ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку культурних подій у Львові. Цього разу ми зібрали заходи, які відбудуться з 25 липня по 1 серпня на різних локаціях міста.
Місяць авторських читань
Протягом 23-26 липня у Львові відбудеться Місяць авторських читань (МАЧ).
Організатори зазначають, що концепція Місяцю авторських читань полягає у тому, щоб синхронізувати літературний процес у кількох країнах одночасно, в альтернативний спосіб репрезентувати культурно-соціальний та літературний поступ різних міст Європи.
У програмі — два авторські читання щодня: від почесного гостя фестивалю та автора з «домашньої» програми. Загалом у кожному місті виступають понад 60 письменників і письменниць. У межах фестивалю відбувається понад 300 читань, а також супровідні події.
До цьогорічної львівської програми, за словами організаторів, долучилися 18 авторів та авторок з України, Польщі, Чехії та Словаччини. Серед них будуть ті, хто брали участь у Місяці авторських читань у Львові від початку існування фестивалю у місті, або ж добре знайомі українському читачу — Галина Крук, Андрій Любка, Анатолій Дністровий, Світлана Поваляєва, Петр Грушка, Марія Ілляшенко, Дора Капралова, Іван Мотиль.
Поденна програма МАЧу дивись за посиланням.
Вхід вільний за умови реєстрації і вільного донату за посиланням. Усі кошти будуть скеровані на збір письменника Андрія Любки для придбання авто для ЗСУ.
Цьогоріч Місяць авторських читань матиме live-трансляцію на своїх сторінках з синхронним перекладом.
Коли та де: 23-26 липня, Мала сцена Театру Лесі (вхід з вул. Захисників України).

Виставка «Акварельний подих Львова»
У Домі Франка триває виставка живописних і графічних скетчів «Акварельний подих Львова».
«Кожна робота Валерія Якимишина — це дотик до міста крізь особисте бачення, крізь несподівані ракурси, гру тіней і ліній. Акварелі передають прозорість світла і настрій дощу, тоді як графіка загострює погляд на деталях і ритмі міста.Ці дві візуальні мови розкривають Львів багатогранно — між мовчанням дахів і шелестом вітру, між кавою і спогадом. Це запрошення побачити знайоме і рідне по-новому — крізь легкість барв і точність лінії», — каже кураторка виставки Івона Лобан.
Коли та де: виставка триватиме до 11 серпня в Домі Франка.

Органна музика Європи
У Львівському органному залі відбудеться концерт європейської музики.
«На сцені зустрінуться два молоді талановиті музиканти з України та Польщі — Іванна Брона та Миколай Токарчик, щоб подарувати вам вечір натхнення та величної музики. У програмі вечора — шедеври англійської, французької та німецької органної музики. А ще виконавці продемонструють польську органну школу», — зазначають організатори.
Виконавці: Іванна Брона — орган (Україна/Польща); Миколай Токарчик — орган (Польща).
Детальніше за покликанням.
Коли та де: 25 липня о 19:00 год у Львівському органному залі.

Екскурсія музеєм Соломії Крушельницької
У межах проєкту «Мистецтво лікує» у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької відбудеться екскурсія, присвячена життю й творчості видатної співачки.
«Історія Соломії Крушельницької — це приклад незламності, сили духу та віри у мистецтво. Попри труднощі й випробування, вона підкорила провідні оперні сцени світу, зберігши любов до рідного краю та прагнення ділитися музикою, яка лікує душу», — розповідають в музеї.
Вхід на подію — вільний
Коли та де: 26 липня о 15:00 год, вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Танці з Дриґом
У Шевченківському гаю відбудуться танці з Дриґом.
«Дриґ — львівська спільнота традиційних танців і співів. Їхні танці гуртують і додають снаги — прості, запальні, як їх пам’ятають у селах, під живу музику скрипки, басолі й бубна. Вони підійдуть і танцюючим з досвідом, і тим, хто тільки хоче опанувати традиційні рухи. Головне — взувайтеся зручніше і беріть з собою пляшечку води», — розповідають організатори.
Вхід — за вільний донат на військо.
Коли та де: 27 липня о 18:00 год, амфітеатр інформаційно-освітнього центру Львівського скансену.

Відкриття виставки «Ті, про кого не забули»
У третю річницю трагедії в Оленівці відбудуться події, присвячені памʼяті українських військовополонених, які загинули внаслідок теракту, а також тих, хто досі перебуває в неволі.
Зокрема, у музеї «Територія Терору» відбудеться:
- о 18:00 год на музейній площі (проспект В'ячеслава Чорновола, 45Г) мине Реквієм пам'яті за загиблими під час теракту в Оленівці та полоні українськими військовими.
- о 19:00 год у бараку №1 музею заплановане відкриття виставки «Ті, про кого не забули», памʼяті третьої річниці загибелі українських військовополонених в Оленівці.
Організатори зазначають, що ця виставка картин від дітей українських військових.
Кураторки виставки — Наталія Павлюк та Юстина Павлюк. Організаторами заходів є родини захисників Маріуполя у Львові.
Коли та де: 28 липня о 18:00 год у музеї «Територія Терору».

Показ документального фільму про Шептицького
У Львові до 160-ліття від дня народження Андрея Шептицького відбудеться допрем'єрний показ фільму «Шептицький. Між війною та вірою».
«"Шептицький. Між війною та вірою" — документальна стрічка про греко-католицького митрополита Андрея Шептицького, духовного лідера, який у складні історичні часи залишився вірним своїм переконанням і народу. Фільм поєднує історію й сьогодення, відкриваючи нове бачення ролі духовного лідера в часи війни», — розповідають організатори.
Документальний фільм створений командою Prosto Production на замовлення Суспільного Мовлення. Після показу відбудеться обговорення.
Реєстрація за покликанням тут.
Коли та де: 28 липня о 17:30 год у Центрі Шептицького, (м. Львів, вул. Стрийська, 29-А).

Відкриття виставки «ОАЗА»
У Львівському палаці мистецтв відкриють виставку «ОАЗА», де презентують роботи 39-ти українських митців та мисткинь.
«Оаза — особистий простір, де можливе будь-що і все? Оаза — як те, чого ми завжди шукаємо в непевному просторі й непевному часі... Оаза — це про місце надії й порятунку? Чи про втечу від реальності? Вимушене місце відносного спокою — теж оаза? А може, це те, чого ти прагнеш, але що ніколи не станеться?», — розповідають організатори.
Учасники та учасниці: Влодко Кауфман, Олексій Абрамов, Мирослава Бачкур, Микита Віска, Артур Гармідер, Андрій Гелитович, Віталій Грех, Сергій Грех, Сергій Декалюк, Богдана Давидюк
Андрій Дудченко, Дзвенислава Загайська, Стас Жалобнюк, Маргарита Журунова, Олексій Коношенко, Антон (hudo) Косіков, Павло Круппот, Ольга Кузюра, Вікторія Романчук, Андрій Роїк, Денис Шиманський, Ярина Шумська тощо.
Виставка триватиме до 26 серпня.
Коли та де: відкриття виставки відбудеться 1 серпня у Львівському палаці мистецтв.

Фестиваль Faine Mistо
У Львові відбудеться фестиваль Faine Misto.
«Коли старий світ руйнувався, а новий ще не народився, Файні Люди знаходили сили у своїй культурі, у спільних цінностях і вірі в майбутнє. А на їхньому шляху завжди з'являлося Faine Misto – не просто музичний фестиваль, а місце, яке ставало точкою єднання. Тут, серед музичних світів, кожен знаходив частку себе. Пісні не просто лунали, вони зцілювали рани і пробуджували найглибші бажання до змін», — розповідають організатори.
Цьогоріч 100% виручених з фестивалю коштів буде спрямовано на кейсеваки для 12-ї БрСП «Азов» НГУ.
Детальніше на сторінці фестивалю.
Коли та де: 1-3 серпня, FESTrepublic.

До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх дивіться на нашому сайті в розділі «культура».
Головне фото — Виставка «Рай / Пекло» у Zenyk Art Gallery. Львів, 29 травня 2025 р. / Ольга Бомко для ІА Дивись. info