Новий навчальний рік на Львівщині: що з укриттями, генераторами та форматом навчання

львівські школярі сміються під час уроку
На фото — учні однієї із львівських шкіл під час відкритого уроку англійської мови/архів ІА Дивись.info

У Львівській області 97% шкіл готові до початку нового навчального року, проте пів сотні закладів освіти наразі не вирішили питання із укриттями, що є обов'язковою умовою.

Про це повідомив директор департаменту освіти і науки військової адміністрації регіону Олег Паска на брифінгу 28 серпня, передає журналістка ІА Дивись.info.

Укриття у школах на Львівщині

Як пояснив посадовець, раніше школи та дитсадки могли використовувати як укриття перший поверх приміщення, проте нині змінились вимоги. Напередодні шкіл, котрі не мали якісних сховищ, було 272. Більшість вже вирішили це питання, облаштувавши укриття чи підписавши договір з установами, які розташовані поряд.

Новий навчальний рік на Львівщині: що з укриттями, генераторами та форматом навчання - 2
Укриття у одній зі шкіл на Львівщині, котре перевіряли напередодні навчального року-2023/Фото зі сторінки департаменту освіти та науки ОВА (ілюстративне)

Керівники ще 50 шкіл мають можливість врегулювати це питання до 2 вересня. Там, зі слів Паски, навчаються близько семи тисяч учнів. Тим часом засновники 11 дитячих садків на Львівщині також не можуть продовжити навчальний процес через відсутність сховища.

Директор департаменту пояснює, що для безпечного освітнього середовища до укриттів закладів освіти під час повітряних тривог не рекомендують впускати цивільних. Ідеться насамперед про здоров'я, оскільки діти є вразливими до різноманітних вірусів та інфекцій. Власне про укриття для місцевих мешканців мають турбуватись очільники громад на місцях.

До речі, тут ми розповідали, що змінилось у проходженні медогляду перед школою.

«Усюди, де є укриття, буде очна форма навчання. Якщо укриття не може вмістити всіх учнів, педагогічна рада ухвалюватиме окремі рішення щодо змішаного формату навчання чи дистанційки», — сказав Паска.

Очне навчання є обов'язковим для учнів 1-4 класів, тобто початкової школи. Старшокласники навчатимуться у різних форматах, рішення про які ухвалюватимуть педагогічні ради у кожній школі. Вони ж регулюватимуть період зимових та весняних канікул. В ОВА рекомендують, аби тривалість відпочинку школярів взимку була довшою, натомість навесні учні матимуть коротші канікули. Це пов'язано з ймовірністю тривалих відключень світла.

Резервне живлення у школах Львівщини

Як розповів Олег Паска, нині 66% з-поміж усіх закладів освіти в області забезпечені генераторами, тож навчання може продовжуватись в умовах відключень світла. Наразі є потреба у забезпеченні резервним живленням ще понад 400 шкіл.

Новий навчальний рік на Львівщині: що з укриттями, генераторами та форматом навчання - 3
Школяр під час уроку у одній із львівських шкіл/ілюстративне фото/архів ІА Дивись.info

Новий навчальний рік на Львівщині

Він розпочинається другого вересня. В області вперше за парти сядуть 22 тисячі 200 дітей. Загалом по всіх школах регіону навчатимуться 290 тисяч учнів. На Львівщині діє 1081 заклад освіти, з яких 31 — приватні школи.

Нагадуємо, цього року на Львівщині закрили 21 школу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: