дивись.info

У Львові розробили сайт для людей, які втратили зір

У Львові розробили сайт для людей, які втратили зір
Фото: лмр

Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» здобув перемогу на конкурсі соціально-культурних проектів управління інформаційних технологій Львівської міськради, за фінансової підтримки якого розроблено нову веб-сторінку для незрячих і слабозорих користувачів.

Сайт має можливість переключення фонового режиму і регулювання розмірів шрифту для людей із залишковим зором, а для провністю незрячих – текстовий супровід візуальних об’єктів, а також – аудіодискрипцію, повідомляє прес-служба ЛМР.

На сайті уже є чимало інформації, і як запевнила автор і керівник проекту Оксана Потимко, сайт щоразу наповнюватиметься новими проектами «Української спілки інвалідів – УСІ».

Так, веб-сторінка usi.org.ua розроблена в рамках проекту «Веб-сторінка доступна для користувачів з повною і частковою втратою зору», і має декілька важливих особливостей, розповідає Оксана Потимко, автор і керівник проекту.

Зокрема, сторінка цілком доступна для осіб з повною втратою зору, оскільки меню і наповнення сайту доповнені обов’язковим текстовим супроводом; а для осіб із залишковим зором, залежно від діагнозу і зорових можливостей, передбачені одразу дві функції – зміна шрифту, тобто його збільшення або зменшення, та зміна фонового режиму, тобто зміна кольору сторінки залежно від сприйняття користувача.

«Веб-сторінка також містить детальну інформацію про всі проекти ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» в галузі освіти, культури, соціального захисту, медицини, а також категорію «аудіодискрипція», де розміщений увесь відеоконтент для незрячих дітей – 26-серійний мультфільм «Лис Микита», інші мультиплікаційні та художні фільми з аудіодискрипцією. Що дуже важливо, є також категорія «бібліотека», у якій розміщені підручники у форматі DAISY для незрячих школярів.

Слабозора людина має можливість переключити фоновий режим, змінити шрифти і вона користується мишкою, бо все-таки трішки бачить. А незряча людина мусить мати озвучений спеціальними програмами комп’ютер, і так може користуватися сайтом», – розповіла Оксана Потимко, автор і керівник проекту, кандидат історичних наук.

Фото: ЛМР

Вартість проекту – 77 тис. грн.

Додамо, що сайт розроблений згідно із сучасними вимогами до адаптації сайтів для користувачів з різними ступенями ураження зору. Враховані можливості і зорові особливості незрячих і слабозорих осіб залежно від офтальмологічного діагнозу і т.д.

Розробники сайту сподіваються, що його наповнення стане джерелом інформації і нових послуг не лише для осіб з вадами зору, але й для ЗМІ.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.