ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку культурних подій у Львові. Цього разу ми зібрали заходи, які відбудуться з 4 по 11 липня на різних локаціях міста.
Виставка «Білий шум»
У Shum Art Gallery триває виставка «Білий шум». За слова організаторів, вона пропонує глядачам занурення у простір на межі видимого й чутного, впорядкованого й хаотичного.
Учасники та учасниці: Дарія Альошкіна, Ксенія Гопко, Ґеник, Маргарита Журунова, Богдан Локатир, Марія Марула, Данило Мовчан, Ярина Мовчан, Марічка Пляцко, Софія Станко, Ярослава Ткачук, Руслан Тремба, Олена Турянська, Володимир Ульянов.
Кураторка виставки — Олександра Кущенко.
«Ідея та назва виставки "Білий шум" виникли з роздумів про традиційну модель галереї ("білий куб") та метафору білого шуму як гармонії хаосу. Білий куб — термін, введений ірландсько-американським арткритиком Браяном О'Доерті, позначає нейтральний галерейний простір, призначений для максимально фокусованого сприйняття мистецтва. Білий шум — постійний, хаотичний звук, рівномірно розподілений по всьому діапазону частот (наприклад, шум водоспаду)», — розповідають у галереї.
Коли та де: виставка триватиме до 18 серпня.

Вечірка-відкриття нового культурного простору
У Львові відбудеться відкриття андеграундного клубу «Пролог» — мистецького простору, що є частиною культурного центру «Історія». Його створили у приміщенні колишніх міських залізничних кас на вул. Гнатюка.
«Пролог» працюватиме як майданчик для камерних концертів, кінопоказів, лекцій, виставок і творчих подій. Основний акцент простору — на відкритті нових імен у мистецькому середовищі.
«Як і літературний пролог, клуб Пролог є своєрідним вступом до нашої діяльності, в ході якого ми шукаємо, ділимось, випробовуємо та знаходимо. Поки в основному приміщенні триває реставрація, ми відкриваємо нижній простір вже зараз, аби запросити аудиторію до співтворчості», — розповідає кураторка простору Ярина Короткевич.
У програмі заходу:
- Кураторський DJ- сет від музичного журналіста Darko Lisen. Будемо слухати музику української електронної сцени від 2014 року із коментарями Lstn.
- Медіа інсталяція фотографій «Колір та Скульптури» мисткині Елени Субач.
- Пригощаємо велкам дрінком і закликаємо знайомитися та нетворкати.
Коли та де: 4 липня о 19:00 год, вул. Гнатюка 20-22.

Відкриття виставкового проєкту пам'яті українського скульптора
У Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького відкриють виставку, яка присвячена памʼяті українського скульптора, графіка та педагога Івана Фрàнка (1947–2024).
Організатори розповідають, що виставковий проєкт охоплює ключові етапи мистецького шляху І.Фрàнка: від ранніх робіт до розлогих циклів періоду зрілої творчості.
«Ренесансні ідеали, пошук гармонії та екзистенційний вибір — людські чесноти чи гріх, любов і жертовність чи згубні пристрасті, гідність чи ганьба — залишались джерелом творчого неспокою художника», — розповідають у музеї.
Іван Франк — учень педагогів, які є представниками Львівської мистецької школи: Зеновія Флінти, Володимира Овсійчука, Миколи Скибінського, Тараса Драгана.
Виставку можна буде переглянути до 3 серпня. Вхід у день відкриття — вільний.
Коли та де: 4 липня о 16:00 году у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького.

Екскурсія про львівських архітекторів
У Мистецькій Бібліотеці відбувся курс лекцій Ігоря Жука «Відень на зламі ХІХ-ХХ століть: мистецтво та політика». З цієї нагоди організовують екскурсію, яка підсумовує цей лекційний курс — прогулянку з Ігорем Жуком, присвячену життю і творчості Юліана та Альфреда Захарієвичів.
«Захарієвичі — видатні львівські архітектори кінця ХІХ – початку ХХ століття, яких ще називають будівничими Львова. Екскурсія почнеться з огляду меморіальної експозиції, присвяченій архітекторам, на вулиці Валовій, 20 — побіля входу до офісу охорони культурної спадщини», —
Вхід на екскурсію — вільний.
Коли та де: 4 липня о 18:00 год.

Презентація книжки військового
Військовий письменнику Андрія Діяка презентуватиме свою книгу «Кривавим покроком війни».
Модеруватиме зустріч волонтер та музикант Андрій Лисенко.
Коли та де: 5 липня о 16:30 год, Бібліотека Винники.

Перформанс «Межі всього»
У Мистецькому просторі LEM station відбудеться аудіоперформанс «Межі всього» в рамках виставки «НЕОобҐрунтований».
Автори перформансу — Оксана Брошнівська, innkitt.
«Під час аудіоперформансу зануримось у межі реальності, часу та уяви разом з мисткинею, науковою журналісткою та авторкою збірки есеїв "Квантонія" Оксаною Брошнівською. Атмосферу доповнить музика електронного виконавця innkitt (ambient, drone)», — зазначають організатори.
Долучитися до перформансу матимуть змогу також усі охочі. Детальніше — за покликанням.
Коли та де: 5 липня о 19:00 год у Мистецькому просторі LEM station.

Благодійний концерт «Музика до фільмів»
У Львівському музеї історії релігії відбудеться концерт #PlayForUA. На ньому звучатиме музика з всесвітньовідомих фільмів.
«Цього разу ми пропонуємо зануритися у світ “Гри престолів”, спуститися у катакомби “Привида опери”, відчути містичність гармоній з “Ангелів і демонів”, згадати кумедні моменти з "Рожевої пантери" і "Високого блондина" та побувати в глибинах космосу з мотивами фільму “Інтерстеллар”. На музичному перформансі прозвучать також відомі мелодії з фільмів “Агент 007” та “Амелі”», — розповідають організатори.
У концерті братимуть участь: Олена Мацелюх — орган; Меланія Макаревич — фортепіано; Ігор Мацелюх Флейта Пана — саксофон; Маріанна Лаба — вокал.
Кошти з продажу квитків підуть на підтримку ЗСУ. Детальніше тут.
Коли та де: 5 липня, 15:00, Львівський музей історії релігії (пл. Музейна 1).

Відкриття парку читання
У Львові відкриють парк читання — інтерактивний читацький простір, який створили на базі бібліотеки-філії № 43 ЛМБ.
«Це унікальний проєкт, який відрізняється від попередніх ініціатив. Адже таке в Україні створюємо вперше. Ми беремо досвід наших італійських колег з Морже, де вже успішно функціонує такий парк. Водночас адаптовуємо його під себе. Основна мета — залучити нові методики промоції дитячого читання в місті», — як раніше розповіла ІА Дивись.іnfo проєктна менеджерка Львівської муніципальної бібліотеки Катерина Алексєєнко.
Детальніше про парк читання тут.
У програмі відкриття парку:
- 14:00 – 14:15 — презентація проєкту «REEPLAI».
- 14:20 — Майстер-клас бібліотечного шкарпеткого театру «На ручки» та «Створи собі чудового чудовиська» (за книгою Сашка Дерманського «Чудове чудовисько»).
- 15:00 — Презентація бібліотечного театру тіней «Світлячки» «Кольорові тіні».
Крім цього, відвідувачі мають можливість відчути себе героями книги Жозе Сарамаго «Казка про невідомий острів», одягнувши авторських капелюхів, створенних бібліотекарями за мотивами твору.
Коли та де: 6 липня о 14:00 год, вул. Стрийська, 79.

Музика Криму
У Львівському органному залі відбудеться вечір кримськотатарської камерної музики від Джеміля Карікова та струнного квартету.
У програмі концерту — кримськотатарські народні мелодії (танці і пісні), адаптовані для струнного квартету. Організатори зазначають, що цей концерт є символом єдності та солідарності з кримськотатарським народом, музичним мостом до розуміння його багатогранної історії.
Автор проєкту: Джеміль Каріков — композитор, фольклорист та мультиінструменталіст, дослідник та популяризатор кримськотатарської музики.
Виконавці: Струнний квартет. Деталі — дивись тут.
Коли та де: 6 липня о 17:00 год у Львівському органному залі.

Кураторська екскурсія виставкою «Закодовані послання»
У Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій (ЦІММ) куратор виставкового проєкту та артдиректор простору Богдан Мисюга проведе свою фінальну екскурсію виставкою «Закодовані послання» на цій посаді. Адже він припиняє співпрацю з центром і приєднується до лав ЗСУ, як повідомили в соцмережі ЦІММу.
«Закодовані послання» — мультимедійний проєкт, що поєднав малярство, графіку, кіно, фото, колаж та інші медіа, якими послуговується Анатоль Степаненко у різні часи. У експозиції представлені також резонансні проєкти Степаненка з бодіарту та концептуального фото, які також потребують професійних коментарів.
«У його творах цей "субʼєктивний простір" у різні періоди набуває різних вимірів: через зіткнення соціального та приватного, як дослідження «археологічного» в сучасному, а також у зіставлення візуального та вербального. Наскрізним у цьому є його індивідуальний погляд на дійсність», — пояснює куратор проєкту Богдан Мисюга.
Коли та де: 11 липня о 18:00 год, площа Міцкевича, 10.

До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх дивіться на нашому сайті в розділі «культура».
Головне фото, ілюстративне — відкриття виставкового проєкту «Гравітація IRYDIY» Ірини Дзиндри у PM Gallery. Львів, 27 червня 2025 р. / Ольга Бомко для ІА Дивись.info