дивись.info

Facebook навчив нейромережу відкривати закриті очі на фотографіях

Facebook навчив нейромережу відкривати закриті очі на фотографіях

Наразі в форматі експерименту – впроваджувати функцію в соцмережу не планують.

Дослідники з Фейсбуку опублікували результати експерименту з штучним інтелектом. Його навчили «відкривати» очі користувачів на знімках.

Співробітники компанії натренували нейромережу на основі зображень з відкритими очима, щоб вона розуміла як виглядає людське обличчя і не зіпсувала його при ретушувані. В процесі навчання система навчилася розпізнавати характеристики очей, такі як колір і форму, а також враховувати різні чинники, наприклад, позу людини і освітлення.

Щоб натренувати штучний інтелект потрібно 2 мільйони 2d-зображень. Серед них було близько 200 тисяч окремих людей, у яких було принаймні по одній фотографії з відкритими очима. Також використовували фотографії 17 тисяч знаменитостей, які були взяті з інтернету.

Згідно з результатами дослідження, звичайні користувачі в більшості випадків не змогли помітити те, що штучний інтелект «відкрив» очі людей на знімках. У 54% випадків вони були впевнені, що очі на фотографіях спочатку були відкриті.

Однак у системи є і свої обмеження: наприклад, їй заважають окуляри і деякі варіанти зачіски. Нейромережа також чутлива до «шуму» на фото і незвичайним позам. Крім того, для роботи їй в будь-якому випадку потрібен знімок конкретної людини з відкритими очима.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.