Як на Львівщині вирішують питання із гарячими обідами для школярів

мати кладе у рюкзак синові ланчбокс у школу
Ілюстративне фото/depositphotos.com.ua.

Із понад тисячі шкіл, які перебувають на балансі громад Львівщини, лише 50% можуть забезпечити учнів гарячими обідами. І лише 10% з цих закладів мають сучасні харчоблоки та всі можливості для якісного приготування страв.

Про це повідомив очільник військової адміністрації регіону Максим Козицький, виступивши на Європейському регіональному саміті шкільного харчування.

Опорні кухні облаштують у школах на Львівщині

З його слів, аби вирішити питання, у чотирьох школах на Львівщині облаштують опорні кухні. На це з державного бюджету скерували понад 55,5 мільйонів гривень.

Вони діятимуть у:

  • Новояворівській школі №1,
  • Сколівській школі №3,
  • Городоцькій опорній школі №5,
  • Жовківській школі №3.

Разом харчоблоки у цих закладах освіти зможуть забезпечити обідами майже три десятки шкіл з навколишніх сіл. 

Модернізація кухонь у школах

Крім того, визначили 7 закладів загальної середньої освіти, у яких модернізують базові кухні. Йдеться про Пустомитівську школу №2, Бісковицьку школу, Новороздільську школу, Зубрянський ліцей, Старосільський ліцей, Червоноградську гімназію імені родини Луговських та Червоноградський ліцей.

Кейтеринг

Також Козицький каже, що у навчальних закладах хочуть кейтерингову модель харчування.

«У нашій області надавати кейтерингові послуги школам, які самостійно не можуть облаштувати їдальні, уже готові Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу, Сокальський, Меденицький професійні ліцеї і Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання та дизайну м. Львова. Ми підрахували, що таким чином охопити якісними обідами зможемо до 86% учнів нашої області», — сказав очільник ОВА.

Торік Козицький розповідав, що у 87% закладів загальної середньої освіти Львівщини дітей забезпечують харчуванням, зокрема гарячою їжею. Половина закладів середньої освіти годують школярів на базі власних харчоблоків.

Реформа шкільного харчування

Її 2020 року анонсувала перша леді України Олена Зеленська. Тоді починання отримало підтримку як на державному рівні, так і з боку громадськості.

За цей час впровадили низку змін на законодавчому рівні. Ідеться, наприклад, про новий Санітарний регламент для закладів освіти, а також Постанову Уряду щодо нутриціології та порядку організації харчування в школі, розробили нове меню, провели національні форуми для представників громад, розпочали роботу з покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: