У Львові напрацьовують Стратегію створення безбар’єрного простору до 2030 року

rb67776-b8174974
Підйомник у львівському медзакладі/ілюстративне фото/міська рада

У Львові комісія міської інфраструктури, інженерного та житлового господарства проголосувала за проєкт «Стратегії створення безбар'єрного простору у Львівській міській територіальній громаді на період до 2030 року».

Про це стало відомо на засіданні комісії у вівторок, 3 вересня.

«Зараз з війни багато людей повертаються з інвалідністю, на кріслах колісних. Крім цього, з відповідними травмами, тому наше завдання забезпечити доступність та інклюзивність у всіх сферах та напрямках життя. Даний проєкт ухвали він розроблений на підставі національної стратегії, яка була затверджена Кабінетом Міністрів у 2021 році. Також розглянутий на комітеті доступності 16 вересня, де були громадські організації, депутати та керівники структурних підрозділів, які одноголосно погодили, щоби даний проєкт ухвали йшов на розгляд депутатів міської ради», — зазначила уповноважена Львівської міської ради з питань доступності Ірина Маруняк.

За її словами, стратегія містить шість напрямків безбар'єрності: фізичний, освітній, економічний, інформаційний, цифровий та суспільно-громадський напрямок. Кожен містить свою особливість та основну ціль та результат, який планують отримати.

«Основний результат, щоб люди, які мають певні травми, які пересуваються на кріслах колісних, відчували себе на рівні з іншими. Наше завдання, щоб ці люди могли піти до школи та забрати дітей, піти в садочок і забрати зі садочка також дітей. Якщо їм захочеться випити кави, то піти в будь-яку кав'ярню. Щоб ці люди також могли вчитися. Якщо ми говоримо про економічну та бізнесову діяльність, то навчити тому, щоб вони переорієнтувалися в житті, відкрити власий бізнес. Якщо ми говоримо про цифрову безбар'єрність та інформаційну, то це про шрифт Брайля та жестову мову. Це дає можливість донести тим людям, які мають певні вади та проблеми зі здоров'ям, донести інформацію,», — розповіла уповноважена Львівської міської ради з питань доступності.

 Ірина Маруняк додає, що крім цих шести напрямків, розробили вже заходи, які будуть вносити на наступне засідання сесії міської ради та на розгляд виконкому для того, щоб більш детально розказати, яким чином ці напрямки реалізовуватимуть у Львові та Львівській територіальній громаді. Вона зазначила, що до стратегії будуть вносити технічні правки.


Детальніше про те, що таке інклюзія і кому вона потрібна — читайте у матеріалі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: