Високі пороги та відсутність навігації, або Які порушення доступності фіксують у Львові

З вересня минулого року у Львові перевірять комунальні заклади на доступність. Моніторинг станом на зараз відбувався на понад сотні локацій.
Про це у відповідь на інформаційний запит ІА Дивись.info відповіла Уповноважена міської ради з питань доступності Ірина Маруняк.
«Станом на сьогодні в усіх районних адміністраціях Львівської міської ради утворено моніторингові групи для проведення перевірок у комунальних закладах доступності для всіх людей незалежно від їхніх фізичних можливостей та обмежень», — йдеться в документі.
За даними посадовиці, з лютого по квітень 2024 року моніторингові групи були із перевірками у 114 комунальних закладах у всіх районах міста. Ідеться про школи, лікарні, ЦНАПи, кінотеатри тощо.
Які порушення доступності фіксують у Львові
Згідно з висновками моніторингових груп поширеними зауваженнями були:
- ненормативний ухил пандуса;
- усунення порогів у вбиральнях та інших приміщеннях;
- ненормативні вхідні двері з просвітом меншим 90 сантиметрів;
- влаштування кнопки виклику допомоги та тримач для милиць в інклюзивних вбиральнях;
- оновлення або облаштування розмітки у місцях паркування для осіб з інвалідністю;
- облаштування тактильної плитки у встановлених місцях - привести висоту поручнів пандусів до нормативних вимог - зробити маркування першої та останньої сходинки сходового маршу ;
- зробити маркування скляних дверей;
- облаштувати належної навігації у коридорах.
У квітні теперішнього року Уповноважена говорила, що за результатами обстеження, фахівці складають протокол, і вказують терміни їх реалізації.
«Враховуючи висновки моніторингових груп, кожному керівнику об’єкту, який було обстежено дано термін на усунення зауважень. У цей складний час при обмеженому фінансуванні спостерігається позитивна динаміка щодо виправлення зауважень», — сказано у відповіді на запит.
Де знайти безбар'єрні локації у Львові
Є онлайн-мапа «Доступне місто», яку постійно доповнюють. На карті можна знайти місця харчування, музеї, театри, комунальні установи, муніципальні центри, заклади охорони здоров'я, парки та торговельно-розважальні центри, які відповідають усім нормам інклюзивності.

Переглянути карту можна за посиланням тут.
А ще мапа доступних закладів розробили ЛУН Місто та громадська організація «Безбар'єрність». Завдяки їй кожен охочий зможе перевірити, наскільки доступна його кав’ярня під домом, супермаркет чи аптека та залучити експертів до адаптації простору. Шукайте безбар'єрні локації тут.
Окрім цього, «Доступно.UA» запустило застосунок для смартфонів.
У Львівській громаді мешкають щонайменше 47 тисяч 500 людей з інвалідністю. Це дані міського управління соціального захисту. До цієї статистики не входять військові, які тут лікуються чи проходять реабілітацію.