У Львові триває виставка про Героїв Небесної Сотні

У Львівському історичному музеї можна переглянути виставковий проєкт «Земні шляхи Небесної Сотні». Тут презентували понад три сотні експонатів, які допоможуть краще зрозуміти, ким були Герої Небесної Сотні, та більше дізнатися про Майдани, які відбувалися в Україні.
Детальніше про виставку ІА Дивись.info розповіли її організатори — Національний музей Революції Гідності та Львівський історичний музей.
На виставці є речі, які пов'язані з Революцією на граніті (1990-го року), Помаранчевою революцією 2004 року та Революцією Гідності.
«Коли дивишся на біографії героїв і думаєш, чому ці люди були саме там, саме в цей час… Може спершу здатися, що вони були там випадково й загинули випадково, а ситуація, яка сталася, трапилася теж випадково. Але виставка дуже добре показує, що людей вели туди роки їхньої громадянської позиції, залученості — вони там були невипадково», — каже донька Героя Небесної Сотні Сергія Дідича — Іра Дідич.


На виставці можна дізнатися про історії Героїв Небесної Сотні через їхні персональні предмети й унікальні артефакти. Зокрема, чому вони долучилися до столичного Майдану, якими були їхні життєві шляхи, що спільного мали Герої Небесної Сотні та яким був їхній усвідомлений вибір.
«Герої Небесної Сотні — наші сучасники, наші друзі, сусіди, знайомі, співгромадяни, які стали героями, здійснивши чин самопожертви. Саме тому дуже важливо знати про них, адже вони вийшли та віддали найдорожче не лише за нашу історичну пам’ять, а передусім заради нашого майбутнього, — щоб Україна була вільна, незалежна, суверенна. Тому дуже важливо, щоб молодь, яка розбудовуватиме Україну, знала про наших героїв», — зазначив генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.
На виставці є речі, що зберігають і оприсутнюють пам’ять про загиблих майданівців: куртка Юрія Вербицького, що залишилася у київській лікарні після його викрадення, скрипка, на якій грав Володимир Бойків, прострілений паспорт Миколи Дзявульського, бандура Олександра Капіноса, блакитна каска Устима Голоднюка тощо.


«Важливим експонатом, що розповідає про Романа Сеника, є вишиванка, яку він справді дуже любив, адже на всі свята християнські та національні він одягав вишиванку, котру вишила для нього мама», — каже сестра Героя Небесної Сотні Романа Сеника — Леся Лисак.
«Особисто для мене ця виставка дуже змістовна через певні особисті дрібниці, адже речі людей, котрі загинули, як ніщо інше показують їхні характери, їхню силу духу», — додає Наталія Дигдалович, очільниця громадської організації «Родина Героїв Небесної Сотні», дружина Героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича.
Підкреслимо, що Герої Небесної Сотні були першими героями російсько-української війни. Адже навесні 2014-го чимало учасників Революції Гідності добровольцями вже зі зброєю в руках стали на захист України у боротьбі з Росією. Чимало їх не повернулися з фронту. На виставці можна побачити світлини не лише Героїв Небесної Сотні, а майданівців, котрі загинули згодом.
Виставка триватиме у Львівському історичному музеї до 4 березня.


Раніше ми розповідали, у Львові презентували роботи митців про вплив надміру інформації.