дивись.info

Комп’ютерна епідемія: як захиститися від масштабного вірусу WannaCry

Комп’ютерна епідемія: як захиститися від масштабного вірусу WannaCry
Комп'ютерна епідемія: як захиститися від масштабного вірусу WannaCry

Як захистити свою інформацію та не потрапити на гачок аферистів.

Найпотужніша в історії хакерська атака сколихнула світ. Вірус, який непомітно проникає до комп’ютерів та знищує усі файли, розлетівся по 150 країнах світу. Дістався він і до українців.

Вірус WannaCry знаходить і видаляє усі сімейні фотоальбоми, особисту інформацію, важливі документи. А підчепити його простіше простого: достатньо, щоб до однєї мережі потрапив компютер, який вже заражений. Він дістається до всіх найближчих.

Вірус показує, що усі ваші файли зашифровані. За повернення файлів хакери вимагають сплатити 300 доларів протягом 3 днів. Якщо не встигнете у цей строк – ціна зростає удвічі. Та навіть якщо виконати усі умови шахраїв – жодних гарантій немає, що файли повернуть.

Аби захистити свій комп’ютер від вірусу, слід використовувати оригінальні версії програмного забезпечення та постійно їх оновлювати. А для надійності краще за все копіювати важливу інформацію на жорсткі диски або флешки.

Волонтер Роман Сініцин оприлюднив у мережі такий алгоритм боротьби з вірусом:

– завантажити патч Micrisoft

– завантажити усі оновлення Windows

– зробити бекапи усіх данних на сторонній носій/сервер не під управлінням Windows.

– бажано вимкнути підтримку SMB (або Start>Run “dism /online /norestart /disable-feature /featurename:SMB1Protocol”/featurename:SMB1Protocol”)

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.