Куди піти у Львові з 19 по 26 липня: добірка подій

ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку культурних подій у Львові. Цього разу ми зібрали заходи, які відбудуться з 19 по 25 липня на різних локаціях міста.

Піша екскурсія «Місцями музики»

Піша екскурсія «Місцями музики» відкриє для учасників багатий культурний ландшафт: інституції, що формували музичне життя міста, та імена, без яких його неможливо уявити.

«Франц Ксавер Моцарт, Станіслав Людкевич, Мирослав Скорик, Володимир Івасюк, Ігор Білозір — ці митці залишили глибокий слід у львівському звучанні. Про їхню творчість, життя і зв’язок зі Львовом розкажуть дослідниці музичної культури Данута Білавич і Наталія Кушик. Маршрут пролягатиме мальовничими літніми вулицями, де поєднується краса природи й урбаністична естетика. Прогулянка подарує не лише нові знання, а й справжнє естетичне задоволення», розповідають організатори.

Екскурсію підготувала: Данута Білавич та Наталія Кушик. Детальніше за покликанням.

Коли та де: 19 липня о 11:00 год. Місце збору: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Куди піти у Львові з 19 по 26 липня: добірка подій - 2
Афіша до події/ Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові

Перегляд та обговорення фільму «Заповідник Асканія»

У межах кіноклубу Docudays відбудеться перегляд фільму «Заповідник Асканія» Андрія Литвиненка.

Про сюжет фільму: У кіно зображена історія чотирьох героїв із цілковито різними характерами, долями та цілями. Проте їх поєднує одне — бажання зберегти життя серед найбільшої в Україні оази, що наразі стрімко втрачає свою унікальність.

Після фільму заплановане обговорення. Вхід — вільний

Коли та де: 19 липня о 16:00 год, Муніципальний мистецький центр (Стефаника 11).

Куди піти у Львові з 19 по 26 липня: добірка подій - 3
Афіша до подій/ Львівський муніципальний мистецький центр

Інтерактивний концерт для дітей

У Львівському органному залі відбудеться інтерактивний концерт для дітей «Граємо», який стане доя малечі знайомством з класикою граючись.

«На цьому концерті відбудуться справжні дива, адже кожна дитина перетвориться на музиканта! Діти познайомляться з шедеврами світової класики – творами європейських композиторів Вівальді, Гріга, Оффенбаха, а також українських митців Барвінського та Нижанківського. Маленькі учасники зможуть пограти на музичному інструменті, станцювати коломийку і навіть подириґувати мініоркестром»,  розповідають організатори.

Програма розрахована на молодших школярів (6-9 років). Деталі за покликанням.

Коли та де: 19 липня о 14:00 год у Львівському органному залі.

Куди піти у Львові з 19 по 26 липня: добірка подій - 4
Афіша до події/ Львівський органний зал

Фестиваль «Вихор»

У Львові відбудеться культурний фестиваль «Вихор», який організовує студентська організація «Українські Студенти за Свободу».

Організатори зазначають, що головна ідея заходу — продемонструвати, що культура це не абстракція, а об’єднаний результат дій конкретних людей. Особливий акцент буде зроблено на молоді, що вибирає залишатися в Україні й працювати для її розвитку тут і зараз.

«Ми вирішили показати у “Вихорі”, що минуле, теперішнє і майбутнє це взаємоповʼязані речі. Минуле кожного з українців окремо формувало те теперішнє, яке відбувається зараз, де ми живемо, творимо власний культурний простір, переживаємо трагічні й радісні моменти, донатимо, підтримуємо ініціативи — це все теж робить кожен із нас, створюючи спільну картину. Ну і звичайно ж, ми, як молодь, неодноразово й самі ставимо собі питання: “Що буде далі?”, “Яка моя роль у майбутньому цієї країни?”. Майбутнє створюється на наших очах нашими руками тоді, коли суспільство задає культурні тренди, досягає успіху й робить життя — своє й людей навколо — кращим», — пояснює ідею організаторка заходу Анна-Марія Сенчишин.

Програма фестивалю:

  • майстеркласи з традиційних ремесел як спосіб осмислення культури через дію;
  • тематичні лекції й панельні дискусії від представників культурного середовища, бізнесу й громадського сектору;
  • вечірній концерт за участі українських виконавців.

Детальніше про фестиваль та як потрапити дивись за покликанням тут.

Коли та де: 19 липня у Львівському Скансені, що розташований за адресою: м. Львів, вул. Чернеча Гора, 1.

Куди піти у Львові з 19 по 26 липня: добірка подій - 5
Афіша до події/ організатори фестивалю

Презентація джазового вінілу

У Jam Factory Art Center відбудеться презентація першого джазового вінілу «Live at Jam Factory Art Center», який записали у стінах артцентру.

Його презентують джазове тріо світового рівня — Liudas Mockūnas, Arnas Mikalkėnas та Марк Токар, які створили платівку створену під час їхнього концерту-імпровізації у квітні 2024 року.
Презентація вінілу супроводжуватиметься також концертом тріо:

  • Liudas Mockūnas — литовський кларнетист і саксофоніст, визнаний майстер авангардного джазу та сучасної академічної музики.
  • Arnas Mikalkėnas — мультиінструменталіст, піаніст, ударник і композитор, активний рушій некомерційної сцени Литви та викладач програми з експериментальної музики й перфомансу.
  • Марк Токар — провідний український контрабасист, перший українець на Чиказькому джазовому фестивалі; діючий офіцер ЗСУ.

Детальніше про подію за покликанням.

Коли та де: 20 липня о 19:00 год у Jam Factory Art Center.

Куди піти у Львові з 19 по 26 липня: добірка подій - 6
Афіша до події/ Jam Factory Art Center

Літературний вечір у резиденції Калинців

У літрезиденції «Слово триваюче» відбудеться квартирник із читанням поезій молодих українських поетів та поеток. Так, творча майстерня родини Калинців продовжує залишатися місцем натхнення та розвитку молодих митців.

«"Останні літні канікули" — це не просто три місяці перед дорослим життям. Це символічна межа, коли «дитячі» мрії поступаються більш реалістичним уявленням про світ, але залишаються важливою частиною нас», — розповідають організатори.

Під час події четверо молодих авторів представлять свої тексти. А опісля — відбудеться обговорення цих текстів та неформальне спілкування.

Долучитися можна за посиланням тут.

Коли та де: 23 липня о 18:00 год, Городоцька 165.

Куди піти у Львові з 19 по 26 липня: добірка подій - 7

Виставка «Хто як не ти»

У Домі Франка триває виставка «Хто як не ти» львівського художника Романа Венчака.

«"Хто як не ти" – так назвав митець свою теперішню виставку. Це своєрідний звіт про щоденну працю художника, який живе й працює у Львові, любить рідне місто, обожнює подорожувати й насолоджуватись мальовничими краєвидами рідного краю. Все це надихає його на творчість, яка, повірте, має магічну силу, як музика у виконанні злагодженого симфонічного оркестру, розповідають в Домі Франка.

Про художника: Роман Венчак народився у Львові 1961 р. Навчався у Львівському училищі прикладного та декоративного мистецтва ім. Івана Труша (за фахом художник-коваль) та у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Брав участь у регіональних і міжнародних виставках, зокрема мав персональні виставки у Франції(1995), Італії (2015), Львові (2005, 2011, 2017, 2020, 2021), а також участь у виставках на підтримку ЗСУ у Великобританії, Австрії, Грузії та ін.

Детальніше тут.

Коли та де: виставка триватиме вона до 4 серпня у Домі Франка.

Куди піти у Львові з 19 по 26 липня: добірка подій - 8
Афіша до події/ Дім Франка

Місяць авторських читань

Протягом 23-26 липня у Львові відбудеться Місяць авторських читань (МАЧ).

Він проходить щоліта у липні і триває 31 день. Наразі географія фестивалю розширилася до 7 точок на карті Європи: Острава (з 2011 року), Вроцлав (з 2012 по 2018 рік), Кошиці (з 2012 року), Братислава (з 2019 року) Тренчин, Прешов (з 2021 року)  і Львів (з 2015).

Концепція Місяцю авторських читань полягає у тому, щоб синхронізувати літературний процес у кількох країнах одночасно, в альтернативний спосіб репрезентувати культурно-соціальний та літературний поступ різних міст Європи.

У програмі — два авторські читання щодня: від почесного гостя фестивалю та автора з «домашньої» програми. Загалом у кожному місті виступають понад 60 письменників і письменниць. У межах фестивалю відбувається понад 300 читань, а також супровідні події.

До цьогорічної львівської програми, за словами організаторів, долучилися 18 авторів та авторок з України, Польщі, Чехії та Словаччини. Серед них будуть ті, хто брали участь у Місяці авторських читань у Львові від початку існування фестивалю у місті, або ж добре знайомі українському читачу — Галина Крук, Андрій Любка, Анатолій Дністровий, Світлана Поваляєва, Петр Грушка, Марія Ілляшенко, Дора Капралова, Іван Мотиль.

Поденна програма МАЧу дивись за посиланням

Вхід вільний за умови реєстрації і вільного донату за посиланням. Усі кошти будуть скеровані на збір письменника Андрія Любки для придбання авто для ЗСУ.

Цьогоріч Місяць авторських читань матиме live-трансляцію на своїх сторінках з синхронним перекладом.

Коли та де: 23-26 липня, Мала сцена Театру Лесі (вхід з вул. Захисників України).

Куди піти у Львові з 19 по 26 липня: добірка подій - 9

До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх дивіться на нашому сайті в розділі «культура».

Головне фото Шостий Coffee, Books & Vintage у Львові, 2025 р. Фото/ Ольга Бомко для ІА Дивись.info

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: