На які посади можна податися до 7-го прикордонного Карпатського загону: у Львові відбувся день рекрутингу
У вівторок, 25 червня, у Львові в Центрі рекрутингу української армії військові 7-го прикордонного Карпатського загону розповіли про службу в їхньому загоні,про те, які етапи проходить під час підбору кандидат і які актуальні вакансії, що там є зараз.
Про це повідомляє журналістка ІА Дивись.info.
«Державна прикордонна служба – це правоохоронний орган спеціального призначення, який на ряду з рештою Сил оборони виконує свої завдання щодо відсічі збройної агресії на східних рубежах нашої країни в умовах війни. Але навіть не зважаючи на війну, основне завдання з державної прикордонної служби ніхто не знімав. Це охорона державного кордону, забезпечення ритмічності пропускних операцій в пунктах пропуску на західному кордоні, а також недопущення протиправної діяльності відповідно на ділянках "зеленого" кордону. Щоб стати прикордонником, кожна людина може до нас звернутися і відповідно пройти етапи добору», – розповідає начальник відділу комплектування 7-го прикордонного Карпатського загону Олег Бурдейний.
Про етапи добору кандидатів на прикордонну службу
Заступник начальника відділу комплектування 7-го прикордонного Карпатського загону Сергій Степанов зазначив, як відбувається відбір кандидатів, які вирішили податися на прикордонну службу:
«Добір починається з того, що кандидат звертається до офісу, який розташований на Личаківській, 74. Він пише заяву, дає згоду на обробку персональних даних, і ми вже з того часу починаємо вивчати кандидата. Перший етап – це проходження професійно-психологічного відбору. Це є придатність та здатність до випробувань, витримувань та аналіз розумових здібностей. Тоді визначаємо: придатний чи не придатний. Більшість кандидатів, які приходять до нас, є вмотивовані та придатні на цьому етапі».
Після цього відбувається вивчення і направлення особистих даних до відділу власної безпеки, як зазначає Сергій Степанов. За його словами, така спеціальна перевірка потрібна, бо у разі певних застережень, вони можуть відмовити кандидату.
«Наступний етап – проходження військово-лікарської комісії. Це визначення стану здоров'я: чи кандидат є придатним, і чи зможе виконувати бойові та спеціальні завдання в наших прикордонних підрозділах. Також звертаємо увагу на освіту та життєвий досвід. І відповідно до освіти пропонуємо посади: якщо це кухар третього розряду, то на посаду кухаря, якщо водій, то відповідно на таку посаду, якщо фахівець в ІТ-технологіях, то запропонуємо йому в підрозділах зв'язку», – каже Сергій Степанов.
Так, 29-річний Богдан сьогодні подався на службу за контрактом до 7-го прикордонного Карпатського загону:
«Вирішив змінити у своєму житті щось і піти приносити користь державі напряму. Бо якщо ми не підемо і не зробимо все від нас залежне, то ворог прийде до нас. Ще вирішую, на якій саме посаді буду. В мирному житті працював QA-інженером, де мав справу з програмами та іграми, перевіряв їх. Думаю, що мої вміння з попередньої роботи можуть пригодитися. Так само я знаю декілька мов. На мій погляд, в роботі це також буде корисно. Деякі люди трохи бояться ТЦК, тому я радив би звернутися в рекрутинговий центр. Тут вони можуть зв'язатися на пряму з частиною та домовитися про співбесіду і підібрати посаду, яка підходить людині».
Які посади є в прикордонній службі
Також Сергій Степанов розповідає, які посади є актуальними в 7-му прикордонному Карпатському загоні:
«У нас спектр посад дуже широкий: від кухара до фінансово-економічного відділу, від лікаря до прикордонника, який несе службу на державному кордоні. Тому фахівці нам потрібні різноманітні. Для кожного знайдемо вакантну та відповідну посаду за його фахом, освітою і досвідом, як-от: інспектор прикордонної служби, водій, стрілець, помічник гранатометника і т.д. Щоб актуальна посада була тільки водії – такого немає, бо все постійно динамічно змінюється: хтось перевівся, хтось звільнився за сімейними обставинами чи віком. Так, йде добір на постійній основі».
Крім того, під час служби можна навчатися на заочній формі, отримати додаткову освіту і підійматися кар'єрними сходами, зокрема займати певні посади відповідно до свого профілю.
Вимоги до кандидатів
Заступник начальника відділу комплектування 7-го прикордонного Карпатського загону Сергій Степанов розповідає, що першою вимогою до кандидата є вікова. Зокрема, за умовам контракт підписують на три роки, тому це можуть зробити особи від 18 до 57 років, щоб кандидат зміг відслужити цей термін.
Крім того, контракт на один рік можуть підписати кандидати, віком від 18 до 25 років, зокрема ті, хто мають освіту психолога або медичну. Водночас, прикордонники зазначають, що в умовах воєнного стану служба триває, поки він не завершиться.
Раніше ми розповіли, що 12 лютого, у Львові запрацював Центр рекрутингу української армії.