дивись.info

Частка жінок-програмістів в Україні зросла вдвічі

Частка жінок-програмістів в Україні зросла вдвічі

У 2016 році кількість фахівців ІТ-галузі в Україні зросла до 100 тис. чоловік. Цікаво, що і частка жінок зросла у порівнянні з 2012 роком вдвічі – до 15%.

Згідно з даними щорічного дослідження кадрового ринку ІТ-галузі, яке публікує портал DOU, цифру 100 тис. отримали, виходячи з даних зарплатного опитування. Так, 17,6% опитаних працюють в компаніях «від 1 тис. співробітників». За даними рейтингу найбільших IT-компаній України, до категорії «від 1 тис. співробітників» потрапили одразу сім компаній (EPAM, SoftServe, Luxoft, GlobalLogic, Ciklum, NIX Solutions Ltd. та Infopulse), в яких загалом працюють 17,59 тис. фахівців. У DOU підрахували, що у 2016 році в галузі працює 99,94 тис. фахівців (розробників, тестувальників, продакт-менеджерів та інших), передає Watcher.

Як з’ясувалось, найбільшим роботодавцем залишається EPAM Systems.

Майже половина всіх зайнятих в ІТ-галузі живуть і працюють в Києві. Далі у рейтингу міст йдуть Харків, Львів, Дніпро, Одеса.

Якщо розглядати динаміку середніх зарплат, то, за даними DOU, зросли пропозицій для Front End-senior, однак впали для Project Manager.

У 2016 році також зросла кількість IT-шкіл: близько 30 тис. чоловік закінчили курси або пройшли фахові програми. Зараз на одну вакансію припадає близько 10 випускників IT-шкіл.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.