У Львові безкоштовно вакцинуватимуть домашніх тварин від сказу

Мешканці Львова мають змогу безкоштовно вакцинувати своїх домашніх улюбленців від сказу у спеціальних пунктах в парках міста.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Де вакцинуватимуть тварин від сказу
Мерія спільно з Львівською міською державною лікарнею ветеринарної медицини організовує мобільні виїзні пункти вакцинації. Протягом осені вони працюватимуть у різних парках міста.
За інформацією ЛМР, перший мобільний пункт вакцинації розмістять біля вигульного майданчика парку імені Івана Франка вже цієї п’ятниці, 26 вересня, з 15:00 до 17:00 год.
Для цього мешканцям потрібно зареєструватися за посиланням.

У міськраді пояснюють, що останнім часом у Львові все частіше помічають лисиць не лише в парках, а й у центрі міста. Лисиці є природними носіями вірусу сказу.
Єдиний дієвий метод боротьби зі сказом — це системний підхід: щорічна вакцинація домашніх улюбленців, регулювання чисельності безпритульних та імунізація диких тварин, як наголошують в управлінні екології ЛМР.
Лисиці у Львові
Нещодавно науковці ЛНУ ім. І. Франка спільно з управлінням екології, у Львівській громаді провели опитування. За його результатами, зафіксовано 82 випадки появи лисиць — як у центрі, так і на околицях. Це свідчить про значну чисельність популяції.
Науковці зазначають, що тварини заходять у місто переважно у пошуках їжі і зазвичай не становлять прямої небезпеки для людей.
Як вберегтися від сказу
У ЛМР радять мешканцям:
- щороку вакцинуйте собак і котів;
- органічні відходи залишайте у контейнерах для органіки;
- уникайте неконтрольованої підгодівлі тварин біля контейнерів для побутових відходів;
- дотримуйтеся правил вигулу домашніх улюбленців.
Крім того, для профілактики сказу в місті регулюють чисельності безпритульних собак і котів. Цю роботу здійснює ЛКП «Лев» — через відлов, стерилізацію, вакцинацію та прилаштування тварин у нові сім’ї.
Детальніше про сказ та якими є основними симптомами недуги дивись тут у нашому матеріалі.