дивись.info

Кіберполіція: У M.E.Doc знали про проблему з безпекою задовго до хакерської атаки

Кіберполіція: У M.E.Doc знали про проблему з безпекою задовго до хакерської атаки

Глава українського підрозділу кіберполіції Сергій Демедюк заявив Associated Press, що в M.E.Doc, який став однією з причин для поширення вірусу Petya / NotPetya, знали про проблеми з безпекою. Але ніяких серйозних дій щодо запобігання атаки прийнято не було.

Вдень 27 червня десятки тисяч комп’ютерів в Україні були заражені вірусом-блокувальником Petya / NotPetya. Експерти, кіберполіція і навіть Microsoft в один голос заявили: причиною блискавичного поширення вірусу стало програмне забезпечення M.E.Doc, яке в Україні встановлено на сотнях тисяч комп’ютерів.

У самій компанії M.E.Doc заявили, що вони – постраждала сторона. По-перше, вірус атакував і їх комп’ютери, по-друге – серйозний удар по репутації. Представники компанії також заявили про повну співпрацю з кіберполіція та передачі їй всіх даних.

Глава кіберполіції України Сергій Демедюк поділився інформацією з виданням Associated Press інформацією про те, що насправді в M.E.Doc задовго до цього знали про проблеми з безпекою. За його словами, співробітникам компанії раніше надходила інформація про потенційні загрози, в тому числі від великим компаній, що створюють антивірусне програмне забезпечення.

«Вони знали про це. Їм багато разів говорили про це творці антивірусів. Така недбалість може послужити причиною початку кримінального розслідування», – зазначає Демедюк.

За даними AP, багато компаній все ще не можуть повернутися до нормальної роботи. Так, в Борисполі третину комп’ютерів все ще не повернули до життя, співробітники постраждалих банків кілька днів не працювали, ряд компаній обмежили роботу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.