G7 зробила заяву щодо агресії РФ в Керченській протоці: повний текст

D394AE66-3702-456A-B7B1-717FADA077F0_w1023_r1_s

Велика сімка (G7) опублікувала заяву з приводу подій у Керченській протоці і підтвердила свою підтримку Україні, засудивши дії Росії.

Позиція членів міжнародного клубу опублікована на сайті уряду Канади (саме ця країна в 2018 році приймає всі зустрічі G7. — Ред.).

Так, міністри закордонних справ вказали Росії на те, що в цій ситуації немає виправдання «використанню військової сили проти українських кораблів і військово-морського персоналу», а також закликали до дотримання норм міжнародного права.

«Ми закликаємо Росію звільнити затриманий екіпаж і судна, а також утриматися від створення перешкод їхньому законному проходженню через Керченську протоку», — заявили в G7.

Повний текст заяви:

«Ми, міністри закордонних справ країн Великої сімки Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Сполучених Штатів Америки і Високого представника Європейського союзу, висловлюємо нашу найсерйознішу стурбованість діями Росії проти України в Керченській протоці й навколишніх водах, які небезпечно загострили ситуацію. Немає виправдання використанню Росією військової сили проти українських кораблів і військово-морського персоналу.

Ми закликаємо до стриманості, належної поваги до міжнародного права і запобігання подальшій ескалації. Закликаємо Росію звільнити затриманий екіпаж і судна, а також утриматися від перешкоджання їхньому законному проходженню через Керченську протоку.

Ми, G7, ще раз повторюємо, що ніколи не визнаємо незаконну анексію Росією Кримського півострова, і підтверджуємо нашу незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України».

Керченська криза виникла 25 листопада 2018 року, коли прикордонні кораблі РФ атакували ВМС України на виході з Керченської протоки. Росія застосувала зброю проти кораблів ВМС України, захопивши три судна (два українські військові бронекатери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу»), у результаті чого українці стали військовополоненими РФ.

Українські судна здійснювали плановий перехід із Одеси у Маріуполь. Цей шлях пролягає через Керченську протоку, яку після анексії контролює РФ.

Увечері 25 листопада президент України Петро Порошенко скликав екстрене засідання Ради національної безпеки й оборони. Президент підтримав ідею введення у країні воєнного стану, а Верховна Рада 26 листопада провела засідання, на якому 276 депутатів проголосували за його введення, але в окремих областях і на 30 днів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: