Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій

ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку цікавих подій у Львові. Цього разу ми рекомендуємо заходи, які відбудуться з 29 листопада по 7 грудня на різних локаціях міста.

Показ документального фільму про народного художника

Кіноклубу Docudays UA продовжує організовувати серію документальних стрічок.

Цієї п'ятницю відбудеться перегляд та обговорення першого фільму «Земля Івана» Андрія Лисецького.

Про що кінострічка: Іван Приходько — один з останніх народних художників України. Він самоук, живе в селі й все, що виходить з-під його пензликів чи різця – наївне та чесне мистецтво. У фільмі можна буде дізнатися, чи проміняє він маленьку сільську хатинку на гламурне міське життя, розливи Дніпра, сади та поля — на галерейні зали й товариство арткритиків та агентів.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією тут.

Коли та де: 29 листопада о 17:30 год у просторі Музею Міста (площа Ринок, 1).

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 2
Афіша до події/ Кіноклуб Docudays UA

Благодійний літературно-музичний вечір ветерана

У Львівській музичній філармонії відбудеться благодійний літературно-музичний вечір «Фентезі, міфологія та війна». НА події ветеран Андрій Каспшишак презентує свою книжку «Легенда про вільних», а також виступлять рідні загиблих воїнів, які стали прототипами персонажів.

Усі кошти вилучені з продажу квитків на подію передадуть на потреби 30 ОМБр через волонтерський фонд «Лемберг волонтери».

Коли та де: 29 листопада о 19:00 год у Львівській музичній філармонії.

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 3
Джерело фото/ пресслужба ЛМР

Перегляд відеозапису з архіву Віктора Неборака

У Мистецькій Бібліотеці відбудеться перегляд відеозапису з архіву Віктора Неборака під назвою «Третє тисячоліття». Цього разу на відео буде творчий вечір Юрія Андруховича, що відбувся 1997 року в рамках серії літературно-музичних заходів «Перфо-салон».

У програмі: вірші Юрія Андруховича зі збірки «Екзотичні птахи і рослини» у виконанні автора та інших поетів, есеї Юрія Андруховича про інших поетів і музикантів (у виконанні автора), Юрій Іздрик за синтезатором, Андрухович та Іздрик у ролі мелодекламаторів.

 Відеозапис є частиною відеоархіву Віктора Неборака, який нещодавно оцифрували у Міському медіаархіві Центру міської історії. За інформацією МБ, колекція містить 150 годин матеріалів із літературних подій, фестивалів, перформансів, концертів, що відбувалися переважно у другій половині 1990-х років й фіксують ключових фігур української культури, період падіння СРСР, постання Незалежності, явища й дискурси, що супроводжували цей час.

Коли та де: 29 листопад 18:00 год у Мистецькій Бібліотеці (Шота Руставелі, 8).

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 4
Афіша до події/ МБ

Розмова з істориками про дитинство у турбулентні часи

У в музеї «Територія Терору» відбудеться розмова між істориками Артемом Харченком і Юрієм Коденком.

«Дитинство вважається одним із найважливіших періодів життя людини. У цей час відбувається не лише фізичний розвиток, а й передусім закладаються підвалини майбутнього світогляду. Аби допомогти краще зрозуміти процес зростання та дорослішання в Україні початку та середини XX століття, історики Артем Харченко та Юрій Коденко поділяться результатами власних досліджень», розповідають організатори.

На події обговорять: поняття, пов’язані з дитинством у радянський період, практики та перспективи різних акторів: дітей, опікунів, держави; архівні джерела й усно-історичні свідчення, мотивації дослідників і прогалини у нашому знанні; функціонування системи сиротинців 1920-1930-х років;- що відбувалося з дітьми, які досвідчили на собі репресивні методи — ув’язнення, депортацію та життя у спецпоселеннях — у період Другої світової війни та у післявоєнні роки.

Артем Харченко — історик, стипендіат INDEX, доцент Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, дослідник історії дитинства, єврейської історії.

Юрій Коденко — історик, старший науковий співробітник Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», дослідник репресій 1930-50-х років. Один з авторів проєкту «Втрачене дитинство», який розповідає про дитячий досвід радянського насилля.

