дивись.info

Фахівець розповів, які фактори впливають на появу раку молочної залози

Фахівець розповів, які фактори впливають на появу раку молочної залози

Факторів ризику не дуже багато. Про це під час прес-конференції, 30 жовтня, заявив Ярослав Шпарик, завідувач відділення хіміотерапії Львівського онкоцентру, повідомляє Дивись.info.

Факторів, які підвищують ризик захворюваності на рак грудей, не дуже багато. Серед найвідоміших, за словами Ярослава Шпарика, спадковість. Якщо у роду хтось мав таку патологію, жінці треба бути дуже уважною.

Читайте також: Чоловіків закликають сходити зі своїми жінками до мамолога

«Частіше рак грудей виявляють у тих жінок, які пізно народжували, які мало годували грудьми. Але ми бачимо багатьох пацієнток з сіл, які мають по п’ять дітей, годували їх і однаково вони захворіли, — констатує фахівець. — Важливим фактором є робота у нічні зміни. Підозрюються також гормональні медикаменти, хоча сучасні мають не дуже великий вплив».

Крім того, Ярослав Шпарик каже, що у зоні ризику жінки, у яких рано настала менструація і пізно — менопауза.

«Навіть якщо ви не відчуваєте ніякого дискомфорту, у 45 років потрібно прийти і зробити першу базову мамограму. А потім приходити з такою частотою, з якою скаже лікар. Самообстеження вже замало. Світ давно перейшов на нові методи», — зазначає Ярослав Шпарик.

Нагадаємо, на Львівщині протягом цього року зареєстрували 911 випадків онкопатології грудної залози. У Німеччині на рак грудей хворіє кожна 8 жінка, в Україні — кожна 15. Де пройти обстеження у Львові, читайте тут.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.