дивись.info

Астрономи назвали дату зближення Tesla Roadster з Марсом

Астрономи назвали дату зближення Tesla Roadster з Марсом

Запущений в космос автомобіль Tesla Roadster наблизиться до Марсу 8 жовтня 2020 року.

Відстань між електрокаром і Червоною планетою становитиме близько 7 мільйонів км, йдеться в статті Popular Mechanics, передає Новое Время.

«Найближчий прогнозований підхід апарату до Марса між 2018 і 2030 роками відбудеться в 2020 році 8 жовтня. Відстань між ними становитиме 7 мільйонів км. Це далеко за межами впливу гравітаційної сфери Марса», – написав Джонатан Макдауелл з Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики.

За підрахунками астрономів, орбіта автомобіля перетинає орбіту Марса та навіть проходить поблизу орбіти астероїда Церера. Її перигелій (найближча до Сонця точка орбіти) становить 0,98 астрономічних одиниць, а афелій (найбільш віддалена від Сонця точка орбіти) – 2,61 астрономічної одиниці.

Додамо, повз Землю Tesla Roadster пролетить кілька разів. Це станеться, за підрахунками астрономів, в 2021, 2026, 2031 і 2039 роках. В майбутньому розрахунки можуть бути скориговані, оскільки вони не враховують вплив деяких факторів, зокрема – сонячного вітру.

«Найближче в період до 2030 року родстер підійде до Землі після березня 2021 року. Відстань становитиме 45 мільйонів км», – додав Джонатан Макдауелл. В 2073 році відстань між електрокаром і нашою планетою може становити «всього» 1,6 мільйона км.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.