створення спільних і нових підприємств задля подальшого поглиблення нашої співпраці», — прокоментував посадовець.
Стосунки між Індонезією та Україною
Україна готова наростити постачання сільськогосподарської продукції до Індонезії попри спроби росії перешкоджати цивільному судноплавству в Чорному морі. Про це ще 1 червня це заявив Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Президентом Індонезії Прабово Субіанто на полях щорічного Азійського саміту з питань безпеки «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі.
Також сторони обговорили напрями співпраці. Лідери відзначили прогрес у реалізації Української формули миру.
«Ми розраховуємо на підтримку Індонезією суверенітету й територіальної цілісності України», — зазначив Володимир Зеленський.
Він висловив сподівання на участь Індонезії в Глобальному саміті миру на найвищому рівні.
Президент наголосив, що наша держава зацікавлена в розвитку відносин з Асоціацією держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) і прагне отримати статус Секторального діалогового партнера асоціації.

Про Індонезію
Індонезія — дім найбільшого буддійського храму у світі. Азійська країна славиться наймолодшим населенням у світі. Тут проживає 165 мільйонів людей віком до 30 років, у той час, як лише 8% індонезійського населення старше 60 років. Це батьківщина понад 700 різних мов і діалектів: лише в одній провінції Папуа — понад 270 розмовних діалектів. В Індонезії знаходиться найбільше вулканічне озеро на землі - Тоба. Його глибина — 500 метрів, довжина — 100 кілометрів, ширина — 30 кілометрів. Столиця Індонезії Джакарта є найбільш інстаграмним містом в Азії та восьмим у світі.
Раніше ІА Дивись.info розповідала, для чого Львів співпрацює з містами-побратимами.