Модеруватиме розмову Ліана Бліхарська — історикиня, аспірантка Українського Католицького Університету, архівна координаторка INDEX.

Коли та де: 29 листопада о 18.00 год у музеї «Територія Терору» (проспект В'ячеслава Чорновола, 45 г).

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 5
Афіша до події/ Територія Терору

Лекція про історію українського жіночого руху

Цього року український жіночий рух відзначає своє 140-річчя. Його репрезентують різні покоління визначних українських жінок, кожне з яких виявило свою громадянську активність і залишило свій слід в цих емансипаційних процесах.

З нагоди цієї дати відбудеться лекція Алли Швець «Ми боролися за волю, науку і хліб для жінок: 140 років українського жіночого руху в подіях та іменах».

Алла Швець – заступниця директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України, дослідниця, членкиня Асоціації дослідників жіночої історії, заступниця голови ВГО Союз Українок.На заході також буде представлена фотовиставка художніх робіт «Неймовірні» – арт-проєкту про українських жінок, які творили і творять історію України.

Захід відбудеться в межах інформаційної кампанії до 140-річчя українського жіночого руху. Детальніше тут.

Вхід — вільний.

Коли та де: 29 листопада о 17: 30 год у Науково-технічній бібліотеці НУ «Львівська політехніка».

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 6
Афіша до події/ Науково-технічна бібліотека НУ "Львівська політехніка"

Вечорниці на Андрія в Гаю

У Шевченківському гаю відбудуться традиційні вечорниці на Андрія.

У програмі заходу передбачені дівочі ворожіння на Андрія і танці з дриґом.

Детальніше про це тут.

Коли та де: 30 листопада на території Львівського скансену.

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 7
Афіша до події

Розмова з військовим про силу книжок

У книгарні-кав’ярні Старого Лева відбудеться зустріч з військовим Сергієм Грузенським у межах циклу «Superhumans про силу книжок», у межах яких герої центру Superhumans розповідають маленьким та дорослим читачам про свої улюблені книги, книжковий та життєвий досвід.

На зустрічі Сергій Грузенський поділиться думками про свої улюблені книги та сина, історіями зі свого життя та служби. Крім того, на події обговорять питання екологічної комунікації з ветеранами, що мають ампутації та протезування. Деталі тут.

Коли та де: 30 листопада о 15:00 год у книгарні-кав’ярні Старого Лева (Львів, вул. Галицька, 17).

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 8
Афіша до події/ Видавництво Старого Лева

Відкриття виставки «Театр абсурду»

У Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій (далі — ЦІММ) відкриють виставковий проєкт «Театр абсурду» та представлять творчість українського художника Олега Мінька.

Уперше малярські задуми митця переведуть у 3D-формат театральних декорацій. У межах виставки представлять роботи останнього періоду творчості Олега Мінька з колекції ЦІММу, датовані 1997 — 2013 роками. Ця збірка зображує контроверсійність тогочасного світу, в якому людство одночасно творило прекрасне й переживало трагедії.

«Митець змальовував життя Світу як картини абсурду, порівнюючи в площині людської моралі нетотожні речі: гроші й життя, славу і відданість, любов і спокусу, вбивство і народження. Останній період творчості Олега Мінька наче створений для усвідомлення сигналів здорового глузду», — пояснює артдиректор ЦІММу, куратор виставки Богдан Мисюга.

Сучасні українські митці Олександр Коваль та Христина Савицька створять інтерактивні інсталяції, у яких твори Олега Мінька «оживуть».

У межах виставки «Театр абсурду» запланована низка подій: дискусія, театральні читання та показ вистави за Семюелем Бекетом «Чекаючи на Ґодо» у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса 21 грудня.

Виставка триватиме до 5 січня. 

Коли та де: 1 грудня в Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій.

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 9
Картина Олега Мінька "Морок". Фото, надане ЦІММ

Благодійний концерт колядок

Музичний етно-гурт «Курбаси» та «ЩукаРиба» виступлять з благодійним концертом «КОЛЯДА». На події музиканти виконають колядки та щедрівки, зібрані з різних регіонів України.

Усі кошти, отримані із продажу квитків організатори передадуть фонду оперативного забезпечення Сил Оборони «1991» для закупівлі РЕБ. Детальніше тут.

Коли та де: 1 грудня о 15:00-19:00 год на подвір’ї палацу Львівського Палацу мистецтв
(вул. М.Коперника,17).

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 10
Афіша до події

Виставковий проєкт про людиноцентризм

У Пороховій вежі відкриють виставку «Людиноцентризм», на якій відвідувачі зможуть дослідити зв’язок між природою та людським буттям, відображеним через символіку дерева.

На виставці «Людиноцентризм» представлені творчі роботи студентів кафедр художнього дерева та монументально-декоративної скульптури Львівської національної академії мистецтв, а також фондові роботи кафедри художнього дерева ЛНАМ, створені в період з 2003 до 2017 рр., які демонструють дерево як матеріал в різних формах. Художники підкреслюють природне тепло матеріалу, його символічне значення та близькість до людини.

Організатори — студенти дисципліни майнор «Артменеджмент» ЛНАМ.

Виставка триватиме до 8 грудня.

Коли та де: відкриття 3 грудня у Пороховій вежі (вул. Підвальна, 4).

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 11
Афіша до події/ Львівська національна академія мистецтв

Лекція про спортивні організації на Галичині протягом 1914–1918 рр.

Доктор історичних наук, професор кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрій Сова проведе лекцію «Як українці готувалися до Великої війни 1914 – 1918 рр.: досвід спортивних організацій Галичини та чому це важливо сьогодні».

Учасник чи учасниця, від кого прозвучить найцікавіше питання лектору, отримає на згадку книжку Андрія Сови та Ярослава Тимчака «Іван Боберський. Основоположник української тіловиховної і спортової традиції».

На подію потрібно попередньо зареєструватися за посиланням тут.

Коли та де: 3 грудня о 11:00 год у Українському католицькому університеті, 002 авдиторія (Великий зал), вул. Стрийська, 29а.

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 12
Афіша до події

Різдвяна виставка

У галереї «Зелена канапа» відбудеться відкриття традиційної Різдвяної виставки. У ній візьмуть участь близько 50-ти митців з України, зокрема зі Львова.

«На виставці буде живопис, графіка, скульптура, кераміка, ляльки і всі види доброго файн арту. А об’єднає їх настрій, сюжет, асоціативний ряд — відповідний атмосфері різдвяного періоду, традиціям святкування, міфології пов’язаній з циклом різдвяних подій», — розповідають організатори.

Виставка триватиме до 5 січня 2025.

Час роботи: 12.00-19.00, з вівторка по неділю. Вихідні дні: 25 грудня та 1 січня.

Коли та де: відкриття відбудеться 3 грудня о 18.00 год у галереї «Зелена Канапа».

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 13
Афіша до події/ Галерея "Зелена канапа"

Виставка кераміки

На виставці «Кераміка без кордонів» можна переглянути твори випускників кафедри художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв, які нині є членами Міжнародної академії кераміки в Женеві.

Водночас в одному зі залів будуть виставлені кращі праці студентської молоді.

Організатори виставки: кафедри художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв; Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького; Галерея "ЦеГлинаАрт"Виставка буде працювати до 15 грудня 2024 року.

Детальніше тут.

Коли та де: від 15 грудня у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького.

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 14
Відкриття виставки кераміки. Фото/ Олена Моляща, Марта Любів

Всеукраїнський фестиваль «Пригоди Святого Миколая»

У Львівському палаці мистецтв відбудеться Всеукраїнський фестиваль «Пригоди Святого Миколая». на події будуть представлені жанри:

  • Вокальне мистецтво;
  • інструментальне мистецтво;
  • хореографічне мистецтво;
  • оригінальне мистецтво: циркове, художнє читання, театральні мініатюри.

Детальніше про захід тут.

Коли та де: 7 грудня у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17).

Куди піти у Львові з 29 листопада по 7 грудня: перелік подій - 15
Афіша до події

До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх дивіться на нашому сайті в розділі «культура».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: