Поетичні новинки: що презентують на 24 Форумі видавців

Вже у середині вересня у Львові пройде масштабне літературне дійство - традиційний Форум видавців. Які поетичні новинки презентують цьогоріч, читайте в огляді.

Хочемо нагадати, що ІА Дивись.info є інформаційним партнером цьогорічного Форуму видавців у Львові, тож читайте на сайті наші регулярні огляди щодо новинок, які презентують незабаром.

Організатори Форуму розповіли, на які поетичні новинки слід чекати у вересні. Цього року видавці привезуть понад 500 книжкових новинок спеціально до Форуму видавців. Більшість книжок ще у друкарні і побачать світ за кілька днів до найбільшої літературної події.

Ольга Ковалевська. Зорі у квадраті 

«Видавництво Старого Лева»

Поезію літературознавці та філософи часто називають алгеброю метафор. Цю тезу підтверджує і назва книжки Ольги Ковалевської — «Зорі у квадраті», що записана авторкою у формулу. Однак, математики тут небагато, — значно більше світлої наївності та нещадної самоіронії з вуст дитини, яка виросла, але так і не подорослішала. І хоча їй вдаються часом складні експерименти з будовою слів і речень, втім, загальна філософія цієї книжки заснована на фундаментальних речах — любові до людей та світу як Божого творіння. Тож перехід від фізики до метафізики можна і не помітити…

Ігор Римарук. Три потоки місячного світла

«А-ба-ба-га-ла-ма-га»

До вибраного Ігоря Римарука (1958—2008) — одного з найвизначніших поетів другої половини ХХ ст. — увійшли вірші з усіх його попередніх збірок, які якнайповніше відображають творчий шлях цього бездоганного майстра поетичної форми і змісту.

Маріанна Кіяновська. Бабин Яр. Голосами

«Дух і літера»

Вірші Маріанни Кіяновської присвячені пам’яті Бабиного Яру. Маріанна Кіяновська — поетка, перекладач, літературознавець, член Асоціації українських письменників та Національної Спілки письменників України. У книзі використані ескізи Ади Рибачук та Володимира Мельниченка для проекту пам’ятника жертвам Бабиного Яру, роботу художника Зіновія Толкачова «Талескотен», серії «Майданек», 1944 р., а також фотографія Дмитра Пейсахова з циклу «Бабин Яр».

Читайте також: Ексклюзив: Генрі Марш розповів про продовження бестселера, яке презентують у Львові

Дарина Гладун. Рубати дерево

«Смолоскип»

Маршрути наших днів і ночей мають форму кола, завершеного і недокінченого водночас. Пульсуючі кола на воді розходяться, не лишаючи по собі слідів, і не повертаються більше ніколи. Натомість у дерева кола повільні та витончені, пов’язані між собою назавжди. Збірка Дарини Гладун — це шлях до висхідної точки, що проходить крізь біль і пам’ять, крізь поламані ребра та розрубані стовбури дерев. Лише так можна дістатися серця й побачити довершене коло життя.

Василь Клічак. Копана гора

«Просвіта»

Поет завше перебуває у пошуку заповітних скарбів – невтомний аргонавт, що, переборюючи штилі і шторми, прагне досягти омріяного берега, де нарешті знайде золоте руно. Сьогодні нових аргонавтів побачив поет Василь Клічак, який, вступивши у пору життєвої і творчої зрілості, збагнув, що найбільший скарб закопаний якраз на горі його дитинства, яка так і називається – Копана гора.

Читайте також: Новий роман частково буде про пошук ідентичності, – Вікторія Амеліна

Василь Карп’юк. Глінтвейн дорогою на Говерлу

«Discursus»

«Глінтвейн дорогою на Говерлу» — це дуже спокійна і розважлива поетична книжка, в якій усе знає своє місце і свій час. Її композиція чітка і виразна, і чотири частини збірки — «серце», «думки», «душа» і «гори» — це не просто маркери, які тематично структурують книжку, а радше пріоритети, на яких будується мала приватна авторова життєва філософія, оправлена в поетичну форму. Любов, думання про світ, стосунки з Богом і життя серед гір — це основні вектори, які визначають траєкторію письма. А наявність цих чотирьох речей на щодень — любові, думання, віри і життя у своїй малій батьківщині — як видно з погідних інтонацій віршів, і є тим, що робить людину щасливою.

Ганна Назарків. Я поділюсь краплинкою тепла

«Джура»

Четверта книжка поетеси Ганни Назарків – глибокий погляд лірика та громадянина крізь призму прожитого й пережитого на людину як епіцентр усього сущого, на сьогодення української реалії та їх можливі трансформації в прийдешньому. Для поціновувачів поезії і широкого читацького загалу.

Читайте також: Важливо показати, як вплетена ця література у загальний український контекст, – Жадан про антологію письменників Донбасу (інтерв’ю)

Сергій Жадан. Інтернат (видавництво “Meridian Czernowitz”)

…Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі… …Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…

Галина Крук. Доросла

«Видавництво Старого Лева»

Нова книжка одної з найцікавіших сучасних українських поеток Галини Крук – це вірші 2013-2017 років про досвід дорослішання з усіма його здобутками та втратами, забороненими та дозволеними плодами, усвідомленням екзистенційної  межі буття та вмінням насолоджуватися життям тут і зараз. Книжка для тих, хто намагається зрозуміти себе, змиритися зі минущістю і швидкоплинністю життя та відчути вдячність за те, що дає людині любов.

Дмитро Павличко. Два кольори

«А-ба-ба-га-ла-ма-га»

До поетичного вибраного Дмитра Павличка — одного з найвідоміших українських поетів кінця другого тисячоліття — увійшли найкращі вірші й поеми з усіх періодів його творчості. Неймовірний темперамент і жага до життя круто заносили поета на шалених віражах ХХ століття, однак любов, як найвірніший компас, непомильно виводила його на сонячні шляхи правди і повертала до себе справжнього. Його збірки любовної лірики «Таємниця твого обличчя» та «Золоте ябко» — осібна сторінка у скарбниці української поезії, а пісню «Два кольори» з її прихованими смислами знає чи не кожний українець.

Читайте також:  На Форумі видавців презентують новинку від газети «День» з серії «Україна Incognita»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші події

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: