дивись.info

Рішення щодо левів на Личаківському цвинтарі за міською радою Львова, – Розенко

Рішення щодо левів на Личаківському цвинтарі за міською радою Львова, – Розенко

Питання знесення фігур левів з Меморіалу львівських орлят залежить від рішення Львівської міської ради.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр і голова української міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті Павло Розенко, пише ЄП.

Минулого тижня Львівська обласна рада ухвалила резолюцію, в якій вимагає від міської влади та правоохоронних органів усунути скульптури левів з написом «Тобі, Польще», а також визначити осіб, через яких відбулося «незаконне переміщення скульптур левів і встановлення їх на території Личаківського кладовища».

У МЗС Польщі висловили протест і заявили, що рішення щодо левів можуть ухвалювати у Києві, а не у Львові.

«Це питання виключно Львівської міської ради. Саме вони мають вирішити це питання у двох площинах, або закріпити юридичний статус, або вирішити питання якимось іншим правовим чином, привести цю ситуацію до вимог чинного законодавства», – сказав він.

Читайте також:  Леви розбрату: Львівська обласна рада вимагає демонтажу скульптур на Личакові, міська рада мовчить

За його словами, правовий статус скульптур неврегульований, але комісія не буде втручатися у цю справу. В облраді вважають, що ці леви є символом польського імперіалізму.

Читайте також: Чому у Львівській міській раді втікають від коментарів про левів на Личаківському цвинтарі

Цвинтар орлят – це польський військовий меморіал у Львові. «Львівські орлята», учасники боїв проти ЗУНР (1918–1919) та проти більшовиків (1920), були поховані на «Цвинтарі захисників Львова», що становить частину Личаківського кладовища. Меморіал було відновлено і відкрито у 2005 році за участю президентів Польщі і України.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.