Куди піти у Львові з 22 по 30 червня: перелік культурних подій

ІА Дивись.іnfo кожної п'ятниці складає добірку цікавих подій, які можна відвідати у Львові. Цього разу пропонуємо культурні заходи, що відбудуться з 22 по 30 червня на різних локація міста.

Презентація міжнародного проєкту «Оповідання у доповненій реальності про війну та мир»

У Львові 22 відбудеться презентація міжнародного проєкту «Оповідання у доповненій реальності про війну та мир» (ARTWP).

Організатори проєкту зазначають, що протягом 18 місяців митці та мисткині з України, Данії, Франції та Італії працювали над створенням об’єктів у доповненій реальності, рефлексуючи тему війни та миру, зокрема тему російсько-української війни.

Так, від України участь у проєкті брали: Катерина Міхаліцина, Ростислав Кузик, Анастасія Аврамчук, Олег Криштопа, Софія Ленартович, Неллі Клос та Катерина Алексєєнко.

«Проєкт ARTWP є спільним європейським мистецьким зусиллям, яке використовує потенціал доповненої реальності, щоб пролити світло на людський досвід війни та миру. Результатом нашої кропіткої спільної роботи стали 20 робіт, які будуть доступними протягом двох років у країнах-учасницях», — каже культурний менеджер та керівник проєкту ARTWP Пітер Кемпбелл.

Участь в презентації проєкту візьмуть:

 • Олег Криштопа, український письменник та історик;
 • Магалі Берруе, французька перформерка;
 • Василь Кметь, директор Львівської Муніципальної Бібліотеки;
 • Неллі Клос, координаторка проєкту;

Роботи, створені в рамках проєкту ARTWP, будуть доступні протягом двох років від дня презентації. Щоби переглянути їх, слід встановити застосунок та діяти згідно з інструкціями у ньому. QR-код для завантаження застосунку буде доступним на місці презентації.

Вхід на подію — вільний. Український співорганізатор проєкту — Львівська Муніципальна Бібліотека. Посилання на подію тут.

Коли та де: 22 червня о 12:00 год біля Сенсотеки (вулиця Уласа Самчука, 22).

Благодійний концерт Європейські шедеври

Арт рух Експеримент та театральний центр Слово і Голос продовжують серію благодійних концертів із циклу #PlayForUA. За словами організаторів, цього разу для вас виступатимуть талановиті львівські піаністи Христина Бенюк та Віталій Дворовий.

У програмі концерту:

 • Й.С.Бах Прелюдія і фуга до мажор з І тому ДТК
 • Й.С.Бах Гавот, Сарабанда і Буре з Увертюри у французькому стилі
 • В.А.Моцарт Соната в 4 руки фа мажор
 • Й.Гайдн Соната сі мінор в 3х частинах
 • Р.Шуман Крейслеріана (1-2 частини)
 • Б.Лятошинський Прелюдія ор.38 №1 «Сорце заходить, гори чорніють…»
 • В.Сільвестров 3 багателі

Коли та де: 22 червня о 18:00 год у Театрі Слово і Голос (вул. Городоцька, 38).

Відкриття виставки «Ганна Криволап. Барокові інспірації»

У експозиційних залах другого поверху відділу «Палац Потоцьких» відбудеться відкриття виставки «Ганна Криволап. Барокові інспірації».

«Відвідини напів зруйнованого костелу Всіх святих у Годовиці спонукали Ганну Криволап до роздумів і саморозкриття. Так розпочався наснажений буремними подіями діалог двох митців крізь віки. Й. Г. Пінзель силою різця візуалізував у скульптурі драматичні колізії культурної свідомості середини XVIII ст. Актуалізуючи барокове формотворення, художниця відображає втрачені надії й трагізм сьогодення олією на полотні. Її пластична живописна мова суголосить музиці бароко ‒ періоду сум’яття, релігійної екзальтації, граничного драматизму. Кожне полотно ‒ болісний від надміру енергії і почуттів відгук на скульптури майстра. Контрастні масиви кольору активно взаємодіють, динамічні структури наче долають межі формату і форми, інспіровані бароковою образністю полотна набувають сучасних звучань», зазначають організатори про виставку.

Там додають, що серію робіт Г. Криволап доповнює тактильна експозиція із семи моделей зі скульптур Й. Г. Пінзеля, виготовлених засобами 3D друку та 3D сканування за ініціативи проєкту «Pinsel.AR».

Виставка триватиме до 25 серпня 2024 року.

Коли та де: 22 червня 2024 року о 14:00 год. в експозиційних залах другого поверху відділу «Палац Потоцьких».

Моновистава «Чужинці в часі»

На камерній сцені Національного театру імені Марії Заньковецької відбудеться перший в Україні показ британської моновистави «Чужинці в часі» («Strangers in Time») режисера Крістофера Бейлі.

У театрі розповідають, що «Чужинці в часі» – це поєднання особистої сімейної історії автора, поточних подій, неврології та естетики. Через власний досвід та обставини навколо себе Крістофер досліджує у моновиставі, як травма багатьох поколінь проявляється в житті людей, і як мистецтво допомагає зцілитися та трансформувати негативний досвід у світло.

Крістофер Бейлі – керівник напрямку «Мистецтво та здоров'я» Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Він також є засновником Healing Arts Initiative, яка займається дослідженнями впливу мистецтва на здоровʼя та обʼєднує науковців зі всього світу.

Крістофер приїде в Україну на запрошення проекту Art Therapy Force, щоб ознайомитися з існуючими практиками в секторі та створити умови для якісного діалогу, потенційної співпраці у професійних міжсекторальних проектах напряму «Мистецтво та здоров'я» (Arts and Health). А вже 22 червня він виступить у Львові із моно-перформансом, який розповідає зворушливу історію життя самого Крістофера, його буремний шлях, а також винайдення способу внутрішнього примирення.

Організатори події проєкт Art Therapy Force заявляють, що усі виручені кошти з продажу квитків будуть спрямовані на рахунок Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN). Тож це не тільки унікальна мистецька подія, але і чудова нагода долучитися до благодійності.

Коли та де: 22 червня у Національному театрі імені Марії Заньковецької.

Розмова «Автор та ШІ: притчі про суб'єктивність»

У Домі Звуку відбудеться розмова «Автор та ШІ: притчі про суб'єктивність». На ній обговорять такі теми:

 • Як ми визначаємо та регулюємо акт творчості Штучного Інтелекту, та де, умовно чи реально, кордони цієї творчості?
 •  Як впливає поява та імплементація ШІ на систему людських законів та регуляцій?
 • Кого можна означати як «Автора» в мережевих чи колективних звʼязках та діях людського, неживого і нелюдського?

Про це та більше розкажуть спікери та спікерки: Олена Андрієнко, Костянтин Зеров та Наталія Отріщенко. Модератори – Івана Городиського та Андрія Лініка.

Вхід вільний. Для цього потрібно зареєструватися за посиланням тут.

Коли та де: 22 червня о 13:00 у виставково-подієвому просторі Домі Звуку (вул. Князя Романа, 6).

«Дні мистецтва перфоманс. Школа перфомансу»

У суботу відбудеться останній день фестивалю «Дні мистецтва перфоманс. Школа перфомансу».

Програма фестивалю на 22 червня:

 • 14:00 - 15:30 год – Школа перфомансу. Покази учнів у Львівська національна академія мистецтв (вул. Кубійовича, 38)

Артцентр «Дзиґа»:

 • 18:00 год – Перформанс Ленки КЛОДОВОЇ (Lenka Klodová)
 • 18:30 год – Перформанс Андрія ГЕЛИТОВИЧА
 • 19:00 год – Перформанс Адама МІХАЛЕКА (Adam Michálek)
 • 19:30 год – Перформанс Сари ВОЛЛАШ (Sara Wollasch)

Неформальна зустріч з митцями і фінал фестивалю.

Коли та де: 22 червня у артцентрі «Дзиґа» та ЛНАМ (вул. Кубійовича, 38).

Музична лекція Івана Дудича «Мадам Баттерфляй – cover-versions»

23 червня відбудеться на музична лекція «Мадам Баттерфляй – cover-versions» мистецтвознавця, старшого наукового співробітника Івана Дудича. На події буде змога почути каверверсії мелодій з цієї опери «Мадам Баттерфляй» Пуччіні у стилях new-age, electro, rock, dance, classical-crossover, chill-out.

«З часу прем’єри опери Пуччіні спершу у Мілані, а пізніше у Брешії – скільки співачок виконали роль Чіо-Чіо Сан? Кожне покоління представляє ряд достойних інтерпретаторок ролі та геніальної партитури. Розіна Сторкіо, Соломія Крушельницька, Тоті даль Монте, Марія Каллас, Ренета Тебальді, Рената Скотто, Монсеррат Кабальє… Проте час змінюється і навіть класика осучаснюється, переосмислюється – стає легшою для сприйняття, більш популярною чи доступною. Так з’являються інтерпретації від «ERA», Олівії Сафе, Філіппи Джордано, Сари Брайтман та численних інших артисток. Арія Баттерфляй стала одним із улюблених «хітів», що завжди зворушує серце публіки», зазначають організатори події.

Вхід - за ціною екскурсійного квитка (зверніть увагу - термінал тимчасово не працює).

Коли та де: 23 червня (неділя) о 14:00 год у салоні Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові (2-й поверх).

Показ фільму «Зсув» режисера Олексія Радинського

У Львівському муніципальному мистецькому центрі покажуть короткометражний документальний фільм «Зсув». Режисер кіно Олексій Радинський присвячує Артуру Сніткусу – одному з героїв, перформеру та музиканту, якого росіяни вбили 7 червня 2024 року на Донецькому напрямі під час виконання бойового завдання.

За словами організаторів, фільм 2016 року є подорожжю за гаражі альтернативної культури Києва.

Коли та де: 23 червня о 17 год у Львівському муніципальному мистецькому центрі.

Розмова з індійською активісткою Кавітою Крішнан

У Львові відбудеться розмова активістки Кавіти Крішнан та журналістки Ольги Ворожбит. Модеруватиме зустріч авторка та програмна директорка INDEX Саша Довжик. На розмові спробують дати відповідь на наступні питання:

 • Які теми могли б стати містками між Індією та Україною?
 • Чи зрозумілою для індійців є колоніальна складова російської війни проти України?
 • Як змінилося індійське суспільство упродовж останнього десятиліття та що про нього говорять результати нещодавніх виборів?
 • Як знаходити ресурс на міжнародну солідарність?

Робочі мови: англійська та українська. Під час події буде забезпечений синхронний переклад.

Подія відбувається в співпраці Центру міської історії та INDEX: Інститут документування i взаємодії.

Коли та де: 25 червня о 18:30 год у конференц-залі Центру міської історії, Львів, Богомольця 6.

Екскурсія виставкою Тараса Лозинського «Хвала Творцеві»

У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться екскурсія, яку проведе Оксана Романів-Тріска виставкою Тараса Лозинського «Хвала Творцеві».

«Виставка відомого львівського колекціонера, художника, видавця та мецената Тараса Лозинського є першою ретроспективною експозицією його творів, створених упродовж 1978–2023 років.Як учень відомих львівських митців Володимира Патика та Романа Петрука Тарас Лозинський, захопившись малярством на склі, вже на початку 1990-х років випрацював власну експресивну творчу манеру. У його доробку – передусім різні цикли сакральної тематики. Окрім того, амбітний маляр ставив перед собою і складні багатокомпонентні цілі: він є автором п’яти іконостасів на склі», – зазначають у музеї.

Там додають, що експозиція виставки налічує 450 творів і це лише невелика частина його кількатисячної творчої спадщини. Виставка триватиме до 14 липня 2024 року.

Вхід – за вартістю вхідного квитка.

Коли та де: 25 червня о 16: 00 год у головній будівлі НМЛ (просп. Свободи, 20).

Театралізована екскурсія «Франчата про Тата»

У день пам'яті Петра Франка та з нагоди Дня Конституції в Домі Франка відбудеться театралізована екскурсія «Франчата про Тата».

 «Хто міг би розповісти про життя Івана Франка краще, ніж його рідні діти. Відвідуючи батьківський дім, Анна Франко-Ключко зустрічає там брата Петра, який повернувся з фронту Першої Світової війни. Разом вони поринають у радісні та ностальгійні спогади з дитинства: будівництво дому, забави та бешкетування, поміч батькам, несподівані подарунки, цікаві гості, мандрівки з татом та інші пригоди.Автентичні костюми, звукові ефекти та проникливе виконання пісень допоможуть вам зануритися в атмосферу епохи», — розповідають в Домі Франка.

Вік — від 8 років. Кількість учасників обмежена до 20 осіб. Тривалість екскурсії близько 1 год. Вартість — 200 грн.

Коли та де: 28 червня, 16:00 год у Домі Франка.

Виставка Харківської школи архітектури

У Харківській школі архітектури відбудеться найважливіша подія архітектурного університету - Виставка Року 2024. Цього разу тема виставки «Повернення». На ній покажуть студентські проєкти, які розроблялися у 2023-24 навчальному році під час студій, є про повернення у різних його інтерпретаціях.

«Для гостей виставка року ХША - це можливість поринути в атмосферу Школи та краще зрозуміти особливості навчання у ХША. А майбутні вступники/-ці ХША побачать, які роботи вони будуть здатні творити вже після першого року навчання у ХША. В експозиції будуть представлені усі проєкти, розроблені на студіях кожного з курсів, а також вибірково - роботи з гуманітарного та технічного блоку. Таким чином виставка являтиме собою цілісну картину навчальної програми та її результатів», – зазначають організатори виставки.

Виставку можна буде переглянути протягом трьох тижнів. Програму виставки буде анонсовано згодом. Детальніше на сайті тут.

Коли та де: 30 червня о 17:00 год за адресою Кубійовича 35А, студійний простір ХША.


До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах, їх можна переглянути на нашому сайті в розділі «культура».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: