Засновника Telegram Павла Дурова заарештували у Франції: що очікує на соцмережу

Безымянный
Колаж Дивись.info

У суботу, 24 серпня, французькі правоохоронці заарештували франко-російського мільярдера Павла Дурова, засновника та генерального директора Telegram, після його прибуття в аеропорт Ле-Бурже.

про це повідомляють французькі видання TF1le figaro

Причиною цього є численні порушеннями, які були зафіксовані на платформі Telegram, що, за словами слідства, використовувалася для відмивання грошей, торгівлі наркотиками та обміну контентом про жорстоке поводження з дітьми.

Дурова, який протягом останніх років уникав відвідування Франції та Європи, арештували одразу після прибуття до країни з Азербайджану. Його присутність у Франції викликала здивування серед слідчих, враховуючи, що ордер на обшук був виданий раніше, і Дуров свідомо уникнув би ризику бути затриманим.

Слідчі Національного офісу по боротьбі з шахрайством при митниці, які взяли Павла Дурова під варту вважають, що його платформа стала зручною для кіберзлочинців через відсутність поміркованості та нагляду з боку компанії.

Цей арешт може мати значні наслідки, оскільки західні держави та регулятори вже давно намагаються боротися з кіберзлочинністю, яка часто використовує зашифровані платформи для приховування своєї діяльності. Один зі слідчих зазначив, що затримання Дурова могло статися через "почуття безкарності", яке він відчував.

Telegram, заснований Дуровим разом з його братом Миколою у 2013 році, базується в Дубаї і позиціонував себе як захисник конфіденційності своїх користувачів, не розкриваючи їхніх особистих даних. Платформа неодноразово захищала себе від державних правил модерації, навіть в умовах тиску з боку Європейського Союзу та США на великі інтернет-платформи щодо видалення незаконного контенту.

Цей арешт, ймовірно, викличе широку реакцію як серед користувачів Telegram, так і серед урядів, які прагнуть посилити контроль над зашифрованими комунікаціями для боротьби з кіберзлочинністю.

Раніше видання Bloomberg писало, що Telegram став ключовою зброєю прокремлівських акаунтів для поширення дезінформації, спрямованої на підрив підтримки України та репутації європейських політиків, що викликало невдоволення європейських чиновників, які зробили боротьбу з фейковими новинами своїм головним пріоритетом.

Проте, в ЄС не здатні посилити свої повноваження щодо боротьби з незаконним і шкідливим контентом, оскільки регулятивні заходи поширюються лише на платформи з понад 45 мільйонами активних користувачів у Європі. В той час, як  Telegram, за словами Дурова, має 41 мільйон.​​​​​​

Нагадаємо, у квітні в українському парламенті було зареєстровано законопроєкт «про регулювання дезінформації та пропаганди в медіа та соцмережах», який прагне суттєво вплинути на роботу Telegram та інших подібних платформ. Проєкт закону розробляють спільно РНБО, СБУ і Верховною Радою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: