Куди піти у Львові з 15 по 22 червня: перелік культурних подій

ІА Дивись.іnfo кожної п'ятниці складає добірку цікавих подій, які можна відвідати у Львові. Цього разу пропонуємо культурні заходи, що відбудуться з 15 по 22 червня на різних локація міста.

Юридично-драматична стендап-вистава «Колишні»

«Цивільний шлюб – це шлюб майбутнього? Чи здатен відділ РАЦС-у привити почуття відповідальності, і що робити, якщо він опинився на окупованій території?На ці питання шукатимемо відповіді у юридично-драматичній стендап-виставі "Колишні" у постановці Народного театру сатири "Під мостом"»,  розповідають про виставу в Палаці імені Гната Хоткевича.

Режисерка - Марта Горохов‘янко. Акторка, авторка сценарію - Віра Градюк. Помічниця режисерки - Емілія Станчак.

Ціна квитка на виставу 150 грн. Його можна придбати за посиланням тут.

Коли та де15 червня о 16:00 год в Палаці Хоткевича.

Виставка «До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис»

У малих виставкових залах відділу «Палац Лозинського» відбудеться відкриття персональної виставки «До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис». На ній покажуть живописні та графічні твори (у змішаній авторській техніці, начерки, естампи), які є вагомим пластом доробку Михайла Дзиндри 1970-х – початку 2000-х рр.

«Зі спектру художніх мовних систем ХХ ст. М. Дзиндра обрав вже закарбовану в історії кубістичну, яку трансформував у глибоко індивідуалізоване мистецьке мовлення, сповнене життєлюбності, гуманізму, іронії, гейзінгівської культуротворчої гри. Здатність М. Дзиндри до «збирання» світу виявилась у заснованих на єдності протилежностей абстрактних композиціях, портретах, зображеннях людських постатей, філософській інтерпретації стосунків чоловіка та жінки, асоціативних осмисленнях історичних, соціокультурних, етнокультурних тем. Особливостями графічних і малярських творів митця є «транскрипція» засобів скульптурного формотворення періоду «пластичних асоціацій», «пластики абстрактної форми», «пластики архітектурної форми»; зведення об’ємів до геометричних праформ для о-присутнення сутності; зродження художнього образу на межі фігуративності та абстракції; виразний ритм; художньо вмотивовані дисонанси; суміщення уречевленого та мисленнєво-суб’єктивного буттєвих пластів», – зазначають «Палац Лозинського» про творчість художника.

У виставкових залах відділу «Палац Лозинського» покажуть графічні і живописні твори художника з приватної колекції Софії Дзиндри, що засвідчують здатність графічної та живописної мови до о-мовлення світу, о-присутнення сутності, її здійснення як «домівки буття» (М. Гайдеґґер). Крім того, на виставці можна буде поглянути 16 скульптурних композицій майстра зі збірки Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького

Коли та де: 15 червня о 14:00 год у «Палац Лозинського».

Бук клуб: обговорення книжки Халеда Госсейні «Ловець повітряних зміїв».

У Львові відбудеться зустріч книжкового клубу, де обговорюватимуть книгу Халеда Госсейні «Ловець повітряних зміїв». Модеруватимуть зустріч дві книжкові блогерки: Милана Кулинич — авторка телеграм-каналу «Меланчине життя і книжки»; Валентина Комар — авторка телеграм-каналу «in book we trust».

Для комунікації створений загальний чат Бук Клубу, приєднатися можна за посиланням тут.

Так, розповідають про книжку організатори: «Ловець повітряних зміїв» — дебютний роман афгано-американського автора Халеда Госсейні, який побачив світ 2003-го і згодом два роки поспіль очолював список бестселерів The New York Times, а 2007-го за його мотивами було знято однойменний фільм.Одного морозного дня взимку 1975-го афганський хлопчик Амір стає свідком жахливого вчинку. Ця подія назавжди змінює і його власне життя, і долю його близького приятеля Гассана. Та річ не лише в побаченому, а й у тому, що Амір не втрутився, нічого не зробив, лишився стояти осторонь. Боягузтво, ба навіть відступництво, буде переслідувати його протягом життя спершу в Афганістані, потім в Америці, аж доки Амір набереться мужності, кине виклик усім своїм внутрішнім демонам і знайде «спосіб знову стати хорошим».

Коли та де: 15 червня о 16: 00 год у кав'ярні Старого Лева (вул. Личаківська, 22).

Благодійна подія «Феномен Марусі Богуславки»

У Львівській Медіатеці відбудеться благодійна подія «Феномен Марусі Богуславки». На ній будуть збирати кошти на волонтерську майстерню для виготовлення FPV дронів для сил оборони України

У програмі заходу:

 • показ оцифрованого діафільму «Маруся Богуславка» з озвучкою Емілії Станчак, акторки театру «Під мостом».
 • розповідь-коментар до діафільму Оксани Дарморіз, доцентки кафедри історії та культури Львівського університету імені І. Франка, представниці Української асоціації культурологів.

Для того, щоб зареєструватися на подію – потрібно перейти за посиланням тут.

Організатори події зазначають, що добровільні внески від проведення події будуть скеровані на волонтерську майстерню для виготовлення FPV дронів для сил оборони України.

Посилання на банку тут. Номер картки банки: 5375 4112 1904 3671. Автор ідеї – Володимир Деркач

Коли та де: 16 червня 17:30 год у Львівській Медіатеці (вул. Мулярська, 2А).

Купальські та Русальні пісні з «Живою»

У Музеї імені Івана Труша відбудеться подія, де львівський гурт автентичного співу «Жива» виконає купальські та русальні пісні.

«Іти вперед можна лише зрозумівши звідки ти прийшов... Так цікаво, що наші предки кодували свій досвід у традиції і пісні, наче розуміли, що пісня зберігає душу навіть глибше ніж слово... Мелодія і образ прочиняють для нас такі двері, про які знає лише наша генечична пам'ять... Будемо співати, говорити і досліджувати!! Ми, Жива, поділимось тим матеріалом, який маємо самі, але найціннішим є особистий досвід кожного - що торкає, що відгукується, який образ найбільш проймає нашу сутність, стаючи провідником у світ предків», – зазначають організатори події.

Вхід на подію – 200 грн. 

Коли та де: 16 червня о 16:00 год у саду музей імені Івана Труша.

«Дні мистецтва перфоманс. Школа перфомансу»

З 18 до 22 червня у Львові відбудуться «Дні мистецтва перфоманс. Школа перфомансу». Цього року темою зустрічі для митців стане «Тривога в тілі». Детальніше читайте тут.

Програма подій:

 • Вівторок, 18 червня, артцентр «Дзиґа»

18:00 год — Відкриття виставки документального одягу «MADE BY NUDITY» («Створено оголеністю»), що складається з архівних фотографій чеського Фестивалю оголених форм. Перформанс FNAF.

Кураторки: Ленка КЛОДОВА (Lenka Klodová), Кароліна РАЙМУНД (Karolína Raimund).

Дизайн і створення документального одягу — Кароліна РАЙМУНД (Karolína Raimund).

Кураторський відбір фотографій: Ліда САВЧЕНКО-ДУДА, Влодко КАУФМАН, Ярина ШУМСЬКА.

 • Середа, 19 червня

10:00 - 13:00 год — Школа перфомансу. Воркшоп з Ленкою КЛОДОВОЮ (Lenka Klodová) у Львівській національній академії мистецтв (вул. Кубійовича, 38)

Артцентр «Дзиґа»:

 1. 16:00 -18:00 год — Artists talks з Сарою ВОЛЛАШ (Sara Wollasch) і Христиною СІЛІВОН
 2. 18:00 год — Перформанс Ольги ЧИГРИК
 3. 18:30 год — Перформанс Іллі ТУРИГІНА
 4. 19:00 год — Перформанс Антоніна БРІНДИ (Antonín Brinda)

Неформальна зустріч з митцями.

 • Четвер, 20 червня
 1. 10:00 - 13:00 год — Школа перфомансу. Воркшоп з Антоніном БРІНДОЮ (Antonín Brinda) у ЛНАМ (вул. Кубійовича, 38)
 2. 16:00 - 18:00 год — Artists talks з Адамом МІХАЛЕКОМ (Adam Michálek) і Наталією ЛІСОВОЮ в артцентрі «Дзиґа»
 3. 18:00 год — Перформанс Матіаша ДИНЬКИ (Matyáš Dynka) в артцентрі «Дзиґа»
 4. 19:00 год — Перформанс Христини СІЛІВОН у театральному центрі «Слово і голос»
 • П'ятниця, 21 червня
 1. 10:00 - 13:00 год — Школа перфомансу. Воркшоп з Адамом МІХАЛЕКОМ (Adam Michálek) у ЛНАМ (вул. Кубійовича, 38)
 2. 14:00 - 16:00 год — Школа перфомансу. Консультації з Ленкою КЛОДОВОЮ (Lenka Klodová), Антоніном БРІНДОЮ (Antonín Brinda), Адамом МІХАЛЕКОМ (Adam Michálek)

Артцентр «Дзиґа»:

 1. 16:00 - 18:00 год — Artists talks з чеськими та українськими перформерами
 2. 18:00 год — Перформанс Юрія ШТАЙДИ
 3. 18:30 год — Перформанс Міхала ДУРДИ (Michal Durda)
 4. 19:00 год — Перформанс Наталії ЛІСОВОЇ

Неформальна зустріч з митцями

 • Субота, 22 червня

14:00 - 15:30 _ Школа перфомансу. Покази учнів у ЛНАМ (вул. Кубійовича, 38)

Артцентр «Дзиґа»:

 • 18:00 год — Перформанс Ленки КЛОДОВОЇ (Lenka Klodová)
 • 18:30 год — Перформанс Андрія ГЕЛИТОВИЧА
 • 19:00 год — Перформанс Адама МІХАЛЕКА (Adam Michálek)
 • 19:30 год — Перформанс Сари ВОЛЛАШ (Sara Wollasch)

Неформальна зустріч з митцями і фінал фестивалю.

Коли та де: 18 - 22 червня, артцентр «Дзиґа».

Лекція про різьбярку Наталію Мілян. Історії з родинного альбому

У межах проєкту «СЛУХАТИ/ДИВИТИСЬ» відбудеться лекція про різьбярку Наталію Мілян.

На події розповідатимуть про життя і творчість однієї з українських художниць першої половини ХХ століття – Наталки Мілян (1896–1942), яка для своїх сучасників вона була чи не найпомітнішою українською різьбяркою.

«Народилася мисткиня у Львові, незабаром родина переїхала до Кракова. Тут Наталя закінчила школу і учительську гімназію. У 1915 році розпочала навчання на приватних курсах малювання для дівчат у школі ім. А. Баранєцкєго. З 1919 року навчалася в Академії Мистецтв. Спочатку як вільна слухачка, а з 1920 року як повноправна студентка майстерні скульптури професора Костянтина Лящки.Згодом вчителювала в Дрогобичі і Кракові, а також продовжувала вправлятися в творенні скульптур. Наприкінці 1930 року одержала піврічну стипендію від Краківської академії мистецтв на поїздку до Італії, відвідала Флоренцію, Пізу, Сієну, а також Каррару – місто мармуру.Після повернення брала участь у збірних виставках у Кракові та Львові, була членкинею АНУМ та об’єднання митців "Зарево"», – розповідають в музеї.

Там додають, що з початком війни вона працювала в оформлювачем в Закопаному та створювала дрібну скульптуру на продаж. Художниця повернення до Львова, але у вересні 1942 року несподівано захворіла на тиф. Померла і похована у Кракові.

Під час розмови буде змога також переглянути альбом праць Наталки Максимівни Мілян в оригіналах і фотокартках, який зложила сестра художниці Ольга.

Вартість: для дорослих – 80 грн; для студентів і пенсіонерів – 40 грн; для пільгових категорій – вхід вільний.

Коли та де: 20 червня о 17:00 год Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького.

Свято музики у Домі Франка

Традиційно Дім Франка приймає участь у Святі музики, що відбувається у Львові.
Так, 21 червня, на Галявині під грушкою музикуватимуть:

 • 14:00 год – гурт Chayir (Чаїр);
 • 16:10 год – МайЄ;
 • 17:00 год – Забавка і Дмитрик;
 • 18:00 год – Porichka Music Open Mic.

«"Свято музики" – щорічна світова подія, що відбувається у день літнього сонцестояння, 21 червня. Перше свято музики відбулося 1982 року в Парижі та покликане пропагувати музику серед населення. Протягом цього дня тисячі міст у 120-ти країнах об’єднуються та влаштовують безплатні виступи музикантів на вулицях, площах, у парках, музеях та інших публічних місцях»,розповідають в Домі Франка.

Коли та де: 21 червня у Домі Франка.

Прем'єра вистави «Візьми зараз із собою»

У Jam Factory Art Center відбудеться прем'єра вистави «Візьми зараз із собою», створену у співпраці з румунським режисером Аліном Уберті та драматургом Дмитром Левицьким.

Перед початком роботи над п’єсою та перформансом команда досліджувала район Підзамче: знайомилися з історією, місцевими мешканцями та культурними ландшафтами довкола артцентру. 

Жанр вистави режисер визначив як «перформативне прощання». 

«Я багато уваги приділяв відчуттю прощання, навіть якщо це дві людини, два райони, дві країни, два об'єкти чи будь-що інше. Для мене перформативне прощання може бути вечіркою, похороном чи будь-чим, що включає відчуття прощання», – ділиться Алін Уберті. 

Герої вистави – троє пересічних осіб у пересічному просторі. Вони не діють. Вони вагаються. Вагаються перед горою пересічних спогадів, які нікуди не зникнуть. Слова, коли вони промовлені, звучать як пересічне прощання. Попри цілковиту байдужість світу до цієї трійці, час проявляє співчуття і зупиняється на Підзамчі, поки вони не знайдуть своє ідеальне прощання.

У виставі немає театрального світла, натомість використовуються аналогові мультимедіа: слайдовий проектор, телевізори. Камерна, лампова атмосфера перформансу занурить глядачів у спогади. Спогади про «маленькі фрагменти Раю» – прості, щасливі моменти життя. 

Режисер – Алін Уберті. драматург Дмитро Левицький. Актор(к)и – Анастасія Лісовська, Василь Василик, Олег Онещак. Сценограф, художник костюмів і світла – Космін Станку. Композиторка – Альона КОМА. Звукорежисер та головний інженер аудіо-візуального напряму – Дмитро Чирик. Продакшн менеджер – Влад Білоненко.

Вартість вхідного квитка - 300 грн.

Коли та де: 21, 22, 23 червня о 19:00 год, вул. Б. Хмельницького, 124 (зал Novo 1).

Слайд на плакаті: Віль Фургало // Міський медіаархів // Центр міської історії

До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах, їх можна переглянути на нашому сайті в розділі «культура».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: