ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку цікавих подій у Львові. Цього разу ми зібрали заходи, які відбудуться з 7 по 14 лютого на різних локаціях міста.
Виставка «Барви і лінії. Подорожі Соломії»
У Домі Франка покажуть виставку робіт Соломії Трильовської «Барви і лінії. Подорожі Соломії».
«Народження доньки стало для Соломії ще одним важливим чинником. Намагаючись дати доньці те, чого їй забракло в дитинстві, спочатку записала її в художній гурток, а пізніше такий гурток організувала у себе вдома для знайомих та їхніх дітей. Завдяки цьому відкрила для себе різні техніки, такі як колаж, чи ліпку, розпис на склі, аплікацію, миловаріння і... кольорові олівці. Творення кольорового світу з побачених миттєвостей життя несподівано відкрило більше можливостей, ніж фотографія! І хоч сама авторка, й надалі не вважає себе професійною художницею, творчий акт з олівцем, пером чи фарбами приносить їй багато радості в життя, а усім хто має нагоду бачити ці роботи дарує багато приємних емоцій, які невимушено занурюють у паралельні світи уяви, барв та ліній», — розповідають організатори.
Про авторку: Соломія Трильовська народилась у Львові, закінчила звичайну середню школу, потім двічі Львівську Політехніку. Ще рік вчилася в Школі реклами при факультеті журналістики Київського університету. Пройшла курси графічного дизайну та працювала дизайнером на приватному телеканалі. Два роки вивчала фотографію в школі Олександра Данчевського. А в 2014 виявилася екскурсоводом.
Коли та де: відкриття 7 лютого о 16:00 год в Домі Франка.

Танцювально-перформативна вистава «Уроки музики»
У Jam Factory Art Center покажуть танцювально-перформативну виставу «Уроки музики». У ній зустрічаються троє жінок.
«Вони танцюють, розповідають історії, танцюють, шукають порозуміння, танцюють, вчаться одна від одної, танцюють, помирають, танцюють. Серед них – справжні мати і донька, які намагаються поговорити про своє спільне минуле, переглянути процеси опіки, виховання і навчання, щоб підірвати приховані асиметричні мотиви домінації і покори.Стосунки матері і дитини є сакралізованими в традиційних суспільствах і через те замовчуваними», — розповідають організатори постановки.
У цій постановці актори досліджують питання: чи можна, перестати продукувати образи традиційної системи?; чи здатна співзалежність трансформуватись в пристрасні акти творчості?; чи можливо звільнитись від фігури жінки, яку любиш понад усе? тощо.
Постановка створена на основі родинних та приватних міфологій Марії Сало, Оксани і Ольги Черкашиних.
Після показу вистави 8 лютого також відбудеться модероване обговорення з командою «Уроків музики». У ній поговорять про роботу з приватними історіями на сцені, (не)професіональність в мистецтві, спільне творення як спосіб взаємопізнання і діалогу.
Режисерка — Оксана Черкашина. Драматургиня — Люба Ільницька. Перформерки — Марія Сало, Ольга Черкашина, Оксана Черкашина. Композиторка — Олеся Оникієнко. Сценографка — Олена Турянська. Костюми — Олена Турянська, Юлія Рибка-Коваль. Cвітлохудожниця — Надія Дігалевич.
Звукорежисер — Дмитро Чирик.
Деталі — дивись тут.
Коли та де: 7 та 8 лютого о 19:00 год у Jam Factory Art Center, вул. Б. Хмельницького, 124 (зал Novo 1).

День книгодарування
У Львівській муніципальній бібліотеці відбудеться День книгодарування.
Подія передбачає такі активності:
- пакування книги для бібліотек України, які потребують оновлення свого книжкового фонду;
- створення книжково-бібліотечні листівки та колажі для бібліотек та для себе;
- кава-перерву та спілкування про довколокнижкове й не тільки;
- дарування книги для Одеської філії пробації (там ведуть клуб української мови і потребують різноманітної книги українською мовою). Для цього треба принести власну книгу;
- живу музику.
«Вже більше 2 років Львівська муніципальна бібліотека є осередком ініціативи збору книг іноземними мовами для бібліотек України. Більше про це можете дізнатися на сторінці "Книги для України". Сотні книг з різних куточків світу від наших колег-бібліотекарів, українців-діаспорян десятками мов чекають своєї відправки в різні міста та села України», — коментують у Львівській муніципальній бібліотеці.
Для того, щоб взяти участь у події потрібно: зареєструватися за покликанням та принести книгу, щоб подарувати для Філії Центру пробації в Одеській області.
Коли та де: 8 лютого о 16:00 у Львівській Медіатеці (вул. Мулярська, 2а).

