Як безпечно мандрувати горами Львівщини: головні поради від рятувальників

4-2
Ілюстративне фото/ Наталія Герц, сайт Національного природного сайту "Сколівські Бескиди"

Від початку року, в січні, рятувальники у Львівській області залучалися до пошуків трьох людей, які заблукали в горах, а дев’ятьом лижникам, котрі травмувалися, надали допомогу.

Про те, як безпечно вирушати в похід у гори журналістка ІА Дивись.іnfo запитала в пресофіцера Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області Ігоря Куруса.

Поради, як безпечно вирушити в похід у гори

Ігор Курус зазначає, щоб мандрівка горами була безпечною, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Перш ніж вирушати в похід необхідно зареєструватися в найближчому рятувальному підрозділі. Контакти даного підрозділу є на офіційному сайті Головного управління ДСНС у Львівській області.
  • Заповніть форму для реєстрації. У ній потрібно подати маршрут руху (початкова та кінцева точки), а також шлях, яким буде проведена подорож. Крім того, потрібно надати контактний номер телефону та орієнтовний час завершення походу.
  • Зателефонуйте на контактний номер рятувального підрозділу. Тоді рятувальники зможуть вас проінспектувати: надати певні рекомендації щодо походу, можливого маршруту, яким хочете йти та у разі потреби його скоригувати.
  • Після того, як ви спустилися з гір необхідно повідомити представників ДСНС про те, що ваш похід завершився, і ви добралися до кінцевої точки.
  • Перед походом у гори заздалегідь вивчіть даний маршрут.
  • Перегляньте прогноз погоди на час, коли плануєте мандрівку.
  • Варто уникати походів наодинці. Мінімальна кількість учасників групи має бути не менше ніж три людини.
  • Екіпірування повинно відповідати вимогам. Необхідно взяти зі собою достатню кількість їжі, води, теплий одяг та медикаменти.
  • У групі мандрівників має бути досвідчена людина, яка неодноразово ходила в гори і знайде правильний маршрут.

Скільки людей травмувалося в горах Львівщини

У ГУ ДСНС у Львівській області повідомили, що за 2024-рік рятувальники допомогли в горах 42-ом травмованим людям, з них 30 туристам-лижникам.

«У грудні таких випадків залучення рятувальників не було. Тоді ще не було лижного сезону. Водночас у січні 2025 року нашими працівниками в горах надавалася допомога дев’ятьом травмованим лижникам, а також залучалися на пошуки трьох людей», розповів Ігор Курус.

Як безпечно мандрувати горами Львівщини: головні поради від рятувальників - 2
Рятувальники допомагають травмованій лижниці у с. Славсько. Фото/ Головне управління ДСНС України у Львівській області

Найпопулярніші гірські маршрути на Львівщині

За інформацією Управління туризму та курортів ЛОВА, грудні 2024-го року найбільше мандрівників на Львівщині відвідали Національний природний парк «Сколівські Бескиди» — 22 тисячі 915 людей.

Раніше з керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА Тарас Лозинський розповів ІА Дивись.іnfo, що найпопулярнішими гірськими маршрутами у Львівській області є:

  • На гору Пікуй;
  • на гору Парашка;
  • на гори Ключ, Лопату та Маківку;
  • на гору Цюхів Діл;
  • на гори Високий Верх, Ільзу та Чорну Ріпу;
  • маршрут Пікуй-Сянки.

Детальніше про гірські маршрути для мандрівок Львівщиною — дивись тут.

Де шукати інформацію про ознаковані гірські маршрути

Тарас Лозинський зазначив, що коли туристи планують свої подорожі, то інформацію про маршрути можуть знайти на сайтах національних природних парків. Крім того, на сайті Львівської обласної державної адміністрації в розділі «Туризм» є прикріплений реєстр шляхів активного туризму:

«Досвідчені мандрівники також користуються такими програмами як "Strava" та "Wikiloc". Наше управління занесло на ці платформи туристичні шляхи. Їх можна шукати по ключових словах. Наприклад, ввести "сопітські мандри від водоспаду до полонини" чи "на гору Парашка", і тоді знайде потрібний маршрут. Там є завантажені карти, які можна використовувати як і онлайн, так і офлайн. Безпосередньо на шляхах є відповідне ознакування, навігаційна система. Тобто стрілки показують, куди потрібно рухатись та скільки кілометрів ще залишилось».

Як безпечно мандрувати горами Львівщини: головні поради від рятувальників - 3
Національний природній парк "Сколівські Бескиди. Ілюстративне фото/ Наталія Герц

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: