дивись.info

У ЛМР Садовому за рекламний тур Україною нарахували десятки тисяч гривень відрядних (документи)

У ЛМР Садовому за рекламний тур Україною нарахували десятки тисяч гривень відрядних (документи)

Про це стало відомо із відповіді виконавчого комітету ЛМР на інформаційний запит журналістів Дивись.info.

Наприкінці літа та восени мер Львова Андрій Садовий влаштував велике турне Україною. Він відвідав десятки міст та містечок під приводом «промоції Львова» та розвитку зв’язків з іншими містами. Втім, практична користь від такого турне залишається загадкою. Якихось домовленостей з іншими містами, інвестиційних проектів у Львів чи чогось іншого, крім заголовків на сайті ЛМР «Місто Запоріжжя (назви міст змінні) має прекрасні перспективи, – сказав Садовий», мер назад до Львова не привіз.

Більше того, частина туру припала на дні, коли Львів суттєво затопило, тож поки ДСНС і городяни долали негоду, мер гуляв Слов’янськом чи Харковом. Тоді журналісти Дивись.info поцікавилися, чи бере майбутній на той момент кандидат у президенти відпустку на час своїх рекламних поїздок і виявили, що Україною мер Львова подорожує у свій робочий час. Детальніше про це можете почитати тут.

Відомості про зарплату міського голови за серпень лише підтверджують те, що оплатив турне бюджет Львова. Згідно із даними, наданими журналістам, про нарахування зарплати міському голові за 2017 рік та січень-жовтень 2018 року, основні пункти нарахування зарплати меру – це посадовий оклад, премія та відрядні. Наприклад, у серпні, коли мер витратив на поїздку містами України принаймні 10 днів, він отримав одну з найвищих за цей рік зарплат. Без вирахування податків вона склала понад 67 тисяч гривень, «на руки» мер отримав понад 46 тисяч гривень. Основна частина цієї суми – премія та відрядні. Відрядні теж у серпні були чи не найвищими за рік – за тур Україною міського голови львів’яни заплатили майже 24 тисячі гривень, і ще преміювали мера майже на 30 тисяч гривень.

У вересні відрядні мера Львова склали понад 11 тисяч гривень, а у жовтні – понад 25 тисяч гривень. Тур Салового Україною завершився у кінці жовтня. Зокрема, у жовтні Садовий був у Кропивницькому, Харкові, Сумах, Полтаві тощо.

При цьому ані звіту міського голови про результати цих відряджень, ані самих очевидних результатів (крім старту передвиборчої кампанії) львів’яни не побачили.

Політолог Олександр Палій так само вбачає у цьому турі міського голови радше політичний аспект, аніж промоцію міста. «Так, це скидалося на виборчу агітацію, на пошук команди, спробу знайти таку команду й спільні комунікації, – вважає політолог і додає, що на його думку ця спроба пошуку команди успішною не була. – Йому дуже важко бути успішним після того, що було у Львові і після того, що було з його фракцією, де у пані Сироїд 10 гривень коштує автомобіль, де вона розповідає, що українські війська на Донбасі незаконні, де інші члени фракції, росіяни Соболєв і Семенченко подарували Курченку українські підприємства на Донбасі, після всього цього Садовому дуже важко».

Олександр Палій додав, що враховуючи те, що мер Львова має намір брати участь у президентській кампанії, такий тур напевно буде не останнім.

Цікаво, що отримати інформацію про джерела нарахувань зарплати міському голові вдалося лише з другого разу, адже спершу у мерії замість розрахунків з нарахування заробітної плати показали журналістам «щедрість» Садового. У таблиці надали дані, скільки саме зі своєї зарплати Садовий відраховує на благодійність щомісяця, згідно з власними дорученнями, та скільки в результаті отримує «на руки». Так, мер долучається до фінансування лікування хворої дитини, стає благодійником для театру ім. Заньковецької, дає пожертви на благодійні фонди, на Пласт тощо. У деякі місяці, згідно з документами, мер взагалі нічого не отримує «на руки», жертвуючи весь свій заробіток у ЛМР. Однак дивує, що це все проходить безпосередньо через бухгалтерію ЛМР, а не лишається приватною доброю справою львівського мера.

Читайте також: Синютка отримує нижчу зарплатню, ніж його підлеглі в ЛОДА (інфографіка)

Повертаючись до зарплати мера Львова загалом, то в середньому йому щомісячно нараховують приблизно по 43 тисячі гривень зарплати. При цьому «на руки» (тобто з вирахуванням податків та благодійних внесків) Садовий отримує в середньому 25 тисяч гривень на місяць.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.