дивись.info

На телебаченні та радіо буде більше державної мови

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації» (реєстраційний номер 5313).

Про це на своїй сторінці у Фейсбуку написав народний депутат ВР Ігор Васюник.

За дане рішення проголосували 244 із 338 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. В повному складі не голосувала фракція «Опозиційний блок», а з групи «Воля народу» «за» проголосував лиш один народний депутат.
Законопроектом пропонується встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, частка передач та/або фільмів українською мовою має становити не менше, як 75 % протягом доби у кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00.

Також передбачається для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення встановити обов’язкову частку на рівні 50 %.
Законопроектом передбачено встановити обов’язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75 % від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00.
Крім цього, законопроектом передбачено, що фільми та передачі, які не є власним продуктом телерадіоорганізації та виконані не державною мовою, повинні бути субтитровані державною мовою.

Згідно з документом, передача вважається виконаною державною мовою, якщо всі репліки ведучих виконані державною мовою. При цьому допускається використання інших мов без дублювання та озвучення при репортажах з місця подій, коментарях запрошених осіб тощо.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.