ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку культурних подій у Львові. Цього разу ми зібрали заходи, які відбудуться з 11 по 18 липня на різних локаціях міста.
Свято автентики
У Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика відбудеться свято автентики.
На події Стрийський район презентує культурно-мистецький звіт 14 територіальних громад.
У програмі:
- концерт з творами уродженців Стрийщини
- автор гімну українських націоналістів Омелян Нижанківський
- виставка народного мистецтва: гончарство у старовинній техніці (Ганна Драголюк); різьба по дереву (Юрій Геш); унікальні писанки (Грабовецько-Дулібівська ТГ); соломоплетіння (Людмила Гарко); вироби з лози (Андрій Брил); лялька-мотанка (Марія Заблоцька).
Коли та де: 11 липня о 16:00 год у Львівській національній філармонії (концертний зал Людкевича).

Показ та обговорення фільму «ВПО»
У Львові покажуть документальний фільм «ВПО», в якому розповідається про евакуацію скульптури «Орігамі», створеної Жанною Кадировою у 2019 році в Покровську. У серпні 2024-го, під час примусової евакуації мешканців, скульптуру демонтували та вивезли з міста. Згодом, її покажуть на 61-й Венеційській бієнале в рамках проєкту «Гарантії безпеки» у 2026 році.
Жанна Кадирова — одна з найвпливовіших художниць сучасної України. Працює зі скульптурою, мозаїкою, фотографією, інсталяцією та відео. Її роботи порушують теми війни, урбаністичних змін, пам’яті та ідентичності. Лауреатка Шевченківської премії (2024), премії Kazimir Malevich Prize, PinchukArtCentre Prize та Her Art Prize.
Коли та де: 12 липня, 18:30 год, площа Ринок 42, кінотеатр на 1 поверсі.

Джазовий концерт
У Jam Factory Art Center відбудеться концерт Yevhenii Dubovyk Project — інструментального проєкту українського піаніста, клавішника та композитора Євгенія Дубовика.
Організатори зазначають, що у його музиці поєднуються елементи сучасного джазу, нео-соулу, ню-джазу, а також електронної та класичної музики. У концертній програмі — композиції з восьми синглів і міні-альбому, які вже прозвучали на головних сценах джазових фестивалів і в межах українських музичних медіапроєктів.
Склад гурту: Євгеній Дубовик — композиція, клавіші; Кирило Черкашин — альт і сопрано саксофони; Станіслав Дяченко — бас-гітара; Олександр Явдик — барабани.
Детальніше за покликанням.
Коли та де: 13 липня о 19:00 приходь у зал авдиторія (Jam Factory Art Center, вул. Хмельницького, 124).

Звукова прогулянка
«Дім звуку» організовує традиційну звукову прогулянку з Остапом Мануляком.
«Цьогорічний цикл звукових прогулянок ми присвячуємо дослідженню звукових ландшафтів довкола озер Львова. Ми запрошуємо усіх охочих долучитися до слухання та записування звуків, що присутні біля води та у середовищі навколо водойми. Ці звукові дослідження матимуть також практичну музичну ціль. Пізніше ми анонсуємо Імпрофазу, де спільно з музикантами спробуємо провести діалог із звуками львівських озер», — розповідають організатори.
Для участі в прогулянці потрібно взяти зі собою блокнот, ручку та провідні навушники (на стандартний роз'єм: міні-джек 3,5 мм), а також вдягнути зручне взуття (маршрут близько 3 км).
Окрім звичних пристроїв під час прогулянки також використають шумомір — портативний гаджет для вимірювання рівня звукового тиску в децибелах.
Вхід — вільний. Зареєструватися можна за покликанням.
Коли та де: 12 липня о 16:00 год. Місце зустрічі: Кінотеатр в Горіховому Гаю, вул. Володимира Великого, 14А.

Фестиваль органної та камерної музики
У Львові відбудеться на п'ятий ювілейний фестиваль органної та камерної музики «DOMINICALIS GLORIA».
Організатори розповідають, що у програмі: виступи видатних українських та міжнародних музикантів, прем’єри творів, класичні шедеври, духовна та сучасна камерна музика.
Коли та де: початок фестивалю 12 липня у Львівському музеї історії релігії.

Бітлз-Фестиваль
У Львові відбудеться безкоштовний Бітлз-фестиваль «All You Need Is Lviv». На відвідувачів чекає всесвітньо відомий триб’ют-гурт з Нідерландів The Analogues Light, а також українські виконавці.
За словами організаторів, фестиваль «All You Need Is Lviv» — незалежна ініціатива, реалізована завдяки приватним пожертвам і партнерствам, створена з любов’ю до міста та його людей. У межах свого музичного велотуру з Амстердама до України, учасники The Analogues долають понад 2000 км на велосипедах, щоби привернути увагу до роботи War Child, яка допомагає дітям, що постраждали від війни.
Програма фестивалю:
- Студенти музичної школи YOLO
- Макс Чмир та Назар Леськів (The Castle)
- Vognyana
- War Child — короткий виступ
- Bandura Girl (Анастасія Войтюк)
- Юрій Рокецкий і друзі
- Професор Ярослав Грицак — почесний гість
- The Analogues Light — акустичний сет
- Вечірній DJ-сет
Особливістю фестивалю стане двостороння пряма трансляція з партнерським містом у Європі (локацію буде оголошено), яку забезпечує технологія TapGig — завдяки цьому глядачі у Львові та іншому місті зможуть бачити й чути одне одного в режимі реального часу. Детальніше про це за покликанням.
Музична програма з 16:00 до 21:30. Вхід — вільний.
Коли та де: початок музичної програми о 16:00 13 липня. Prostir, вул. Лижварська, 42.

Відкриття виставки про досвід вимушеного переміщення
У галереї «Дзиґа» відбудеться виставка «Лахи зі сміху, а шви — із тиші» Яна Бачинського. Організатори зазначають, що виставка презентує серію текстильних об’єктів, що виникла у відповідь на досвід вимушеного переміщення після початку повномасштабної війни. У роботах художник звертається до тканини як до носія досвіду: вона стає матеріалом для осмислення втрати, ідентичності та повторної присутності.
«Збір, сортування, нашарування та зшивання фрагментів формують основу методології. У роботах зберігається інтерес до аналогового — як до принципу уповільнення, тактильного контакту і критичного дистанціювання від цифрової візуальності. Частина з них містить сліди попереднього користування, ідентичності, а також інтервенції у вигляді текстів чи об’єктів. Об’єкти функціонують як гібридні форми — між скульптурою, реліктом і фрагментом біографії. Вони представляють не стільки фіксований наратив, скільки прагненя впорядкувати досвід у ситуації триваючої катастрофи», — розповідають у галереї.
Виставка триватиме до 10 серпня. Вхід — вільний.
Коли та де: відкриття 15 липня о 18:00 у галереї «Дзиґа».

Родинне свято
У липні у чотирьох містах на Львівщині (Трускавці, Дрогобичі, Стрию та Львові) відбудуться концерти в рамках Всеукраїнського соціального проєкту «Ми українці — всі одна родина» для внутрішньо переміщених осіб.
На сцену творчого концерту вийдуть родини-фіналісти, яких обирали громади за результатами Всеукраїнського соціального проєкту «Ми українці — всі одна родина». Проєкт реалізовує Національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV у партнерстві з агенцією івентів «Садиба Мюзік».
Зас ловами організаторів, родини продемонстрували свої вміння у шести різноманітних конкурсах, серед яких були вірші та пісні про родину, оповідання, саморобки, вишивання, а також глибоке дослідження родинних легенд у конкурсі «Родинне дерево». На них чекають цікаві конкурси та вікторини, де вони змагатимуться за почесне звання «Родини — переможниці громади».
Програма проведення:
- 12 липня о 15:00 год — Трускавець, Концертна зала санаторію «Кришталевий палац».
- 13 липня о 13:00 год — Дрогобич, Народний дім.
- 14 липня о 14:00 год — Стрий, Народний дім.
- 15 липня о 12:00 год — Львів, Державний палац естетичного виховання учнівської молоді.
Вхід на події — вільний.
Довідково: Всеукраїнський проєкт «Ми українці — всі одна родина» стартував у жовтні 2024 року, вже охопив 101 громаду і залучив понад 177 000 учасників по всій країні. Його мета — об’єднати українців, створити дружнє ком’юніті, інтегрувати переселенців у соціальне життя громад. А також допомогти їм проявити свої таланти, дізнатись більше про родовід та історію рідного краю.
Коли та де: 15 липня о 12:00 год, Державний палац естетичного виховання учнівської молоді.

Оновлена виставка «ОГОЛЕНІ»
У галереї «Світло» триває виставка «ОГОЛЕНІ», де можна побачити олійний живопис Євгенії Григорʼян та роздумами мисткині про тіло та його «оголеність». Від початку її відкриття виставку змінили.
«Мисткиня продовжує досліджувати тілесність, доповнює цей проект новими сюжетами і темами. Реекспозиція в Світлі сталася, ми додати декілька нових робіт», — розповідають в галереї.
Вхід — вільний донат.
Коли та де: виставка триватиме до 26 липня у галерея «Світло» (Валова 19, вхід через внутрішній дворик, код на брамі 358).

Екскурсія «Слідами пам'яті Франків»
Під час екскурсії Личаківським цвинтарем відвідувачі зможуть матимете змогу оглянути скульптурні надгробки та послухати про життя і працю Івана Франка, Соломії Крушельницької, Станіслава Людкевича, Маркіяна Шашкевича, Івана Труша та інших постатей, які формували українську націю. Крім того, учасники дізнаються: чому Івана Франка поховали в чужому гробівці? І чому йому довелося чекати на власний пам’ятник аж 17 років? І як віднайшли забуту могилу його сина Андрія?
Тривалість: 2 год.
Деталі про екскурсію тут.
Коли та де: 17 липня о 17:00 год, від входу до Личаківського цвинтаря.

Віртуозна органна музика
У Львівському органному залі відбудеться вечір органних імпровізацій, музики Баха та французької музики від польського органіста Міхала Шостака.
«У програмі вечора — справжня симфонія емоцій та стилів. Міхал Шостак виконає монументальну Пасакалію до мінор Йоганна Себастьяна Баха — одну з найвеличніших сторінок органної літератури, що вражає своєю структурою та масштабністю. Звучатимуть також витончені барокові композиції Джона Стенлі та твори французького романтика Луї Лефебюра-Велі», — розповідають організатори.
Виконавець: Міхал Шостак — орган (Польща).
Міхал Шостак — органіст з Варшави, який почав навчання у 17 років, сьогодні є одним із провідних представників європейської органної сцени. Міхал Шостак вражає вмінням майстерно поєднувати традиції та сучасність: його виконання захоплює не лише класичними шедеврами, але й натхненними імпровізаціями.
Детальніше за покликанням.
Коли та де: 18 липня о 19:00 год у Львівському органному залі.

Головне фото — виставка «Пам’ять речей» у Мистецькій Бібліотеці / Ольга Бомко для ІА Дивись.info.
До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх дивіться на нашому сайті в розділі «культура».