• USD: 35.70
  • EUR: 37.40

В Україні запрацював Центр реагування на кіберзагрози

В Україні запрацював Центр реагування на кіберзагрози
Фото: Укрінформ

В Україні відкрили координаційний центр реагування на кіберзагрози, який співпрацюватиме із колегами із країн НАТО.

Про це заявив 2 лютого секретар РНБО Олександр Турчинов, пише Українська правда.

«Центр, який побудований в Україні, буде співпрацювати з аналогічними центрами країн НАТО в першу чергу (з російськими – не буде співпраці). Взаємодіючи з ними, значно покращиться якість реагування на кіберінциденти: за рахунок обміну інформації, підтягування потужних обчислювальних машин і ресурсів», – сказав Турчинов.

За його словами, відповідні підрозділи створюватимуться в кібердепартаменті СБУ, кіберполіції тощо. В онлайн-режимі всі ці структури, які задіяні в кіберзахисті країни зможуть взаємодіяти і це дозволить виявляти на ранніх стадіях підготовку кіберпровокацій і злочинів.

«Центр, який ми сьогодні відкрили, виявляє на ранніх стадіях проблему. Раніше як ми діяли: пішла кібератака, розпочалась агресія і вже, коли відбулось зараження багатьох інформаційних ресурсів, після цього починали діяти підрозділи, які забезпечують безпеку кібернетичного простору. Безумовно з часом відбувалась локалізація, але наслідки були важкі», – зазначив секретар РНБО.

«Тут зараз, коли починається кібератака, час іде навіть не на години, а на хвилини. Саме цей кіберцентр із його можливостями дозволяє виявляти, саме, як тільки атака почалась, – відразу на моніторі видно навіть напрямок кібератаки, зразу можна визначити, в якому сегменті вона відбувається, у приватному, державному, яка інфраструктура задіяна», – заявив Турчинов.

За його словами, також важлива функція, яку буде виконувати центр – це моніторинг мереж.

Турчинов зазначив, що українська влада також розглядає питання створення кібервійськ.

«Це серйозне питання, ми над ним працюємо. В цьому напрямку працює і Служба зовнішньої розвідки, і військова розвідка», – сказав він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: