В Україні зросла захворюваність на коронавірус: ситуація на Львівщині та як вберегтись
За місяць в Україні побільшало пацієнтів, у яких діагностували коронавірус. За даними головного державного санітарного лікаря Ігора Кузіна, у липні кількість хворих сягала близько 12 тисяч, тоді як за місяць до цього фіксували дві тисячі випадків.
Журналістка ІА Дивись.info дізналась, яка ситуація зі захворюваністю у Львівській області, що відомо про новий субварант недуги та запитала у лікаря, як піклуватись про здоров'я, аби не занедужати.
Коронавірус в Україні — захворюваність зростає
На початку серпня нинішнього року в Україні зросла кількість пацієнтів з коронавірусом. Напередодні Кузін пояснив, що такі показники не свідчать про початок епідемічного сезону, тож обмежувальні заходи вводити не потрібно. А втім, за підрахунками фахівців Міністерства охорони здоров'я України, захворюваність на коронавірус за попередній місяць зросла у шість разів.
«Показники є достатньо високими і не характерними з огляду на те, що зазвичай ми починали спостерігати перше зростання, починаючи з вересня. А тут на один місяць раніше ми вже бачимо таке зростання», — сказав головний державний санітарний лікар на брифінгу 12 серпня.
І додав: попри зростання кількості хворих, рівень госпіталізацій не є високим. Нині ж у лікарнях перебувають більш ніж 2,5 пацієнтів.
Захворюваність на коронавірус у Львівській області
В обласному центрі контролю та профілактики хвороб повідомили, що минулого тижня коронавірус діагностували у 1146 мешканців Львівської області. Госпіталізували 154 людини, зокрема 41 дитину.
За даними відомства, найбільше серед пацієнтів, які потрапили до лікарень, є мешканці Львівського району, у тому числі Львова.
Також через ускладнення недуги померли двоє людей. Це пацієнти віком старше 65 років. Попередньо, з ознаками застуди до медиків звернулись близько семи тисяч осіб.
«Різке підвищення захворюваності на коронавірус пов'язане з появою нового субваріанту штаму "Omicron", який має назву "FliRT". Для нього характерна висока швидкість розповсюдження, тому маємо різкий стрибок захворюваності», — говорить ІА Дивись.info львівський лікар-терапевт Степан Головід.
FLiRT — субваріант коронавірусу «Omicron»
Кузін уточнив, що загалом на території України нині циркулюють 10 підваріантів штаму коронавірусу «Омікрон». У п'ятьох українців виявили новий підвид цього штаму — FLiRT.
У МОЗ пояснюють, що штам «FLiRT» через специфічні мутації в білку-шипі краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді: «Тобто "FLiRT" швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані».
У Всесвітній організації охорони здоров'я наразі не оцінили всю небезпеку штаму «FLiRT», а втім там кажуть, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Згідно з останніми дослідженнями, щеплення від недуги, зроблені під час пандемії коронавірусу, а також бустерні вакцинації, залишаються ефективними, аби захиститись від вадких форм хвороби.
У Львівському центрі контролю та профілактики хвороб 12 серпня заявили, що в регіоні не підтвердили жодного випадку інфікування новим субваріантом, втім припускають, що такі вже є.
Для того, щоб із мінімальною шкодою пройти цю непросту ситуацію необхідно насамперед дбати про своє здоров'я, а саме пройти профілактичне обстеження в сімейного лікаря або терапевта, щоб «навести лад» з хронічними захворюваннями (це хвороби ендокринної системи, серцево-судинної системи, дихальної системи тощо), позбутись шкідливих звичок, додає Головід, котрий є лікарем у клініці IQMED.
Вакцинація від коронавірусу в Україні
Напередодні МОЗ спростило схеми імунізації проти коронавірусу для українців, згідно з останніми рекомендаціями МОЗ. Нині більшості людей достатньо один раз вакцинуватись проти недуги, тоді як особам, що належать до груп ризику тяжкого перебігу коронавірусу, рекомендують вводити більшу кількість доз препарату, себто йдеться про ревакцинації що пів року чи кожного року.
У зоні ризику є:
- дорослі й діти, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання;
- вагітні;
- люди, старші за 60 років;
- дорослі й діти, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції;
- представники професійної групи ризику (наприклад, лікарі, вчителі, військові та ін.).
Потребу у ревакцинації лікарі визначатимуть індивідуально, зважаючи на рекомендації відомства. Для первинної вакцинації та ревакцинації може бути використана будь-яка з доступних у країні вакцин проти COVID-19. У МОЗ кажуть, що краще обирати вакцину, котра є адаптованою саме під варіант «Омікрон». В Україні таких є понад 500 тисяч доз у кожній із областей.
Раніше ІА Дивись.info розповідала, що таке «хвороба Х», про яку попереджають світ.
Звертаємо увагу, що цей матеріал є ознайомчим, його не варто сприймати як підґрунтя для вставлення діагнозу. Якщо вам потрібна допомога, зверніться до фахівця.
Коментарі