Поетичний вечір з музичним супроводом
У артцентр «Дзиґа» відбудеться поетичний вечір з музичним супроводом. На ньому Олена Гусейнова та Іванна Скиба-Якубова читатимуть під музику Олесі Здоровецької та поговорять про те, що сховано між рядків.
Вхід — вільний. Детальніше про подію тут.
Коли та де: 9 лютого о 19:00 год у артцентрі «Дзиґа».

Перегляд фільму «Не очікуйте забагато від кінця світу»
У Палаці Хоткевича показ та обговорення комедійного фільму Раду Жуде «Не очікуйте забагато від кінця світу».
Про сюжет фільму: Анджела понаднормово гарує на низькооплачуваній роботі. Розважитися й відволіктися від стресу їй допомагає TikTok, де вона викладає їдкі глузливі відеоролики, приховавши своє обличчя маскою. Дівчина працює асистенткою продюсера і цілий день їздить містом задля безглуздого проєкту — сюжету про безпеку на робочому місці на замовлення транснаціональної компанії. Але раптово під час фільмування вибухає скандал.
Країна: Румунія, Люксембург, Франція, Хорватія, 2023. Хронометраж: 163 хв.
Вхід — вільний. Для цього потрібно зареєструватися за покликанням тут.
Коли та де: 10 лютого о 18:00 год у Палаці Гната Хоткевича.

Екскурсія новою експозицією про Соломію Крушельницьку
У Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові відбудеться кураторська екскурсію Влодка Костирка новою експозицією.
Художник Влодко Костирко, який працював над оформлення просторів, особисто проведе екскурсію та розкриє інсайди роботи над оновленням музею.
«Ви побачите унікальні артефакти: рідкісні фотографії, рукописи, оцифровані матеріали, театральні афіші, рецензії та особисті документи, що розповідають про життя і творчість видатної оперної співачки. Завдяки зусиллям команди музею, атмосфера будинку зберегла дух Соломії Крушельницької, дозволяючи гостям відчути її історію по-новому», — зазначають в музеї.
Детальніше за покликанням.
Коли та де: 10 лютого о 17: 00 год, вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Виставка щоденників іншого життя анонімного спостерігача
У Мистецькій Бібліотеці триває виставка «Зошити: щоденники іншого життя». За словами організаторів, ця виставка-психоаналітичне дослідження меж підсвідомого та ілюзорних світів від анонімного спостерігача.
Організатори не зазначають, хто автор виставки, проте про нього розповідають, що він — «свідок, заблуканий в сутінках підсвідомого, що похапцем замальовував породжені світом потойбічні істоти? Чи психонавт-дослідник, що ретельно і детально фіксував свої спостереження в мандрівних замальовках, заглиблюючись в простір таємничого світу, населеного дивними істотами й химерними персонажами?...».
На виставці можна побачити роботи митця, які він створив на зошитах, які віднайшов серед мотлоху макулатури на віддаленому смітнику.
Вхід — вільний.
Коли та де: Виставка триватиме у Мистецькій Бібліотеці до 23 лютого, вул. Шота Руставелі, 8 (синя брама, перший поверх).

Пізній вечірній органний концерт
У Львівському органному залі відбудеться пізній вечірній концерт Марка Новаковича.
Найбільший історичний концертний орган України —львівський “Rieger-Kloss”. Цей велетень має майже пʼять тисяч труб, 60 регістрів та три клавіатури.Можливості львівського органа практично безмежні, він вражає потужністю звучання та легкістю передачі найтонших нюансів. Львівський орган здатний звучати потужніше за великий симфонічний оркестр. І водночас цей інструмент може полонити серце звучанням найвигадливіших регістрів, що подібні на спів ангелів.
На концерті пролунають класика органної музики.Ця подія буде цікава відвідувачам від 7 років. Детальніше тут.
Коли та де: 13 лютого о 21: 00 год у Львівському органному залі.

Романтична поезія в домі Людкевича
У День святого Валентина у Музеї Станіслава Людкевича відбудеться поетичний вечір. На ній виступить творча молодь львівського літературного клубу «Розквіт» та Олесь Дяк, Юрій Грешко, Аліана Миколишин, Галина Іванова.
Більше про подію за покликанням.
Коли та де: 14 лютого о 16:00 год, вулиця Станіслава Людкевича,7.

Кантата «Carmina Burana»
У Львівській філармонії виконають кантату «Carmina Burana» Карла Орфа.
«Філософія і містика, простота і розкіш, земне і духовне поєдналося у масштабній сценічній кантаті, що принесла своєму автору світову славу. Центральний символ твору — Колесо Фортуни, яке уособлює циклічність і нескінченність водночас. Людська природа прагне радості та насолод, проте безтурботність завжди чергується з драмою та нещастями, а багатство й удача ніколи не тривають вічно», — розповідають організатори.
Деталі — дивися тут.
Коли та де: 14 лютого о 19:00 год у Львівській національній філармонії.

До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх дивіться на нашому сайті в розділі «культура».