дивись.info

Персональний гід Львівщиною: до Миколаєва напередодні дня Св. Миколая (фото)

Персональний гід Львівщиною: до Миколаєва напередодні дня Св. Миколая (фото)
Фото: Віталій Міхін

Продовжуємо спільний проект Дивись.info, управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації та «Дуже радіо».

У ньому розповідаємо про цікаві мандрівні маршрути Львівщиною. Цього разу пропонуємо до увагу тематичний маршрут до Миколаївського району.

Напередодні доброго свята дня Святого Миколая, маленьким українцям та їх батькам, ми пропонуємо здійснити зимову мандрівку Миколаївським районом та відвідати свято Святого Миколая.

Що подивитись?

По дорозі зі Львова до Миколаєва завітайте до с. Поляна, в якому поважно величає Церква св. Івана Золотоустого датована 1770 р. Перед входом до храму вас зустрінуть стародавні арки дзвіниці, що збереглася в первозданному вигляді.

Насолодившись духовною атмосферою церкви, можна і покататись на лижах. Для цього тут розташований лижний комплекс “Казкова Поляна”. Чи з вітерцем спуститись на санчатах та усією родиною зліпити сніговика. А якщо зимова погода вас підведе і снігу буде недостатньо, можна просто насолодитись чистим повітрям та відпочити від міської метушні.

Читайте також: Персональний гід Львівщиною: Дрогобич (фото)

Відпочинковий комплекс-демонстраційна пасіка “Медовий блюз” запрошує 16 грудня 2017 року відвідати Дитяче свято до дня святого Миколая. Тут вас зустріне тепла, дружня атмосфера, веселі конкурси, та захоплююча вистава. Адреса: Львівська область, Миколаївський район, c. Луб`яна.

с. Стільсько славиться унікальним історико–культурним комплексом — Стільське городище. Це руїни найбільшого на Європейському континенті ранньосередньовічного міста VIII-X століть – столиці давніх слов’ян – карпатських хорватів. Комплекс складається зі скель, печер, жертовників, підземних лабіринтів.

Миколаїв – невеличке затишне місто Львівської області, розташоване неподалік від річки Дністер. Прогулюючись ошатними вуличками цього міста напередодні свята Миколая, необхідно завітати до церкви Св. Миколая архієпископа Міррілкійського 1874 р.

Фресковий розпис для храму робив найкращий митець Галичини другої половини XIX ст – Корнило Устинович. Вражаючим є і іконостас церкви, що налічує 53 ікони, розписом якого займався відомий майстер церковного живопису Теофіл Копистянський. Адреса: м. Миколаїв, вул. Митрополита Андрея Шептицького.

Народний літературно-мистецький музей імені Уляни Кравченко і Миколи Устияновича. Експозиція музею зосереджена у чотирьох кімнатах, кожна з яких розповідає про життя та творчість видатних людей Миколаївського району. Адреса: м. Миколаїв, вул. Устияновича, 41, тел. 0962306942 – директор музею Марія Михайлівна Галич.

Каплиця-писанка –візитівка м. Миколаїв, розташована на горі, яку місцеві жителі нарекли “Високим каменем”. Каплиця виконана у вигляді великого розписного пасхального яйця – “писанки”, оздоблена іконами та сакральними орнаментами.

 

Миколаївський міський палац культури, де є творча майстерня Олександра Мірошнікова “Міро”. Адреса: м. Миколаїв, майдан Незалежності, 4.

с. Верин розташоване в 8 км від м. Миколаїв, в сторону Стрия. Завітайте сюди обов`язково. Саме це село, разом із смт Підкамінь увійшли в фінал II Всеукраїнського конкурсу “Неймовірні села України 2017”. При самому в’їзді у селище, мандрівників зустрічає стара та особлива церква святого Архистратига Михаїла (XVIII ст.).

Незвичність її в тому, що розписом храму займався талановитий художник сьогодення Микола Гаврилів. Кожна ікона в церкві — витвір мистецтва. Тут святі одягнені у вишиванки, а вівтар розписаний краєвидами українськими Карпат.

Поряд із святими на стінних розписах присутні і відомі історичні постаті, такі як сотники УПА, Герої Небесної Сотні, родина Ющенків і, навіть, Андрій Кузьменко (Кузьма). На сторожі церкви, загартований вітрами та віками, стоїть дерев`яний велетень – віковий дуб. Вік дерева близько 1000 років, його стовбур сягає восьми метрів, та кажуть, що він пам’ятає Богдана Хмельницького.

Урочище Прийма знаходиться за 2 км від м. Миколаєва в с. Розвадів. З першого ж погляду грот вражає своєю незвичністю. Археологи вважають це “житлом” неандертальців.

Під час археологічних розкопок у печері були знайдені залишки колишніх мешканців. Це перша знахідка неандертальця на теренах Галичини. Вона доводить те, що і ці краї були населені людьми. Вони жили у печерах, харчувалися м’ясом звірів і робили списи з кам’яними наконечниками.

Що відвідати?

Дитяче свято до дня святого Миколая та святкову дискотеку влаштовує для усіх відвідувачів відпочинковий комплекс-демонстраційна пасіка “Медовий блюз”. На Вас чекають тепла, дружня атмосфера, веселі конкурси, захоплююча вистава та приємна втома від шалених танців під запальну музику від гурту “Вечірній зорепад”. Подаруйте собі та діткам незабутні враження від святкування цього чудового свята!

Читайте також: Персональний гід Львівщиною: Жовква – перлина спадщини ЮНЕСКО (фото)

Дата та час проведення: 16 грудня 2017 р. дитяче свято з 16:00 до 18:00; вартість квитка – 50 грн. Святкова дискотека з 19:00 до 23:00, вхід – 20 грн. Адреса комплексу “Медовий блюз”: c. Луб`яна, Миколаївський район, тел.: 0974258425, 0504259425.

Що скуштувати?

Фірмові млинці з медом та чай з медом у відпочинковому комплексі “Медовий блюз”. Тут є своя пасіка, тому мед та інші медопродукти будуть надзвичайно смачними та корисними. Адреса: c. Луб`яна, Миколаївський район, Львівська область, 0974258425, (050) 425 9 425.

Телятина під соусом і реберця запам`ятаються своїм смаком усім відвідувачам ресторану “Panorama Hall”. Адреса: м. Миколаїв, вулиця Митрополита Андрея Шептицького, 096 919 9149.

Різновиди м`яса, риби, смачні перші та другі страви запропонують в готельно-ресторанному  комплексі “Русалка Дністрова”, за адресою: вулиця Богдана Хмельницького, 51, с. Розвадів, Миколаївський район, Львівської області, 068 890 3315.

Сковорідка по – Бродківськи. Цією фірмовою стравою пишаються в готельно-ресторанному комплексі “ХАП-ОК”, тут і теляча вирізка, і печериці, тушена капуста і овочі. Одне слово – смакота. Адреса закладу: с. Бродки, Миколаївський район, Львівська область, тел.: 096 310 2181.

Видатні люди Миколаївського району

Уляна Кравченко — українська письменниця, активістка українського жіночого руху, перша на західній Україні поетеса.

Устиянович Микола Леонтійович — український поет, прозаїк, громадський діяч.

Величко Григорій Іванович — перший українець — доктор філософії у ділянці географії.

Герасимович Микола — почесний громадянин міста, посол Галицького сейму, президент сенату найвищого касаційного трибуналу Австро-Угорщини.

Мірошніков Олександр Васильович — художник-каменеріз, заслужений майстер народної творчості України, заслужений діяч каменерізного мистецтва, повний кавалер нагород Меморіального фонду Фаберже.

Богдан Панчишин — відомий сучасний художник, отримав премію за нове бачення у сучасному малярстві в La Tavolozza (Італія).

Микола Гаврилів — художник-сюрреаліст, клавішник відомих гуртів “Мері” та «Х-projekt». Розписував храм у с. Верин.

Ганна Драголюк — майстриня, яка займається гончарством вже понад 40 років, передає свою майстерність від покоління до покоління.

Сколоздра Іван Миколайович — український художник скла, 1998 — член Національної спілки художників України, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України — 1999, лауреат Всеукраїнської премії “Визнання” в галузі гуманітарних наук, культури та мистецтва 2001 року, вдостоєний більш як 40 дипломами.

Де переночувати?

Відпочинковий комплекс-демонстраційна пасіка “Медовий блюз”, Луб`яна, Миколаївський район, Львівська область.

Готельно-ресторанний комплекс “Русалка Дністрова”, вул. Богдана Хмельницького, 51, с. Розвадів, Миколаївський район, Львівська область.

Готельно-ресторанний комплекс “ХАП-ОК”, вул. Шевченко 1а, с. Бродки, Миколаївський район, Львівська область.

Що подивитись довкола?

Село Меденичі. Тут знаходиться найбільший зоопарк Львівщини “Лімпопо”, в якому мешкає понад 300 тварин.

Стрий — одне з найбільших міст Львівської області. Сюди варто завітати, щоб побачити неповторний і величний костел Різдва Пресвятої Богородиці, збудований у 1425 році. Храм пережив чимало важких і болючих хвиль, був відреставрований та має орган. Адреса: м. Стрий, вул. 22 січня.

Церква Архістратига Михаїла у м. Стрий збудована у 1907—1912 роках у стилі модерн з елементами неоготики. Адреса: м. Стрий, вул. С. Крушельницької, 21.

Стрийський краєзнавчий музей “Верховина” має зібрання матеріалів і предметів з етнографії та історичного розвитку Стрийщини. Найціннішими  експонатами є стародруки, ікони, народний одяг, бойківські і гуцульські писанки, взірці вишивок, рідкісні книги, монети, медалі, а також зброя козаків і опришків, старовинні музичні інструменти, тощо. Адреса: м. Стрий, вул. Олесницького, 15.

Що привезти з подорожі?

Мед: ріпаково-квітковий, різнотрав’я, гречаний, липа-різнотрав’я, акація; медопродукти: перга, пилок бджолиний, екстракт прополісу, тощо пропонує “Медовий блюз”.

Обійми з кремезним велетнем – віковим дубом. Прислухайтесь до нього, можливо він поділиться з вами своєю столітньою мудрістю та розповідями про великого гетьмана Б. Хмельницького.

Вироби з вовни від майстрині Василини Федів. Неймовірної краси вироби ручної роботи на будь-який смак та різної кольорової гами: сумочки, шалики та шапки, буси та сережки, брошки та інші аксесуари.

 

Гончарні вироби від відомої майстрині, яка вберегла гончарний промисел у Миколаєві, Ганни Драголюк.

Пані Ганна неодноразово брала участь у Сорочинському ярмарку, представляючи свою продукцію, яка виготовляється з екологічно чистої сировини, і користується попитом як в Україні так і за їі межами. Тел. майстрині: 0966088729

 

Де замовити екскурсії ?

Екскурсії Миколаївським районом можна замовити:

Орест Корчинський – дослідник Стільського городища, тел.: 0679085577

Туроператор “Відвідай”. Адреса: м. Львів, вул. Замарстинівська, 34, тел.: +38-(032)-255-36-55, [email protected]

Туристична компанія “Андреоллі-Тур”, адреса: м. Львів, площа Ринок, 29. Тел.: 067 674 2426

Туристична фірма “Калина-тур”, адреса: м. Львів, вул. Курбаса, 9\1. Тел: (032)297-50-44, 245-22-77,  (067) 939-86-77, (067) 995-71-28

Як доїхати зі Львова

Власним авто, м. Львів – м. Миколаїв: час в дорозі – 50 хв, відстань – 37,1 км, дорогами: E471/М06.

З залізничного вокзалу “Центральний” площа Двірцева, 1

м. Львів – м. Миколаїв: потяг  827Д Львів – Мукачеве 07:15, станція Миколаїв – Дністровський 07:55.

м. Миколаїв  – м. Львів: потяг 828Д Мукачеве – Львів, станція Миколаїв – Дністровський 19:59, прибуття до м. Львів о 20:44.

З Львівського автовокзалу: м. Львів, вул. Стрийська, 109

м. Львів – м. Миколаїв: 09:15, 13:55, 16:50

Автобуси від Залізничного вокзалу АС 8, “Центральний”, пл. Двірцева, 1:

м. Львів – м. Миколаїв:  08:30, 10:50, 13:30, 16:50, 18:40 (джерело: www.busfor.ua)

Фото надані Миколаївською райдержадміністрацією

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.