дивись.info

Вчені визначили найбільш ледачі і активні нації за смартфоном

Вчені визначили найбільш ледачі і активні нації за смартфоном

Американські вчені зібрали глобальні дані про фізичну активність людей за допомогою аналізу кількості кроків, що надається їх смартфонами.

Дослідження проводили співробітники Стенфордського університету, передає ВВС.

Як зазначається, ці дані можуть допомогти у вирішенні такої серйозної проблеми, як ожиріння, яке загрожує мільйонам людей по всьому світу.

Більшість смартфонів мають вбудовані акселерометри, які фіксують кількість зроблених кроків, і дослідникам вдалося отримати і проаналізувати анонімні дані смартфонів 700 тисяч чоловік, які встановили собі додаток Argus.

Таким чином було встановлено, що в середньому середньостатистичний користувач за добу робить 4961 кроків.

Перше місце з фізичної активності зайняли жителі Гонконгу, які робили в середньому 6880 кроків, а самими неактивними виявилися індонезійці, які за добу проходили лише 3513 кроків.

Щодо активності в інших країнах світу, цей показник виглядає наступним чином:

Китай – 6 189,
Японія – 6 010,
Іспанія – 5 936,
Британія – 5 444,
Бразилія – ​​4 289,
ОАЕ – 4 516.

Автори дослідження зазначають, що воно дозволяє зробити важливі висновки щодо стану здоров’я населення та його залежності від рівня фізичної активності. Зокрема, виявилося, що середня кількість кроків по країні мало пов’язана з поширенням серед її жителів проблеми надлишкової ваги. Натомість найважливішим чинником виявилася «нерівність активності» – подібно нерівність в доходах, але у цьому випадку йдеться не про багатих і бідних, а про найледачіших та найактивніших.

Чим вище цей показник нерівності по країні, тим вищим є у ній рівень огрядності.

«Наприклад, Швеція має один з найнижчих показників нерівності між активними і неактивними в фізичному відношенні людьми, і також один з найнижчих у світі рівнів ожиріння», – говорить один з авторів дослідження Тім Альтгофф.

У США та Мексиці середнє число кроків практично збігається, але в США показник нерівності активності вище, ніж в Мексиці, і, відповідно, вище рівень огрядності серед населення.

Одним з несподіваних результатів дослідження став висновок про те, що нерівність активності в основному спирається на відмінності між чоловіками і жінками. Наприклад, у країнах типу Японії, де фіксується низький рівень огрядності і нерівності в області активності, чоловіки і жінки поводяться приблизно однаково активно в плані фізичних навантажень.

Але в країнах, де показник нерівності високий, наприклад, в США і Саудівської Аравії, жінки, як правило, ведуть менш активний спосіб життя, ніж чоловіки.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама