Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій

ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку культурних подій у Львові. Цього разу ми зібрали заходи, які відбудуться з 8 по 15 березня на різних локаціях міста.

Фотовиставка про безбар'єрність

У Львівському муніципальному мистецькому центрі триває виставка фото «Нові рівні». На ній можна переглянути роботи, які створили у межах однойменного проєкту від The Ukrainians Media разом із фотографами Костянтином і Владою Ліберовими у партнерстві з Uklon.

«Цей проєкт розповідає історії неймовірних людей, які не здаються перед труднощами та надихають своїм прикладом. В кожного з них своя непроста історія, але вони займаються спортом, будують кар’єру, подорожують, кохають і просто живуть життя, не дивлячись ні на що», — каже Костянтин Ліберов. 

За словами організаторів, доступність — це не лише питання зручності інфраструктури, а й рівності можливостей. Проте багато хто досі стикається з непристосованими просторами, завузькими дверима та незручним громадським транспортом.

Коли та де: виставка триватиме до 31 березня у Львівському муніципальному мистецькому центрі.

Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій - 2
Афіша до події / Львівський муніципальний мистецький центр

Літературно-музичний перформанс «Орган і поезія»

У Львівському Музеї Історії Релігії відбудеться літературно-музичний перформанс, де звучатимуть вірші Григорія Чубая а також органні твори Йоганна Себастьяна Баха, Пола Манца, Йоганна Пахельбеля, Арво Пярта, Віктора Гончаренка та інших.

У концерті беруть участь: Назарій Боденко — актор; Олена Мацелюх — орган; Катерина Назар —ведуча; Герман Гошкадор — режисер.

Детальніше — дивися тут.

Коли та де: 8 березня о 15:00 год, Львівський Музей Історії Релігії (пл. Музейна, 1).

Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій - 3
Афіша до події

Відкриття виставки «Зона комфорту» театральних художниць

У Домі Франка презентують спільну виставку «Зона комфорту» двох театральних художниць Дарії Зав'ялової та Олени Зотової. На думку мисткинь, від початку війни українці втратили відчуття стабільності, і кожен по-своєму шукає рівновагу, прагнучи віднайти власну зону комфорту.

На виставці покажуть роботи художниць, які створені в різних техніках: Дарія Зав'ялова представить акварелі, сповнені світла й легкості, а Олена Зотова — текстильний живопис, у якому ефект глибини та відчуття затишку досягається через колір і фактуру.

«Картини охоплюють різні періоди життя мисткинь, і кожна з них — це особистий емоційний відгук на час, у якому вона була створена. Найбільшим щастям для художниць стане, якщо глядач знайде у виставковому просторі власний острівець спокою — свою зону комфорту. Адже мистецтво — це завжди діалог, і, можливо, саме тут, серед кольорів і ліній, кожен відкриє для себе щось дуже особисте і важливе», зазначає кураторка мистецьких проєктів Зоріана Мірус.

Триватиме виставка до 31 березня. У день відкриття вхід на виставку вільний.

Коли та де: відкриття 8 березня о 16:00 год, вул. Івана Франка, 150.

Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій - 4
Події у Львові. Афіша до виставки/ Дім Франка

Дискусія-презентація книги про Оксану Мастерс та людей з інвалідністю

У Міжнародний день боротьби за жіночі права відбудеться розмова про книгу найтитулованішої спортсменки в історії спорту Оксани Мастерс «Долаючи біль. Мемуари про відвагу й тріумф», переклад якої вийшов друком минулоріч у видавництві «Локальна історія».

У книжці містяться мемуари Оксани Мастерс — відомої параатлетки в історії світового спорту.

Спортсменка родом з України. Після народження в неї виявили вади розвитку, на які вплинула Чорнобильська катастрофа. Ще в пологовому будинку від дівчини відмовилися біологічні батьки. У вісім років Оксану Мастерс вдочирила сім’я зі США. Опісля вона пережила ампутацію ніг та прийняття свого тіла. Тоді на допомогу в її життєвих труднощах приходить саме спорт.

На події поговрять про такі питання:

  • Від інституції до громади: як змінюється політика інвалідності в Україні.
  • Умови життя у сучасних сиротинцях.
  • Актуальні виклики сьогодення для людей з інвалідністю.
  • Як змінилися умови для життя дітей із сиротинців та осіб з інвалідністю за 40 років.

Учасники дискусії: Анна-Лілія Кокора, піар-менеджерка видавництва Локальна історія; Галина Терещук, кореспондентка Радіо Свобода; Ганна Заремба-Косович, дослідниця історії розвитку руху за права людей з інвалідністю в Україні.

Вхід вільний.

Коли та де: 8 березня о 17.00 год у книгарні «Є», просп. Свободи, 7.

Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій - 5
Афіша до події/ книгарня "Є"

Перформативні читання до Дня боротьби за права жінок

До Дня боротьби за права жінок на великій сцені Львівського театру Лесі Українки в рамках проєкту «Розриваючи тишу» відбудуться безкоштовні перформативні читання пʼєс «Війна фрау Козак» Людмили Тимошенко та «Стікери» Ігоря Носовського.

«Розриваючи тишу» запроваджений благодійним фондом «Запорука» за підтримки ООН Жінки в Україні та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). У рамках цього проєкту відбудуться перформативні читання, «Голос жінки в тиші», які покликані висвітлити тему домашнього насилля в Україні та надати більшого розголосу цій проблемі у тяжких обставинах війни. 

«П‘єси "Війна фрау Козак" та "Стікери" акцентують на травматичному досвіді переживання домашнього насильства жінками та пошуках виходу з кола постійної загрози. Актуальність цих п‘єс полягає у тому, що сам факт домашнього насильство часто залишається непоміченим, адже відбувається за зачиненими дверима. Саме там постраждалі лишаються наодинці зі своїм болем і страхом. Від домашнього насильства переважно страждають жінки та дівчата, а також діти. 76% усіх постраждалих від домашнього насильства у 2024 році в Україні — жінки», розповіли в Театрі Лесі Українки.

Зареєструватися на перформативні читання можна за посиланням.

Коли та де: 8 та 9 березня о 18:00 год у Театрі Лесі Українки.

Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій - 6
Афіша до події/ Театр Лесі Українки

Виставка одного експоната

До Шевченкових днів у Домі Франка відбудеться виставка одного експоната. За словами організаторів, відвідувачі зможуть побачити відреставроване видання «Кобзаря» 1886 року, почути історію його створення, помилуватися майстерними ілюстраціями на наново відкрити для себе українського художника Опанаса Сластіона. Він один з перших, хто комплексно проілюстрував поетичну спадщину Тараса Шевченка.

Виставка триватиме до 16 березня включно. У день відкриття вхід вільний.

Коли та де: відкриття відбудеться 9 березня о 15:00 год у Домі Франка.

Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій - 7
Афіша до події/ Дім Франка

Мистецький вечір музики та поезії Шевченка

У Львівській філармонії відбудеться мистецький вечір «Тарас Шевченко: Музика і Поезія» від Національної капели «Дударик». На ньому поезія Кобзаря оживе у сучасному музичному прочитанні. Крім того, лунатимуть не лише вірші Тараса Шевченка, але й — Віктора Неборака, Юрія Іздрика, Сергія Жадана.

Детальніше про подію за покликанням.

Коли та де: 9 березня о 17:00 год у концертному залі Людкевича, Львівська філармонія.

Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій - 8
Афіша до події/ з фейсбуку

Джазовий концерт до дня народження Кобзаря

До дня народження Тараса Шевченка у Jam Factory Art Center відбудеться джазовий концерт Юлії Роми на вірші Кобзаря. Програма, яка зароджувалась протягом десяти років, цього разу звучатиме у квартеті Юлії Роми, Юрія Шепети, Ігоря Закуса та Олександра Явдика. 

Звертаючись до творів Шевченка, композиторка та співачка Юлія Рома створила низку нових творів. На її перший погляд, джаз і Шевченко мають багато спільного: «Джазова музика — це усвідомлена Свобода, що співзвучно Мові та Слову Шевченка».

Детальніше за покликанням.

Коли та де: 9 березня о 19:00, вул. Б. Хмельницького, 124 (зал Авдиторія).

Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій - 9
Афіша до події/ Jam Factory Art Center

Шевченкові дні у бібліотеках

Традиційно на початку березня у Львівській муніципальній бібліотеці згадують українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Цьогоріч на честь його дня народження та річниці смерті бібліотеки організовують низку заходів, що дозволяють кожному доторкнутися до творчости Шевченка та осмислити його постать у новішому і ширшому контексті. Це і літературні читання, години поезії й музичні події тощо. 

Дайджест подій у львівських бібліотеках

8 березня 

  • 12:00 — Інформина «Т. Шевченко — пророк національного відродження» у Бібліотека с. Лисиничі, с. Лисиничі, вул. Шевченка, 48
  • 13:00 — Година поезії «Шевченка слово невмируще» та виставка дитячих малюнків у Бібліотека Рх (Бібліотека-філія № 17), вул. Городоцька, 285.

9 березня

  • 12:00 — Артгодина «І словом і пензлем» (читаємо та ілюструємо поезію Шевченка) у Привітна бібліотека (Бібліотека-філія № 3), вул. М. Хвильового, 3.
  • 12:00 — Година творчості «Читаємо і малюємо Кобзаря» (Читаємо вірші і малюємо малюнки до творів Шевченка) у Бібліотека-філія Брюховичі (Бібліотека-філія № 28), смт. Брюховичі, вул. Незалежності України, 31.
  • Впродовж дня — Година спілкування «Буде тобі, враже, як Шевченко скаже!». Книжкова виставка-панорама «Доля осяяна талантом» у Винниківська дитяча бібліотека (Бібліотека-філія № 35), м. Винники, вул. Т. Шевченка, 2.
  • 14:00 — Літературно-музична композиція «Час Тараса» у Бібліотека-філія № 40, вул. Зелена, 130.
  • 14:00 — Літературна година «Величне слово Кобзаря» (читання вголос «Кобзаря» та інших творів Тараса Шевченка) у Бібліотека-філія № 38, вул. Ніщинського, 27.
  • 15:00 — Літературно-музична композиція «Зоре моя вечірняя…» (Шевченко і жінки) спільно з ВГО «Союз Українок» у Бібліотека на Виговського (Бібліотека-філія № 32), вул. І. Виговського, 79.
  • 15:00 — Літературна година «Тарасові слова, як правда жива» у Рудно Бібліотека (Бібліотека-філія № 41), смт. Рудно, вул. Ю. Липи, 1.
  • 18:00 — «Звучить Кобзар» поетичні читання у Простір ProFashion - Бібліотека Сихів (Бібліотека-філія № 33), вул. Хуторівка, 24.

10 березня 

  • 12:30 — Поетична вітальня «Читаємо Шевченка» у Дитяча бібліотека 24 (Бібліотека-філія № 24), вул. Дніпровська, 11
  • 14:00 — Літературна візія «Тарасове слово і Лесина пісня» у Центральна дитяча бібліотека м. Львова (Відділ учнів 5-9 класів Центральної дитячої бібліотеки), вул. Т. Окуневського, 3.
  • 16:00 — Літературно-мистецький вернісаж «Слово Кобзаря — наша зброя і окраса» у Під Спільним Дахом (Бібліотека-філія № 19), вул. В. Симоненка, 10.

13 березня

  • 15:30 — Поетично-музичний ерфоманс «Невмируще слово Великого Пророка» за участі Дитячого театру «Феєрія» у Бібліотека для дітей Сихівська (Бібліотека-філія № 4), вул. Б. Антоненка-Давидовича, 10.

14 березня

  • 12:30 — Інфо–дискусія «Львівська Шевченкіана» у Центральна дитяча бібліотека м. Львова (Відділ учнів 5-9 класів Центральної дитячої бібліотеки), вул. Т. Окуневського, 3.

15 березня

  • 11:00–13:00 — Літературні читання «Спогади про Шевченка» (з гуртківцями Львівської дитячої залізниці) у Сенсотека (Бібліотека-філія № 18), вул. У. Самчука, 22.
Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій - 10
Афіша до події/ ЛМБ

Містична органна музика

У Львівському органному залі відбудеться концерт Ольги Стрілецької, де відвідувачі матимуть змогу почути музичні шедеври різних епох, країн та стилів.

Від геніального бароко до кінематографічних композицій сучасності – ця програма захоплює глибиною і різноманіттям.Ця програма відкриє для вас орган у несподіваних і сміливих інтерпретаціях, переносячи слухачів від готичних соборів до кінематографічних світів.

Виконавиця: Ольга Стрілецька – орган. Тривалість: близько години. Детальніше тут.

Коли та де: 13 березня о 19:00 год у Львівському органному залі.

Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій - 11
Афіша до події/ Львівський органний зал

Благодійний перформанс

У Домі Звуку відбудеться благодійний перформанс від артистів «Буду Думати» та Ганни Гак.

За словами організаторів артисти поєднають електронні та глиняні звуки, пластичність змін глиняних фігур, щоб по-новому розповісти народну казку Наддніпрянщини «Похорон».

 «Буду Думати» — засновник черкаського незалежного альтернативного мистецького об'єднання Проникнення. Працює в жанрі національно-визвольних шумів.

 Ганна Гак — учасниця мистецького об'єднання Проникнення. Досліджує пам'ять, символічні іконки, глиняне, Черкащину та працює з людьми в травмі як фахівчиня соціальної роботи.

Вхід на подію — вільний донат. Реєстрація тут.

Коли та де: 15 березня о 18:00 год у подієво-виставковому просторі Дому Звуку ЛКП «Львівське радіо», за адресою вул. Князя Романа, 6.

Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій - 12
Афіша до події/ Дім Звуку

Презентація нової книжки письменника та військового

У Львові відбудеться презентація нової книжки«Пісня відкритого шляху» українського письменника та військового Артема Чеха. У цій книзі автор розповідає про війну, свободу та пошук себе.

Разом із модератором Артемом Албулом на події поговорять про те, як війна змінює людину та її уявлення про свободу, чому автор обрав саме цю історичну тему, та які паралелі з сучасною Україною можна провести через історію Гната Ружковського. А також спробують відповісти на питання: Чи можливий справжній «відкритий шлях» у світі, що постійно випробовує нас обмеженнями та викликами?

Детальніше про подію за покликанням.

Коли та де: 15 березня о 18:00 год у FESTrepublic.

Куди піти у Львові з 8 по 15 березня: добірка подій - 13
Афіша до події/ FESTrepublic

До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх дивіться на нашому сайті в розділі «культура».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: