Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій

ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку культурних подій у Львові. Цього разу ми зібрали заходи, які відбудуться з 15 по 23 березня на різних локаціях міста.

Виставка про геноцид

У Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа» презентують виставку «Бахмут — обличчя геноциду 1942/2022».

За словами організаторів, на виставці покажуть історію міста, яке двічі пережило знищення: у 1942 році та зараз.

«Сьогодні Бахмут залишається зруйнованим і окупованим. А ця виставка стає документальним доказом двох геноцидів, що мають один спільний знаменник: жорстокість тоталітарних режимів», — підкреслюють організатори.

На виставці можна побачити:

  • Фотографії, що зафіксували злочини окупантів, біль та в той самий час нашу незламність (Костянтин і Влада Ліберови, Сергій Коровайний, Андрій Дубчак, Георгій Іванченко).
  • архівні матеріали Бахмутського краєзнавчого музею, що розповідають про трагедію 1942 року.
  • відео та артінсталяції, які крізь час проводять паралелі між минулим і сьогоденням (Клеменс фон Ведемеєр, Михайло Алексеєнко).

Вхід — вільний.

Коли та де: відкриття 15 березня о 17:00 год, Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа».

Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій - 2
Афіша до події/ Центр Архітектури, Дизайну та Урбаністики «Порохова Вежа».

Майстерка з писанкарства

У Домі Франка проведуть майстерку з писанкарства разом зі студентом іконописної школи «Радруж», дослідником Львова Миколою Кремсою.

«Писанки у нашого народу мають значення до певної міри талісмана. Свячені писанки або взагалі освячувані яйця є першою стравою, яка переломляє піст. Писанки приносять любов і приязнь. Дівчата обдаровують ними парубків, часом навпаки; в деяких краях обдаровують ними дорогих гостей. Червоні яйця дають здоров’я, красу, силу... Але це ще не все. Писанки є ланкою поміж нашим реальним світом і світом другим — таємничим, міфічним, де живуть люди чи духи... », — писав Іван Франко про писанки.

 Вік учасників: від 15 років. Детальніше за покликанням.

Коли та де: 15 березня о 14:00 год у Домі Франка.

Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій - 3
Афіша до події/ Дім Франка

Виставка архівних фото наївних мозаїк

У Мистецькій Бібліотеці відкриють виставку «Чипси: українські наївні мозаїки». На ній покажуть 300 фотографій українських наївних мозаїк. Частина цих мозаїк не збереглась дотепер.

В основі виставки — світлини мозаїк з архіву фотографа Євгена Нікіфорова, який він збирав упродовж 2013–2023 років. Ці фото стали не лише основою експозицій, а й основою книги «Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950–90», створеної у співавторстві з історикинею Поліною Байцим.

Експозиція продовжує історію фотокниги, звертаючись до мозаїк, які були знайдені випадково, але цілеспрямовано відцентровані на фотознімках.

15 березня о 17:00 год у межах відкриття виставки в просторі бібліотеки відбудеться публічна розмова між Євгеном Нікіфоровим і критиком Борисом Філоненком про наївні мозаїки.

Вхід — вільний.

Коли та де: виставка триватиме з 15 березня по 1 червня включно, Мистецька Бібліотека на Шота Руставелі, 8.

Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій - 4
Афіша до події/ МБ

Вистава про тиск суспільства на особистість

Народний театр сатири «Під мостом» покаже постановку «Носороги». У виставі актуалізують такі питання: Чи можемо ми опиратися тиску суспільства?; Чи здатні ми зробити вибір самостійно?; Як чинити опір масовому психозу та вистояти?; Як не піддатися пропаганді та чи це можливо?

 «Сьогодні нам, як ніколи треба закликати людей думати і розвивати критичне мислення. П‘єса Йонеско закликає людей виявляти пропаганду та не піддаватись їй», зазначає режисерка Марта Горохов’янко.

Драматург Ежен Йонеско. Режисерка-постановниця Марта Горохов‘янко. Художник Денис Богомазов.

Детальніше про подію тут.

Коли та де: 15 березня о 17:00 год, Палац Гната Хоткевича.

Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій - 5
Афіша до події/ Палац Гната Хоткевича.

Концерт симфонічного оркестру

У Львівському органному залі відбудеться концерт, в якому візьмуть участь Студентський симфонічний оркестр Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка під орудою дириґентки Тетяни Лисенко-Дідули разом із солістом Володимиром Заціхою.

«Прозвучить Концерт для скрипки з оркестром Йоганнеса Брамса — яскрава, глибока музика, що поєднує віртуозність і ніжну лірику. А Симфонія №5 Людвіга ван Бетовена, з її легендарним мотивом долі, наповнить простір драматизмом і тріумфом», — розповідають організатори.

Про подію детальніше дивися за покликанням.

Коли та де: 16 березня о 19: 00 год у Львівському органному залі.

Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій - 6
Афіша до події/ Львівський органний зал

Майстерка з виконання веснянок

Світлана Федєшова проведе майстер-клас «Веснуємо в звучанні».

«Традиційна пісня дає свободу вияву природи голосу, його вивільнення та радість звучання як особистого, так і спільного. Кожен зможе налаштувати свій особистий інструмент (тіло + голос), розширити власний діапазон звуку, вивільнити затиски, накопичені в робочих буднях, та вивчити декілька веснянок. Традиційна пісня є вагомим важелем у збереженні традицій української ідентичності та культури», — розповідають організатори.

Світлана Федєшова — актриса Львівського академічного театру ім. Лесі Українки, режисерка (студентка магістратури), учасниця музичної формації «Кола Раю», мандрівниця по театрах з 17-річним досвідом роботи на різних сценах країни.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією за покликанням.

Коли та де: 18 березня о 18:00 год, Музей Міста, площа Ринок,1 (подія відбуватиметься в укритті).

Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій - 7
Афіша до події/ Музей міста

Розмова про Михайла Біласа

У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться розмова «Білас, якого ми знали», у межах виставкового проєкту «Михайло Білас. Епатажний та самотній».

«Нам важливо зрозуміти, яким був Михайло Білас насправді? Як був улаштований його побут? Прагнемо дізнатись більше про його оточення, уподобання та інші захоплення, крім, звісно, візуальним чи виконавським мистецтвом? Що художник цінував у людях найбільше? Нам цікавими будуть також розповіді про його неперевершені кулінарні таланти та особливу гостинність. А ще хотілося б почути і про кумедні історії та випадки з життя митця, про які знають лише найближчі», — розповіли організатори.

Вхід на подію — безкоштовний.

Коли та де: 20 березня о 15:00 год, Головна будівля Національного музею у Львові, просп. Свободи, 20.

Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій - 8
Афіша до події/ Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Ода стійкості

У Львівській національній філармонії відбудеться концерт «Ода стійкості». На ному звучатимуть як світові прем'єри, так і нові симфонічні обробки українських класичних творів.

“Ода стійкості” – симфонії свободи в часи випробувань “Ода стійкості” — це унікальна культурно-благодійна ініціатива, яка поєднує творчість і військовий досвід. У серії концертів прозвучать симфонічні твори сучасних композиторів, створених під впливом подій війни в Україні. Ці композиції будуть інтерпретовані диригентом Сергієм Лихоманенко, який вже третій рік знаходиться на Донеччині, захищаючи нашу країну як офіцер Збройних Сил України. Проєкт покликаний не лише продемонструвати незламність українського духу, а й об’єднати міжнародну спільноту через силу музики», — зазначають організатори.

Детальніше про подію — дивись тут.

Коли та де: 20 березня о 19:00 год, Львівська національна філармонія.

Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій - 9
Афіша до події/ Львівська національна філармонія

Відкриття виставки «Поза межами мовчання»

У центрі сучасного мистецтва Jam Factory Art Center відкриється виставка «Beyond the Silence» (Відкриття виставки «Поза межами мовчання») від Odesa Photo Days Festival та агенції Magnum Photos.

«Разом з партнерами цим проєктом ми прагнемо за допомогою фотографії підтримати живий діалог про нинішню глобальну кризу. Поєднання географії насильства, усвідомлення його через візуальні свідчення та висловлювання — це перший крок до об'єднання нас всіх на шляху до тої версії сьогодення, що буде кращою за ту, в якій ми живемо», — каже редакційна директорка Magnum Photos Джульєтта Палумбо.

На виставці презентують 12 історій від 12 фотографів та фотографок, які покажуть глобальний зв’язок між важливими темами, представлять різні візуальні наративи та підходи. Виставка включатиме друковані зображення, відео та інсталяції. Теми, над якими працювали фотографи та фотографки «Територія», «Боротьба та/чи адаптація», «Викрадення людей» та «Цензура».

З листопада 2024 року виставка у різних форматах, повністю або частково, була представлена в Казахстані (Алмати), Мексиці (Оахака та Мехіко), Камбоджі (Ангкор). Протягом цього року також заплановано відкриття в Нігерії (Лагос).

«Зараз ми живемо в безпрецендентні часи. Сьогоднішня суспільно-політична ситуація спонукає нас замислитися над вразливістю та хиткістю цивілізації, принципів демократичного світу. Виставка повʼязує Україну із подібними історіями на інших континентах і підсилює нашу боротьбу, порушуючи важливі питання про захист прав людини, відстоювання справедливості та гідності у різних державах», — розповідає програмно-виконавча директорка Jam Factory Art Center Божена Пеленська.

Кураторка проєкту — Катерина Радченко, засновниця Odesa Photo Days. Директорка — Джульєтта Палумбо, редакційна директорка Magnum Photos.

Вхід на відкриття — вільний.

Коли та де: 21 березня о 17:00 год у Jam Factory Art Center (Львів, вул. Б.Хмельницького 124).

Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій - 10
Афіша до події/ Jam Factory Art Center

Квартирник на ринку

У Всесвітній день поезії, 21 березня, Мар’яна Савка, Зіновій Карач, Остап Вакулюк та Сергій Гурін запрошують на «Квартирник на Ринку».

За слова організаторів, це новий музично-поетичний перформанс, де артисти і глядачі будуть дуже близько, коли чутно кожне слово і кожен подих. Лунатимуть вірші Мар’яни Савки про чоловіків і жінок, про те, як ми прагнемо чути одне одного.Крім того, глядачі мають змогу почути авторські пісні Мар’яни Савки, Зіновія Карача та Остапа Вакулюка під музичні імпровізації Сергія Гуріна.

Вхід — вільний. У межах події збирають донати для військових 225 омбр. Детальніше тут.

Коли та де: 21 березня о 18:30 год, Львівська обласна бібліотека ім. Р. Іваничука (Площа Ринок, 9).

Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій - 11
Афіша до події/ Видавництво Старого Лева

Музично-візуальний перформанс

У Домі звуку відбудеться музично-візуальний перформанс від Ambiotik.

Ambiotik — музично-терапевтичний ембієнт-проєкт музиканта і композитора Олександра Ская (Light Dreams). Проєкт заснували у 2022 році для підтримки та реабілітації цивільного населення, яке постраждало внаслідок бойових дій. Гармонійна музика є головним каталізатором і головною ідеєю проекту Ambiotik. Адже допомагає у відновлювальному процесі та розслабленні.

Вхід подію — вільний. Для цього потрібно зареєструватися за покликанням.

Коли та де: 22 березня, в суботу, о 18:00 год у подієво-виставковому просторі Дому Звуку ЛКП «Львівське радіо», вул. Князя Романа, 6.

Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій - 12
Афіша до події/ Дім звуку

Веснянки в музеї Крушельницької

У музеї Соломії Крушельницької відбудеться веснянкове музичне дійство.

«Разом із учасниками хору "Гомін" ви долучитеся до виконання автентичних веснянок — пісень, що століттями супроводжували прихід весни та пробуджували землю. Під їхнім керівництвом ви відкриєте для себе багатоголосну красу цих наспівів, відчуєте їхню унікальну ритміку й мелодику та станете частиною живої музичної традиції. Ця подія — музичний обряд, у якому кожен зможе відчути силу давніх традицій, зануритися у природну гармонію народного співу та пережити момент єднання через музику», розповідають організатори.

Тривалість: близько години. Детальніше за покликанням.

Коли та де: 23 березня о 18: 00 год, вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Куди піти у Львові з 15 по 23 березня: добірка подій - 13
Афіша до події/ Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові

До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх дивіться на нашому сайті в розділі «культура».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: