Іконостас церкви-пам'ятки ЮНЕСКО зі Львівщини реставрували

Фрагмент іконостасу з церкви Юра у Дрогобичі
Відреставрований іконостас/Львівська ОВА

У Києві презентували відреставрований іконостас з церкви Святого Юра у Дрогобичі. Вона входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомила Львівська обласна військова адміністрація.

Іконостас створювали протягом 1658-1667 років. З того часу його неодноразово ремонтували й реставрували. Він складається з п'яти ярусів, які реставрували протягом останніх чотирьох років.

Роботи з відновлення проводили понад 20 провідних фахівців Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Презентацію іконостаса провели у Києво-Печерській лаврі.

Про церкву Святого Юра у Дрогобичі

Дрогобицьку церкву Святого Юра внесли до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 2013 року. Вона є однією з найдавніших дерев'яних архітектурних споруд Галичини й усієї України.

З початком повномасштабної війни, її також занесли до Міжнародного переліку культурних цінностей, що перебувають під тимчасовим посиленим захистом.


Раніше ІА Дивись.info розповідала, що на Львівщині планують створити реставраційний інститут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: