ВПО у Львівській громаді: скільки їх та яку допомогу отримують

ВПО
ілюстративне фото/Інформатор

Станом на червень 2024 року у Львівській громаді проживають більше 95 тисяч ВПО. Вони отримують матеріальну допомогу від держави. Крім того, місто допомагає їм із працевлаштуванням та влаштуванням дітей у школи.

Детальніше про це ІА Дивись.info розповів директор Центру соціальної підтримки Володимир Головатий.

Скільки у Львівській громаді внутрішньо переміщених осіб

Станом на червень 2024 року, відзвітував Володимир, у Львівській громаді мешкає 95 446 внутрішньо переміщених осіб. Однак ця цифра не є остаточною:

«Тут дуже важливо розуміти, що йдеться тільки про зареєстрованих людей».

У період з 2014 року отримати статус ВПО могли люди, що переїхали з Донецької, Луганської областей та АР Крим. Однак, після початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, цей перелік змінився. Відповідно до наказу Мінреінтеграції, до областей, де розташовані громади, з яких переселенці мають право на отримання статусу ВПО та гарантовану державну грошову допомогу, тепер належать: Донецька, Дніпропетровська, Харківська, Сумська, Херсонська, Запорізька, Чернігівська, Миколаївська та Луганська області. Але цей список не фіксований і постійно оновлюється. 

Грошова допомога для ВПО у 2024 році

Щомісячна сума грошової допомоги від держави для українців нині становить 2000 гривень на дорослу людину та 3000 гривень на дитину або людину з інвалідністю

«Разом із тим, внутрішньо переміщені особи отримують допомогу у вигляді покриття витрат на проживання, в тому числі й на комунальні послуги», - додав посадовець.

Йдеться про субсидію на оренду житла, яка реалізовуватиметься як експериментальний проект протягом декількох років. Міністерство соціальної політики розробило її для вирішення житлової проблеми.

Працевлаштування ВПО у Львівській громаді

У Центрі соціальної підтримки, який очолює Володимир Головатий, є окремий структурний підрозділ — Міський центр підтримки вимушено переміщених осіб.

«Цей центр почав діяти буквально з березня 2022 року. Можу похвалитися, що станом на вчора (станом на 19 червня — ред.) ми мали 26 500 консультацій щодо працевлаштування», — поділився він.

До цього центру може звернутися як зареєстрована внутрішньо переміщена особа, так і та, яка бажає зареєструватися:

«Процедура працевлаштування насправді поділена на етапи. Спершу ми вивчаємо географію переміщення, тобто звідки конкретна людина до нас приїхала. Потім ми дізнаємося, чи людина готова працювати за освітою, чи хоче опанувати якусь іншу сферу. Згодом — вчимо цих людей писати резюме та як поводити себе із роботодавцями. А тоді вони вже йдуть на роботу. Наші працівники телефонують до таких осіб і цікавляться їхніми справами із працевлаштуванням. Якщо є певні проблеми — запрошуємо їх до нас знову».

Директор Центру соціальної підтримки додав, що працевлаштування батьків залежить також і від того, чи навчаються їх діти у школах офлайн.

Влаштування дітей ВПО у львівські школи

Учні з-поміж внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово відвідувати заклади загальної середньої освіти (ЗЗСО) Львівщини за місцем перебування:

«Ще в перші дні повномасштабного вторгнення міський голова поставив нам завдання забезпечити внутрішньо переміщених дітей якісною освітою. Тому ми намагалися якомога більше дітей залучити до навчання в місцевих закладах освіти саме офлайн».

Завдяки співпраці зі львівськими школами та садочками, майже всі діти ВПО, за згодою батьків, отримали змогу начатися разом з місцевими. Відтак, станом на червень 2024 року у школах і садках міста навчаються 123 дитини ВПО.

ілюстративне фото/модульне містечко у Львові/ архів Дивись.info

Раніше ІА Дивись.info розповідала про модульне містечко у Львові, де проживають ВПО.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: