дивись.info

П’ять подій Lviv MozArt, які можна відвідати безкоштовно

П’ять подій Lviv MozArt, які можна відвідати безкоштовно
Ілюстрація: LvivMozArt. Presentation. 2016.

Цього року у Львові вперше пройде Міжнародний фестиваль класичної музики Lviv MozArt. Квитки на деякі події не з дешевих, утім організатори запланували також кілька безкоштовних концертів.

Вже 18 серпня відбудеться офіційне відкриття першого Міжнародного фестивалю класичної музики Lviv MozArt. ІА Дивись.info підготувала огляд концертів, вхід на які вільний.

Моцарт — віденська органна музика

Дата: 19 серпня

Час: 16:00

Місце: Домініканський собор

У програмі: твори для органу музичних династій Леопольда та Вольфганга Амадея Моцартів, Георга та Готліба Муффатів, а також твори Й.Г. Альбрехтсбергера, К.Г. Рінка, Й.Е. Еберліна.

Орган як невід’ємний інструмент католицької традиції займає почесне місце у творчості Моцарта та його сучасників. Поруч із духовним змістом в органних композиціях відчувається галантний стиль імперської столиці.

Солісти: Ауроре Баль, орган (Франція–Швейцарія)

У скельцях бароко

Дата: 19 серпня

Час: 20:00

Місце: Домініканський собор

У програмі: найвідоміші композиції Г. Перселла, Й.С. Баха, Г.Ф. Генделя, А. Вівальді, В.А. Моцарта, створені для рідкісних високих чоловічих голосів. Прозвучать твори сучасних львівських композиторів Богдана Сегіна, Богдани Фроляк та Золтана Алмаші. Світова прем’єра спеціально написаного твору «Ave Maria» Б.Фроляк для трьох контртенорів, струнних та двох скляних гармонік.

«Сучасні контртенори, володарі рідкісної вокальної техніки, у супроводі інструментального ансамблю прагнуть відтворити звучання далеких часів, а твори 17 століття та композиції в необароковому стилі створять неповторну мозаїку емоцій. Відлуння унікальних скляних інструментів наповнить простір собору», — зазначають органіазтори.

Солісти: Костянтин Деррі, контртенор (Україна–Швейцарія), Віктор Андрійченко, контртенор (Україна–Німеччина), Станіслав Цема, контртенор (Україна)

Саша Рекерт, скляна гармоніка/верофон (Німеччина), Ансамбль Sinfonia di Vetro (Німеччина), Оркестр барокової капели ЛНМА ім. М.В. Лисенка (Україна), Себастьян Рекерт, скляна гармоніка/верофон (Німеччина)

Керівник: Анна Іванюшенко (Україна)

Диригенти: Оксана Линів (Україна-Німеччина), Маргарита Гринивецька-Холматова (Україна).

Син — великому батькові

Дата: 21 серпня

Час: 19:00

Місце: Собор Святого Юра

У програмі: Франц Ксавер Моцарт — Кантата для двох хорів та оркестру на честь відкриття пам’ятника В.А. Моцарту в Зальцбурзі, о.Ор.21.

Кантата була створена Францом Ксавером Моцартом з нагоди відкриття пам’ятника В. А. Моцартові-батьку в Зальцбурзі у 1842 році. Він особисто диригував кантатою та був присутній в день відкриття, як і його старший брат — Карл Томас Моцарт.

Вольфганг Амадей Моцарт. Реквієм, K.626

191 рік з часу історичного виконання «Реквієму» Вольфганга Амадея Моцарта у Соборі святого Юра Львівським хоровим товариством Св. Цецилії під орудою його засновника Франца Ксавера Моцарта.

Читайте також: Арт-директорка Lviv MozArt розповіла про основні події фестивалю

Оригінальні листи та посвяти двома мовами.

Солісти: Софія Соловій, сопрано (Україна-Італія), Зоряна Кушплер, мецо-сопрано (Україна-Австрія), Михайло Малафій, тенор (Україна), Ігор Царьков, бас (Україна-Німеччина).

Галицький академічний камерний хор (Україна), Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (Україна), Камерний хор «Gloria» (Україна)

Диригент: Оксана Линів (Україна-Німеччина).

MozArtKids — велика музика маленькими серцями

Дата: 21 — 24 серпня

Час: 11:00-18:00

Місце: площа Музейна

Щоденна інтерактивна музична програма для дітей та батьків від 0 до 100 років: інтерактивні музичні казки, концерти, квести, творчі майстерні, кава з батьками. Програма триватиме щодня 3 21 по 24 серпня з понеділка по четвер з 11.00 до 18.00:

  • Музика для найменших M-dates
  • Дитячий клуб «Невгамовні читайлики»
  • Проект Nravo Kids
  • Компанія EdPro
  • Дитяча студія «Жирафа»
  • Мисткиня Дарія Альошкіна

Цвіт

Дата: 24 серпня

Час: 19:00

Місце: Храм св. Ап. Петра та Павла

До Дня незалежності України — авторський проект Наталії Половинки.

Поезія Тараса Шевченка голосом народної пісні та сучасних українських композиторів Богдани Фроляк і Валентина Сильвестрова. Спеціальний гість фестивалю – Академічний камерний хор «Cantus» (м. Ужгород, Україна), один із найвідоміших хорових колективів України, лауреат міжнародних конкурсів та учасник хорових фестивалів в Угорщині, Австрії, Німеччині, Великобританії, Швейцарії, Італії, Франції та ін.

Читайте також: Чим дивуватиме цьогорічний фестиваль «Етновир»

Наталка Половинка, меццо-сопрано (Україна), Богдана Фроляк, фортепіано (Україна), Академічний камерний хор «Cantus» (Україна)

Художній керівник та диригент: Еміл Сокач

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.