Що побачити на виставці «РУЇНИ» у Львівському муніципальному мистецькому центрі
Одинадцятого грудня у Львівському муніципальному мистецькому центрі художник Антон Худо провів екскурсію своїм новим виставковим проєктом «РУЇНИ», який відкрили напередодні.
Журналістка IA Дивись. іnfо відвідала виставку та поспілкувалася з її автором.
Про виставку «РУЇНИ»
У трьох виставкових залах презентували роботи митця різних жанрів: від деталізованих ілюстрацій кульковою ручкою до творів мистецтва, що експериментують із шаруванням і текстурою, на яких можна прослідкувати візуальний стиль Антона Худо.
Художник зазвичай працює з вуличним мистецтвом. На виставці «РУЇНИ» роботи представляють його художні емоції. Антон Худо почав малювати близько десяти років тому. Після ускладнення від хвороби лікар порадив йому зайнятися малюванням. З того часу це заняття набуло особливого значення для митця.
«У роботах я працюю з усілякими емоціями, зокрема власними. Наприклад, ці дві роботи є зі серії, які я робив у Литві в 2022 році. Там намальовані рослини, які я пам’ятаю ще з дитинства. А його я провів у селі. Це мої спогади. Я був таким ботаніком, який любив спостерігати за рослинами. Водночас на це все лягли такі чорні та негативні емоції, які перекривають усі мої дитячі спогади», — розповідає Антон Худо.
На виставці є серія робіт, які художник створив під час мистецької резиденції в центрі «TYPA» в Тарту (Естонія) у 2023 році. Кураторкою проєкту є естонська художниця Стіна Леєк.
«Виставка називається "РУЇНИ". Йдеться не про руїни фізичні, а скоріше про руїни пам’яті. У мене після хвороби реально проблеми з пам’яттю. Тут представлень серії робіт з різних років. І самі роботи є досить різними. Це як кожна цеглинка в стіні певних екзистенційних руїн», — каже художник.
На виставці можна побачити роботи, які Антон Худо намалював у 2024 році. Зокрема, він їх присвятив пораненим українським воїнам, з якими він займався деякий час у період їхньої реабілітації.
Один простір проєкту «РУЇНИ» у Львівському мистецькому муніципальному центрі розписали самі відвідувачі виставки. Її, за задумом художника, облаштували як частину покинутої будівлі. Тут люди, які приходять, залишають малюнки, рядки слів, запитання чи заклики до дії — про те, що просто спало їм на думку.
«Саме цим експонатом я пишаюся найбільше на цій виставці. Я люблю досліджувати такі "заброшки". Залишати там свій слід. Для мене важливо, щоб малюнок відповідав стіні. Ти заходиш туди і розумієш, що цього малюнка там не вистачало», — ділиться митець.
Виставка триватиме до 1 січня 2025 року.
Про художника Антона Худо
Антон Худо — художник, графік, мураліст. Народився у 1989 році в Рівному. Почав малювати в шкільному віці після інсульту для того, щоб відновити моторику рук.
Має декілька незакінчених вищих освіт. Працював в кузні й шість років на заводі. Надихається середньовічними гравюрами й через образи химерних істот працює з критикою сучасного суспільства споживання.
Художник організовував та брав участь у мистецьких проєктах («Дзиґа», Львів, Україна; IZONE, Київ, Україна; Menu Zona, Клайпеда, Литва; Turboformat, Авіньйон, Франція тощо) та неформальних фестивалях в Україні та закордоном (Black Circle, Україна; Алярм, Україна; Burning Man, США тощо).
До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок, вистав у львівських театрах та тижневі дайджести подій. Їх дивіться на нашому сайті в розділі «культура».