Росія змінює фокус наступальних операцій з Харківської на Донецьку область - американські аналітики

Безымянный

Російські війська, ймовірно, перекидають свої сили з північної частини Харківської області на Донецький фронт. Це підтверджується посиленням наступальних операцій на сході та одночасним сповільненням темпів атак на півночі.

Таку оцінку зробили фахівці Інституту вивчення війни (ISW).

Останні спостереження вказують на суттєві зміни в тактиці російських військ в Україні. Аналітики відзначають посилення наступальних дій у Донецькій області при одночасному зниженні активності на півночі Харківщини.

З 18 по 22 червня зафіксовано значне збільшення інтенсивності атак у напрямку Торецьк-Горлівка, де російським силам вдалося досягти певних тактичних успіхів. Це особливо примітно, враховуючи, що протягом 2024 року російські війська на цій ділянці фронту були переважно неактивними.

Натомість, на півночі Харківської області темп російських наступальних операцій різко знизився, особливо порівняно з активністю в середині травня. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що операції в Харківській області мали на меті відволікти та зафіксувати українські сили, щоб дозволити росіянам активізуватися в інших, більш критичних районах.

Українські джерела підтвердили передислокацію деяких підрозділів з Донецької області на харківський напрямок, що могло створити певні вразливості в українській обороні на Донеччині. Російські сили, схоже, намагаються скористатися цією ситуацією, посилюючи атаки не лише в напрямку Торецьк-Горлівка, але й у районі Часів Яру та навколо Авдіївки.

Існують припущення, що ці дії можуть бути підготовкою до масштабного літнього наступу на сході України, про який раніше попереджали українські джерела. Ситуація залишається динамічною, і українське командування уважно стежить за змінами в тактиці противника, готуючись до можливої ескалації бойових дій у найближчі тижні.

Читайте також: ЗСУ відбили атаки росіян на Харківському і Покровському напрямках, втрати окупантів склали майже 1 300 вояків за добу - Генштаб

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: